Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Nov-Dec - partea a IV a


Recommended Posts

buna fetelor am intrat si eu 5 min sa vad ce mai este pe aici si sa ma mai odihnesc ca de o sapt ma trezesc numai la 7 dim si ma culc dupa ora 12 noaptea,ma inebunesc pregatirile astea pt cununie,nu mi am imaginat ca o sa fie asa greu,dar sint si incapatinata si nu vreau sa ma ajute nimeni,vreau sa cumpar si sa fac totul cum vrem noi,iar eu sint cu cumparaturile si sotul cu treaba acasa.bine ca mi am gasit cu ce sa ma imbrac ca asta era prob cea mai mare,am gasit in obor,acolo sint multe lucruri frumoase si elegante dar multe nu se potriveau la gravidute,pina la urma mi am luat pantaloni separat si am gasit o bluza din voal eleganta pt gravidute. alina pacat ca nu ai putut veni la intilnire,dar sper data viitoare sa nu o mai ratezi.a fost superrrrrrrr,mai ales cind mergeam toate prin parc si se uita toata lumea la noi.poate ne vedem sapt viitoare iar si poate mai vb si cu alte gravidute mai mici sau mai mari sa vina si ele,sa punem un subiect cu intilnire gravidute. alisa noi majoritatea stam in drumul taberei,sg care sta prin zona tineretului este milana,dar si ea a venit la noi in zona.oricum stabilim locul sau vb la telefon,o sa gasesti nr meu si al lui carmen pe site. laura scuze ca tot nu am apucat sa ti scriu mail dar sint f ocupata,de simbata o sa fiu mai libera si o sa vb atunci mai mult. cum suportati caldurile astea?eu am impresia ca inebunesc mai ales ca mai trebuie sa merg si prin oras. va pupic pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bis][bis][bis]Ce mai faceti!!! Bine ai revenit Kokolina!!! De ceva vreme cam la 2-3 zile dimineata la prima ora , ma trezesc cu durere de picior, carcel. Sar ca disperata din pat si incep sa alerg prin toata casa, si-mi trece repede, nu ajunge la pct "culminant". Fetelor, cand mananc mult, sau beau mult, incep sa respir greu, adic am aer insuficient, sta cand stau pe scau, atunci cand stau in picioare sau in pat totul e in regula. Julia stii ceva de cursuri la Municipal, cand incep???? alina [gravi]-22 sapt si 5 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata![olala][hia] Ce mai faceti burticilor?[gravi] Noi avem foarte multa treaba la servici[bang] si ne omoara caldurile astea - eu care ma laudam ca suport cu bine caldura! - dar sa iesi in miezul zilei in oras cu masina fara aer conditionat este o adevarata placere![bang] Milana si Kokolina, spre ca nu v-ati suparat pe mine, dar nici ieri n-am avut timp sa va calculez ce m-ati rugat[:D],dar azi sigur! - si apoi vorbim.[bis] Ma bucur Kokolina ca ti-ai rezolvat cu concediul! Alinkav, te-ai uitat pentru patuturi si la cei care fac pe comanda? Eu am vorbit la un astfel de atelier care are si magazin de prezentare si mi-am ales deja un model de patut din lemn cu sertarase dedesupt, cu patul reglabil si cu grilajul rabatabil - 2.5 mil lei, mi-l va face pe comanda si dupa ce facem eco trebuie sa-i spun ce este fetita sau baietel, pentru a ne alege lenjeria! N-am vorbit, este drept de salteluta - eu am auzit ca cea mai buna este cea din iarba de mare. De carucioare te-ai uitat? Eu am vazut ceva pe la Carrefour, destul de dragute. Julia, rezista, mai ai trei zile si gata, s-a dus greul. Apoi te odihnesti, si tu[gravi] si bb-ul[copil]! Va pupam, Carmen si bb-ul[bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am facut listuta. Am pus pe toate fetele care s-au prezentat pe forum. Daca sunt erori va rog sa mi le spuneti, ca sa corectam listuta!!!! 1. Julia23 – 3 noiembrie 2. Lucia – 10 noiembrie 3. Milana – 20 noiembrie 4. Crisu – 10-17 noiembrie 5. Alisa – 15-21 noiembrie 6. Laura Takacs – 20 noiembrie 7. Kokolina – 21 noiembrie 8. Alinkav – 21 noiembrie 9. Aerovnic – dupa 19 noiembrie 10. Bubu – 21 noiembrie 11. Yael – 1 decembrie 12. Monicuta – 1 decembrie 13. Cris1511 – 1-4 decembrie 14. Adriana – 3 decembrie 15. Mariana75 – 5 decembrie 16. Zeeva – 6 decembrie 17. Carmendraghici – 10 decembrie 18. Corina-Lovina – 10-12 decembrie 19. Dpintilie – 14 decembrie 20. Andreeas – 20 decembrie 21. Elenalove27 – 20 decembrie 22. Tinatache – 21 decembrie 23. Ven – 24 decembrie 24. Damora6 – 27 decembrie 25. Carmena – 31 decembrie alinkav
