Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Nov-Dec - partea a IV a


Recommended Posts

Milana de ce sa ma supar, nici cea mai mica intentia n-am avut!!!!! Ar fi interesant sa ne vedem toate burticile la un loc, asa mai maricele. Chiar acum ma duc sa ma cantaresc si sa-mi masor burtica. Azi am ajuns la 22 de sapt, si in fiecare sapt ma cantaresc si ma masor. Pupici la burtici!!! alina [gravi]-22 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetelor nu am mai intrat ca am fost ocupata ca zugravesc si ma pregatesc pt cununie.dar in wk o sa am timp ca nu este sotul meu acasa si daca vreti putem merge la terasa,pt ca nici eu nu muncesc si ma plictisesc ingrozitor acasa..o sa va las nr meu de tel si ma sunati voi cele care vreti sa mergeti:fix:7785298,celular:0722345880,o sa mai vina si kokolina,ea asteapta sa o sun eu sa i spun cind mergem.deci alinkav,carmen si milana astept un tel de la voi daca aveti timp in wk acesta,daca nu ramine pt altadata.ar fi bine sa ne intilnim ,poate vorbim sa mergem si la cursurile prenatale.milana in legatura cu cealalta intilnire,a mamicilor dupa site,eu nu o sa vin,pt ca acolo am vazut ca vin multe mamici cu bebei,f putine gravidutze,eu aici am propus intilnire intre noi ca avem cam acceasi perioada.tu in ce zona stai? de 2 zile nu am mai avut dureri nici contractii,dar nici nu am mai facut nimic,nici macar cu masina nu am mai mers pt ca si atunci aveam dureri.dar o sa urmeze sapt viitoare cind tre sa fac o gramada de cumparaturi si sotul meu nu are carnet ca sa poata conduce el. bebeul meu este f activ,face tumbe toate ziua ca ma loveste f puternic.cum stati cu greutatea fetelor?eu am luat intr o luna 4 kg,asta de cind iau prenatal,cred ca o sa renunt la el.si pe bebe meu o sa l cheme alexandru gabriel,asta in cazul in care o sa fie baiat.oricum poate facem o lista cu toate fetele si cu bebei(sexul)la cele care stiu. laura o sa ti scriu zilele astea mail cind o sa am mai mult timp ca acum am intrat pt 10 min. va doresc un wk superb la toate si poate ne si vedem va pupic pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burtici si va ureaz de pe acum week-end placut (eu sunt la munca si tare mult as vrea plec mai devreme in week-end). Julia23 eu am luat prenatal din luna a 3 a si m-am ingrasat in cele 22 saptamani 4kg, stiu si eu.... cred ca depinde si de organism si de cat creste bebelul in perioada asta. Eu am remarcat ca are perioade, o zi -doua imi explodeaza burta si apoi liniste. In schimb fetelor vreau sa va spun ca seara cand ajung acasa dupa opt ore de stat pe scaun am niste dureri intereesante de spate...asta este. Voi cum stati cu durerile de spate? Oricum in mare vad ca toata lumea este bine si va pup..[grup]si pe saptamana viitoare. Raluca [grasa]- 22 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Iar vorbiti de kg. Eu m-am ingrasat 2kg in cele 22 de sapt, si stiu ca bebe cantareste cam 500gr si o mai fii si apa, asa ca sper sa nu iau prea mult in greutate de data asta. Prima data am luat 18kg, am scapat de ele dupa un an cu dieta si exercitii fizice, dar n-a fost usor. Ce bine de voi ca va puteti intalni! Mi-ar place si mie sa fie un grup si pe aici. Julia pe bebe al meu il va chema Alexandru Stefan. Si el a foarte activ, de obicei tare de tot dimineata si seara. Lasa scrisul cand ai timp, nu-i nici o graba, sper ca ti-am fost cat de cat de folos. Felicitari si casa de piatra!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici cu burtici![:X] Am spus ca vorbim, dar asa am niste zile atat de aglomerate....inchideri de semestru, bilant etc.