Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

explicati-mi si mie!


Recommended Posts

am divortat acum 6 luni, dupa 11 ani de casatorie. Avem un baietel care acum in luna august face 7 ani. Am divortat in termeni amiabili dupa ideea "ca nu o hartie ne leaga",. 6 luni dupa divort am fost asaltat de el, daca deschideam geamul era la geam daca vroiam sa ies era la usa, daca suna telefonul era vocea lui, ma alinta si ma umplea de cadouri ceea ce nu am primit in 11 ani de casatorie. Toti prietenii imi spuneau ca este nebun dupa mine si asa dragoste nu au mai vazut. Am divortat din cauza bauturii, bea foarte mult cam 1 litru de tarie pe zi, si devenea foarte violent si agresiv.si gelos pe deasupra.Acum zile 5 m-a anuntat ca are pe altcineva, o femeie care nu a fost casatorita pana acum, in orice caz mult inferioara mie,(si fizic si mental) nu lucreaza si nici nu prea stiu ce este cu ea, deja stau impreuna la parintii lui, eu stau imtr-o garsoniera cu copilul si aseara mi-a zis ca si-a gasit sufletul pereche si ca se casatoreste cu ea. Cum exista asa ceva, acum o saptamana ma ruga in genunchi sa fim impreuna, imi spunea ca eu sunt viata lui si fara mine nu poate fi fericit. Explicati-mi pentru ca simt ca inebunesc!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns
DRAGA MEA, IN PRIMUL RAND BINE AI VENIT, tare as vrea sa pot sa-ti dau sfaturi cat mai bune,dar ce pot sa-ti spun?! poate dupa divort respectivul a inteles ce ai insemnat tu ptr el,poate ii pare rau sau ,in extrema cealalta,nu ii place sa fie singur,obisnuinta ,si neavand pe nimemi altcineva a incercat sa te recucereasca. nu poti fii sigura ca daca te-ar fii recucerit nu ar fii revenit la vechiurile obiceiuri. dealtfel, a gasit repede un inlocuitor ,nu-i asa? asta ar trebuii sa-ti dea de gandit,nu? MULT NOROC![pup] LULU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vad situatia astfel: in momentul in care tu te-ai hotarat sa divortezi, fostul tau sot s-a simtit lezat in orgoliul propriu si probabil ca si-a propus sa te faca sa crezi ca te iubeste pentru ca tu sa nu-ti mai poti gasi pe altcineva. A rezistat eroic 6 luni dar in momentul in care si-a gasit pe altcineva fara prea multe "pretentii" si-a dat seama ca nu mai are rost sa joace teatru, pe tine oricum te-a pierdut. Si s-a hotarat sa inceapa o viata noua alaturi de cealalta femeie. Cred ca ai facut un pas bun in momentul in care ai hotarat ca divortezi pentru ca alcoolul, violenta si gelozia nu duc la nimic bun iar copilul vostru e bine sa nu creasca asa. Tu trebuie sa mergi inainte, oricat de greu ar fi, sa incerci sa-l uiti si sa-ti refaci viata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AQici ai dreptate, scumpa mea. Am devenit precum "catelul lui Pavlov" cum suna telefonul, tresar, am impresia ca imi ciocane cineva la geam. Iar de gasit pe altcineva, nu mi-a lasat timp de asa ceva. Eu ma intreb cum si-a gasit el? Tipa nu este din acelasi oras cu noi (Brasov), si de plecat a fost plecat cu tatal lui la pescuit la Braila (de unde este ea) timp de o saptamana cat eu am fost la mare cu copilasul si cu mama mea. Apropo cand i-am spus ca ma duc la mare cu Danut (copilul nostru) Mi-a dat 20 $ pentru el. Jalnic nu????Si eu am cheltuit peste 7.5oo.ooo lei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca se simtea singur! Si ce si-a spus el "decat singur, mai bine cu fosta". Acum a aparut alta. Noutatea! Dar vezi ca s-ar putea sa se plictiseasca si sa vina, din nou, la tine! Eu nu m-as mai uita la el! Nu merita! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit ! Sa-ti traiasca puiul ! Hai ca nu are de ce sa-ti para rau ! Aiurea, totusi, 11 ani din viatza...Hai mergi mai departe pe drumul ales ![flo] Iti urez numai bine ! [pup] Petruta & bb Mihai [copil] http://community.webshots.com/user/gabrielmil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, hai sä facem o schemä simplä: sotul gelos, este obligatoriu un tip posesiv....ce-i al meu e al meu si nu impart cu nimeni!!! ( ästa este stadiul infantil, pe care eu nu l-am inteles niciodatä!!! )...cind ai divortat, i-ai luat "posesia", lucru greu de acceptat pt o astfel de persoanä....a incercat sä-si cistige "posesia" inapoi, dar nu prea a reusit...intre timp si-a gäsit o altä "posesie" mai nouä, pe care dupä cum zici tu, are sanse sä o "posede" mai bine ca pe tine...concluzia este cä mi-e milä de tipa asta!!!! Tin sä te felicit pt pasul fäcut, mai ales cä ai si un copilas, care nu meritä sä vadä astfel de scene degradante, rezultate din consumul excesiv de alcool!!! Fä-ti viata frumoasä impreunä cu bäietelul täu si lasä timpul sä le rezolve pe toate!!!...o sä vezi aceeasi schemä!!! Fii cu capul pe umeri si nu te mai innebuni cu tot felul de intrebäri!!! Pupici,[pup] Cami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit! Ce pot sa-ti spun decat felicitari. Desi nu sunt o adepta a divortului ci o militanta infocata a unuinii dintre 2 oameni. In mod normal te-as intreba "Tu nu l-ai vazut inainte de a- lua?" dar stiu cum e: la inceput totul este roz, dupa care paharele incep sa se inmulteasca, se transforma in sticle, si inainte sa-ti dai seama, viata ta este un fiasco, ba mai mult bei si tu. Eu am avut inspiratia sa ies din aceasta relatie inainte de a ajunge la casatorie. Te felicit pentru pasul facut. Bautura este un viciu urat si mortal, mai ales daca el dvenea violent. Obisnuinta joaca un rol important in viata unui om. Poate si-a dat seama ce om avea langa el, poate se obisnuise cu tine, oricum nu ai de unde sa stii. Banuiesc ca ti-ai pierdut incredeea in el, complet. Sa nu crezi ca va renunta la bautura, pentru ca nu o va face. Dar acum te intreb ceva: de ce te mai intereseaza? Daca si-a gasit una, foarte frumos, dar ar trebui sa-ti fie mila de ea. Nu te mai agita, asta e. Nu ai ce sa intelegi. Inca o data felicitari si bine ai venit. Recladesteti viata. Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pentru raspunsurile voastre. Intradevar, eu sunt o fire mai descurcareata, ajunsesem sa fac totul in casa, de la achizitii de masini la planificarea indeaproape a concediilor. EL incepuse sa se complace in aceasta situatie si lasa totul in baza mea. Bineinteles, daca nu iesea totul BINE, avea pe cine sa dea vina. In legatura cu ACTUALA, mie nu mie mila de EA, am impresia ca este o fire foarte vicleana. Cand l-am intrebat ce l-a atras la ea, mi-a raspuns ca nu este nici atat de inteligenta ca mine nici atat de atragatoare..... dar ce la atras la ea a fost faptul ca NU VORBESTE ATAT CAT VORBESC EU>>>. Dar se poate ca in tot mutul zace DRACU> Eu cred ca tipei deja ii sunase ceasul bilogic, are peste 34 de ani, nu a avut pe nimeni pana acum care s-o ceara in casatorie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...