Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ati auzit e gradinita ALBINUTA???


Recommended Posts

Dragii mei, A experimentat cineva Gradinita Albinuta? Este o gradi particulara situata in zona Decebal - aproape de Muncii (Str. M. Badescu 27, www.albinuta.go.ro). Ma intereseaza foarte mult parerea cuiva care are sau a avut copilul la aceasta gradinita. Oricum astazi vreau sa merg sa o si vizitez, insa stiti si voi ca de multe ori ceea ce vezi /ti se spune la gradi nu corspunde neaparat cu situatia reala. (Fetita mea are 4 ani, am ramas fara bona-minune si am nevoie de gradi cu program prelungit. Anul trecut a fost la Ada Kindergarten, in Cotroceni si am retras-o dezamagiti dupa 4 luni. Albinuta e langa serviciul meu si de aceea mi-ar conveni). Va multumesc anticipat, Silvia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
draga silvia si pe noi ne tenteaza aceasta gradinita, fiind foarte aproape de noi. mara insa nu are decat 2 ani si nu prea sint hotarata sa o dau la gradi la toamna, asa ca am tot amanat vizitarea acestei gradinite. daca treci pe acolo, sa ne povestesti si noua cum este. mada si [copil] mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, Revin cu informatii de la sursa. Am vizitat gradinita Albinuta. E situata pe o straduta mica, linistita aprope de intersectia decebal cu Iancului (Muncii). Casa in care functioneaza e destul de veche, iar mobilierul nu este f. nou, dar insfarsit asta nu prea conteaza. Ceea ce mi-a dat de gandit este ca sunt doar doua grupuri sanitare pentru 30 de copii, gradinita are etaj iar scara de acces nu are balustrada! Am fost asigurata ca niciodata copiii nu sunt lasati singuri, dar Irinuca mea e f. energica si cu initiativa asa ca nu prea ma linisteste aceasta asigurare. Gradinita functioneaza doar de anul trecut, mancarea era adusa pana acum de la un restaurant de la Mall iar din toamna asta vor sa faca bucatarie. Au o asistenta medicala (de fapt ea ne-a furnizat toate informatiile pentu ca pe la ra 2.30 cand am vizitat-o noi nu mai era nimeni altcineva), asistenta era in brate cu un bebeu de 11 luni, iar altul de vreo 2 anisori dormea pe un patut pliant. Nu prea e spatiu in general, clasele se trasforma in dormitoare prin montarea patuturilor pliante. Trebuie sa aduci micul dejun de acasa, la fel si asternuturile si pilota pentru patut. Nu prea m-a convins. Dupa asta am vizitat Gradinita Arc-en-Ciel, care imi este cam peste mana (str. Matei Voievod sediul de vara si clubul pt. scolari si Str. Ronda sediul pt. tot anul), deoarece e departe atat de casa cat si de serviciul meu, insa am auzit multe lucruri bune despre ea. Sotul meu fusese la Arc-En-Ciel in cursul diminetii, lui i-a placut, insa am vizitat-o si eu ca sa putem lua o hotarare. Cred ca vom merge aici pe timpul verii (au programul Scoala de vara) ca sa vedem cum se acomodeaza, iar daca merge bine, o dam definitiv din septembrie. Daca e cineva interesat(a) de Arc-En-Ciel pot sa va povestesc mai multe. cu drag, Silvia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Dafneea, Iti multumim mult pentru informatiile legate de Arc en ciel. Era cat pe ce....In cautarile noastre am dat acum de gradinita HAppy Univers care este la 5 minute de mers pe jos de casa. Am si postat un mesaj in legatura cu aceasta. Am sa revin cu informatii daca ma dumiresc vreun pic. Cu drag, Silvia si irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...