[bang] Sper sa se termine mai repede, ca ne-am obosit ingrozitor!eu si bb[bibe] Veste buna?![:)] Aseara cand stateam in pat,[ttv] dupa ce mancasem, am simtit sus in partea dreapta ca o apasare timida, nu stiu, ceva ca habar n-am ce [ups]- voi care aveti bebelusi gimnasti deja, e posibil sa fi miscat bb-ul?[olala] Am simtit de doua ori, asa ca ma gandesc ca nu mi s-a parut. Desi apoi am stat amandoi foarte atenti, dar nu am mai simtit nimic.[:I] Nu stiu daca trebuie sa ma bucur, dar oricum, decat sa-mi fac griji... Mi-ar place tare mult sa ne intalnim in weekend, desi eu nu o sa pot sta foarte mult - maine eu si sotul meu sarbatorim 6 ani de casnicie [cina2]si duminica iesim cu prietenii la Snagov tot in cinstea acestui eveniment. Dar maine 2 - 3 ore, daca reusim sa ne strangem, poate mergem si bem un suc la terasa - eu sufar ca nici una din prietenele mele nu este acum insarcinata[V] ca sa ne povestim de bb-i. Noroc ca v-am descoperit pe voi [:)]si pot palavragi despre bb-ul meu fara sa-mi fie teama ca plictisesc pe cineva! Milana, nu-ti fa griji, daca intalnirea o stabilim in Dr. Taberei(inteleg ca Julia trebuie sa stea mai cumintica, nu sa strabata arterele Bucurestiu-lui) spune-mi de unde vin sa te iau, si te pot lua eu cu masina - evident, promit sa te duc si inapoi, nu te las pierduta prin Moghioros! Alina, Julia si Kokolina inteleg ca stati tot prin Dr. Taberei, nu? In rest toate bune. Abia astept sa plec acasa - mai sunt 45 min., dar sunt asa obosita...apropo, si pe mine ma chinuie durerile de spate uneori seara... Daca hotaram sa ne intalnim, [grup]nr. mele de telefon sunt 745.32.28, 0740.179.188. Daca nu reusim acum, poate stabilim intr-o alta dupa - amiaza. Eu pe 2 august din nou nu pot[bang], sunt in concediu- de pe 01.08-18.08.2003. Mai vorbim! Va pupic si pe voi si pe burtici![:X] Carmen[gravi] si bb-ul[bibe] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by andreeas
Buna mamici cu marisoare burtici, Ce mai faceti?Va urmarsc constant si ma bucur ptr fiecare noutate pe acre o aveti in ceeace va privesc bebelusii.Si al meu e bine,voi avea un ultrasound pe 1 aug si daca pozitia bebelusului va fii favorabila voi putea sa aflu si sexul lui.Deja misca si se agita,dar usurel ,mai ales seara si dimineata.Tare mi-e drag ...si tare mi-e greu sa astept pana in august cand il(o) voi vedea.Am nu stiu de ce sentimentul ca e baietel,e ciudat ,pana acum nu simteam nimic. Stie cineve o cauza de ce urina e tulbure?Am fost azi la dr si mi-am facut o analiza la urina,nu am inca rezultatele,sper sa ma sune de la laborator cat mai repede sa-mi spuna.E ciudat uneori la mine ,cand vezica e plina,impinge uterul inafara si arata asa de comic ,parca ar fi un grapefruit mare,de consistenta tare. Multa sanatate la toate si aveti grija de voi! Andreeas 17 saptamani si 4 zile
Draga Andreaas, Eu am 17 sapt. si 3 zile, si ma adresez tie pt. ca se pare ca impartasim unele simptome.......:) Si eu mi-am dus urina la nalize si la fel o aveam tulbure, cu ceva ca un precipitat, de m-am speriat......Dar nu am nimic!!! Urocultura mi-a iesit negativ (deci nu am infectie cu germeni etc.) si examenul urinar e ok, cu ceva urme de oxalati de Ca si saruri de urati amorfi, ceea ce provine de la un pic de nisip la rinichi (pe care il am mai demult, ca nu prea beau lichide de felul meu) si de la consumul mare de fructe si lactate din ultima vreme (eu pot sa zic ca mi-am dublat, daca nu triplat portia de fructe si lactate de cand sunt insarcinata).......Ah, si tipa de la laborator a zis ca tulbureala aia e mucus, sa nu