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toate! Azi sunt tare adormita...Si e asa de cald in Cluj si nebunie pe strazi. E perioada examenelor de admitere si au venit o gramada de oameni... Alinak, DPN-ul meu e 21 decembrie. Cel putin asa mi-a zis doctorul pana acum. Adevarul e ca eu cred ca se va naste mai devreme, dar asta e alta discutie. [:)] A inceput sa-mi curga sange din nas, si am crezut ca e din cauza fierului, pana cand am vazut ca de fapt imi curge cand beau cafea. Deci e tensiunea marita, asa ca, din pacate, nu mai beau cafea de loc. Si mi-e un somn... [pup], Dana, 18s si 3z
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut [biz] cum asa? ti-a zis medicul?????? pai, ma gandeam ca daca e asa, inseamna ca cel putin ai scapat de stresul ala cu indemnizatia samburica? dragutz alint si sotul meu il alinta pe bb, dar cel mai dragutz este cand se joaca amandoi[box] :taticul il pupa(pe burtica) si bb da cu piciorushul !! va pup Kokolina [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kokolina, din pacate n-am scapat de stresul cu indemnizatia. Daca apare ordonanta aceea care te obliga sa-ti iei 42 zile de postnatal am imbulinat-o [bang][bang]. Ca principiu, am vorbit vineri cu medicul meu care mi-a spus ca daca nu se declanseaza nasterea pana pe 25-26 dec n-are nimic impotriva sa alegem alta varianta ca sa se nasca in acest an avand in vedere ca sarcina va avea atunci 39 sapt. Nu dati cu pietre, dar ma streseaza ingrozitor varianta cu 4.2 mil., mai ales ca am vrea sa facem si un credit pt o locuinta. Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata :). imi este asa un somn... tot am senzatia ca este vineri. iar s-a facut cald [bang]... ai vazut carmena?! te gandeai la mine cum suport caldura. uite ca acum ne vom gandi una la alta cum o suportam :)). bine ai venit in club :))). stai linistita cu calculele. mi-am dat seama ca nu are rost sa ma agit. am vorbit aseara si cu jumatatea si a ramas stabilit asa cum am vorbit ieri la telefon. de foame sigur nu vom muri, iar bebe va avea to ce va avea nevoie si va dori. oricum, tin sa iti multumesc inca o data mult, mult, mult pt sfaturile date si rabdarea cu care mi-ai ascultat toate ideile, gandurile si nelamuririle :)). [flo] si [pic] pt tine. alisa eu stau in zona constantin brancoveanu, aproape de oraselul copiilor. ne-au inghitit fetele astea din drumul taberei :)). data trecuta nu am avut incotro si am facut cunostinta cu moghiorosul si a fost tare bine. intalnirea a fost cum nu se poate mai reusita :)). data viitoare mergem impreuna spre locul de intalnire. [bis] bine ai venit kokolina :)). vad ca faci ce faci si tot pe acasa tragi. ce bine de tine. inca o saptamana de lucru si iar acasa. ce ai sa faci cu netu’? cum tinem legatura? cand te duci la 3D? fetelor, care e diferenta dintre saltelele astea ca mie imi dau bataie de cap atatea modele. iarba de mare, fan, relaxa... inainte din ce erau facute saltelele? julia mai ai putin... ma bucur ca ti-ai gasit de imbracat. ai trecut si pe la magazinul de unde si-a luat carmena lucrurile? ar trebui sa lasi pe cineva sa te ajute, ai sa obosesti de nu vei mai stii de tine. ai grija de bb :)). vorbim zilele astea la telefon si spor la cumparaturi :)). alinkav si eu am parte de carcei. din pacate eu am avut si inainte de sarcina asa ca ii cunosc bine. mie mi se pun numai la pulpa si numai cand dorm. mi se intareste partea din spate de nu mai stiu ce este cu mine. cel mai bun remediu pe care l-am descoperit este ca atunci cand il simt ca se pune las piciorul sa atarne pe marginea patului. incerc sa il las sa se balanseze, sa nu atinga podeaua. in nici un caz nu il ridic ca se intareste si mai tare zona. am vorbit si cu doctorita mea, mi-a dat niste calciu si m-a sfatuit sa mananc mai multe lactate (eu nu reusesc sa mananc atatea cat ar trebui, adica nu mananc mai deloc). chiar am vorbit la intalnire de cursurile de la municipal. ele se tin in fiecare zi de marti de la ora 17,00. cursul tine 4 saptamani. sunt 4 lectii care sunt predate tot timpul, deci nu are importanta daca incepi cu lectia 1 sau 3 ca tot treci prin toate. noi ziceam sa mergem prin septembrie parca. DPN-ul meu este 19-22 noiembrie (termen stabilit de dr. iosup la eco 3D). va pup [pup] [gravi] - 22 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...