imi fac pb., ca nu e absolut nimic!!! Asa ca relax, o sa vezi ca analizele ti-s ok!!! Si eu merg la ecografie tot cam pe-atunci, pe 30 iulie!!! De-abia astept sa vad ce face bebe, ca data trecuta dormea bine-mersi, nu s-a sinchisit de noi :) Si eu l-am simtit alataieri pentru prima data, usor, dar clar era el, ca era chiar jos, pe mijloc, deasupra osului pubian......Doamne ce senzatie!!! Ce fericita am putut fi!!! De-atunci l-am simtit si ieri, si azi, si cum zici si tu, dimineata si seara e mai activ!!! [hop] Si eu am presimtirea ca e baiat, vom vedea!! :) Va pupam, Ven si [bibe] de 17 sapt. si 3 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la mamici si bebici, Am un baietel de 3 ani si in burtica o fetita de 18 saptamani.Am si eu o intrebare - Cum stati cu somnul? In fiecare noapte intre 3 si 6 nu pot dormi. Nu mi s-a intamplat asa la prima sarcina, in schimb am avut initial placenta praevia dar a ascensionat pe peretele posterior si am nascut normal, am avut contractii de la 4 luni si cu tratament si repaos (inclusiv sexual) a fost totul bine pana la urma. Mie pt dureri de spate mi-a recomandat medicul remedii homeopate. Eu am DPN 25 decembrie. Adriana-18 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ven, Din pacate am aflat ca am infectie urinara,ma simt acum mai binisor,ptr ca in ziua cand am fost la lab sa-mi duc urina ptr analiza am avut o stare de discomfort in tot abdomenul si stare de rau general.Deocamdata nu au aflat ce fel de germen este dar dr mi-a dat un antibiotic f bun cu spectru larg de actiune si am incredere in ea.Deci starea mea s-a inbunatatit,acum urmeaza sa ma sune luni sa-mi spuna ce a aflat si daca va trebui sa-mi schimbe antibioticul.Bnuiesc ca nu din moment ce starea mea e clar inbunatatita. Ieri bebelusul meu toata ziua a fost activ,ca niciodata ,si ,acum loviturile lui sunt ceva mai puternice decat aripioarele unui fluturas. Si eu mananc multe fructe,lapte doar doua pahare mari pe zi.Iau si prenatale si incerc sa mananc sanatos si variat asa ca totul e ok. Multa sanatate tie si bebelusului tau! Andreeas 18 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici cu burtici.... Eu sunt insarcinata in 19 saptamini si de 2 zile am niste dureri groaznice in capatul pieptului si in spate ,,este ceva ca o gheara ce ma tot junghie in spate si in fata,,oare de ce? si in acelasi timp nu pot respira...miine merg la ecograf sa vad ce sex are bebelul meu si o sa intrb si doctorul de durerile care le am in spiare si in capul pieptului,,,[V] voi ati patit asa ceva? ....[q] Elena cu burtica si sotul AL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!!!! Ce mai faceti???? [bang][q]Vineri dupa ce am scris ultimul msg, am alergat prin casa si am tras de firul de la telefon, a iesit din priza cu tot cu matele. Din pacate tocmai aZi dimineata, mi l-a facut sotul meu. Asa ca n-am putut sa vad mesajele voastre fetelor in legatuta cu intalnire. Si imi pare foarte rau. V-ati intalnit. si daca da, sper ca nu ultima data. Ieri seara am vut crize de nervi. O prostie mare, ma inerva orice se misca si ce nu se misca. Ma apuca plansul, ma certam cu sotul meu. Pana la urma dupa vreo 2-3 ore mi-am dat seama ca degeaba fac crize ca tot mie rau o sa-mi fie si mai ales lui bebe. Si m-am facut ca un mielus. Presupun ca e ceva normal, ca de vreo 2 luni n-am mai patit asa ceva, cred ca de vina sunt hormonii, care se mai joaca. In rest bebelusul meu se misca mult, chiar il simte si taticul deja. va pup!!!! alina [gravi]-22 sapt si 3 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...