Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

explicati-mi si mie!


Recommended Posts

amoraru : subscriu la ce a zis cl, ( nu-mi prea place ca's de acord cu ea, da' asta e...[^]). Dar ... mai e ceva : mi se pare mie sau tie iti cam pare rau ca nu te mai suna, nu te mai asalteaza cu declaratii, etc... adica tot ceea ce facea pina sa apara 'noutatea' ?! Eu cred ca asa e si ca, undeva in sufletzelul tau, il iubesti inca, si tare mi-e teama ca, de nu aparea ea, pina la urma cedai ... si la cum imi spui ca se comporta, deh' ... un litru de tarie nu e joaca nici pt. cei mai rezistenti barbati..., nu prea vad cum se schimba asa de repede, n-a facut-o in 11 ani ... n-o s-o faca in citeva luni...Parerea mea ! Deci, in 'concluziune', cred ca problema ta ... esti chiar tu !!! Daca tot ai luat decizia sa divortezi, banuiesc ca te-ai gindit bine ! Desprinde-te de trecut, cu tot ce a insemnat el, fa tot ce poti sa-ti refaci viata si sa-ti cresti bine puiul...Esti inca tinara si ai/aveti tot timpul de pe lume ! S-auzim (numai...) de bine !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Sasuke. Multumesc pentru intrebari si doresc sa raspund la ele. Nu m-as mai fi impacat cu el nici in ruptul capului, sunt o fire foarte mandra, dar NU INTELEG cum poate sa aiba cineva o fire atat de schimbatoare. Acum este numai lapte si miere acum tuna si fulgera.SUNT DEJAMAGITA si mie frica ca nu pot sa mai am incredere in nici un BARBAT. Daca cel cu care am stat 11 ani nu l-am cunoscut deloc ca fire si comportament cum pot sa mai am incredere si sa o iau de la capat. MAI AM EU TIMP SA INCERC SA CUNOSC ALTI BARBATI MAI ALES CA IN TOAMNA INCEPEM CLASA I!!!!! Se zice ca toti barbati buni s-au dat. Oare asa sa fie??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup][tel]amoraru wrote : "Se zice ca toti barbati buni s-au dat. Oare asa sa fie?? ". Las' ca se legalizeaza bigamia, sau poligamia, si atunci sa te tii ... !!! [amoras][cina2][dual] . Acuma, serios, numai eu stiu vreo trei de 29-31 de ani, singurei ( ca deh', cariera era pe primul loc...), numa' buni de pus pe rana ...[:)]. Deci mai sunt...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by amoraru
Se zice ca toti barbati buni s-au dat. Oare asa sa fie??
Amoraru, nu e chiar asa! Ii gasesti mai greu, da-i gasesti pana la urma [:D] ! Nu dispera, toate la timpul lor! Concentreaza-te asupra copilului si, cu timpul, iti vei gasi si perechea. Un barbat care sa te merite! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele. Am trecut de 32 de ani asa ca cei sub 35 de ani nu prea stiu ce sa fac cu ei. Oricum LA NAIBA CU MOJICII CARE NE FAC VIATA AMARA!!!! O sa va povestesc mai tarziu (acum trebuie sa plec pentr 1 ora) Va pup si astept sa-mi dati parerea voastra despre ce mi s-a intamplat cu multi ani in urma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, nu vreau sa ma lungesc prea mult povestindu-ti viata mea... Dupa divort eram asaltata de fostul meu sot si bineinteles ca obisnuinta si ramasitele iubirii m-au determinat sa il accept. Mai mult, am mers si ne-am casatorit a doua oara... Ca-n filme!... Cele cu prosti, pentru ca acum avem si un baietel (3ani), dar tot la divort am ajuns. E poveste mai veche, am divortat a doua oara imediat ce l-am nascut pe Victor. Nu bautura a fost cauza, dar chiar nu suntem compatibili. Am acceptat foarte greu si inca imi mai ridic semne de intrebare... dar, am asa de multa liniste si bucurie, incat nu imi dau seama cum de am acceptat tot ce am trait cu fostul meu sot. Si eu tresar cand aflu ceva despre el, e dureros, dar ma pun in situatia de a fii impreuna si ma cutremur... Despre alti barbati, nu stiu ce sa-ti zic, eu sunt cam reticenta acum. Trist, dar adevarat. Refuz sa ma implic intr-o relatie, trebuie sa cicatrizez bine tot si abia pe urma... Eu am si multe principii, asa ca ii cam triez pe curtezani [;)] Pup. Cu drag, Violeta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit! Am sa povestesc pe scurt ce am trait prin anii 87 - 88. Defectul meu cand eram adolescenta era ca ma indragosteam foarte usor (ciclic) as putea spune, dar cand iubeam iubeam nu ma incurcam. Am intalnit intr-o zi o femeie mult mai mare decat mine (cu care am ramas si acum foarte bune pritene) si la o cafea la ea, mi-a zis ca daca vreau o sa-mi ghiceasc[ in cafea. Care dintre noi nu ar vrea oare sa-si afle viitorul cat de cat. Sta in firea noastra de a fi. In fine, mi-a ghicit in zatul de cafea urmatoarele : Binenteles ca o sa ma marit (normal nu ? ) cu un barbat care numele lui incepe cu "M", nu stia numele sau prenumele, care poarta cascheta, dar nu o fiu fericita cu el si sa divortez..... In fine anii au trecut eu am uitat in viltoarea marilor mele pasiuni pe care lea-m trait. In anul 1992 m-am casatorit, iubeam, eram fericita Il chema MORARU si era cadru militar. Ciudat nu.? Incepea numele cu "M" si purta cascheta, doar lucra in armata.Nu mi-am adus aminte de cea care mi-a ghicit astea decat cand certurile au inceput sa apara intre noi si am cautat-o. Acum era la moda sa ghiceasca in Tarod (vezi Doamne). In disperarea care o traiam am acceptat sa-mi ghiceasca in Carti. (ea acum cu asta se ocupa, in fine este o tipa cam ciudata, cert este ca eram noi pritene, dar imi spusese niste chestii care pur si simplu nu avea de unde sa le stie . Avusesem grija sa o pun la incercare!)In fine, mi-a zis ca nu sunt fericita (asta stiam!) si ca peste 10 ( nu stia exact 10 zile, 10 luni sau zece ani o sa divortez ) Exact asta s-a intamplat Au mai trecut 3 ani de cand mi-a ghicit ultima oara si in anul cand am facut 10 ani de la casatorie am DIVORTAT.DE CE OARE? Nu-mi spuneti ca am incercat sa-mi influentez viata in functie de ce mi-a zis ea, pentru ca nu tine. Multe mi s-au indeplinit exact asa cum mi-a prezis. Schimbarea locului de munca, etc... Ultima chestie care mi-a zis-o atunci cand am fost ultima data la ea (inainte sa divortaz) mi-a zis ca o sa-mi gasesc pe altcineva in afara Tarii ;i o sa plec din Tara, ceea ce eu nu pot sa cred. Daca si asta se va implinii nu stiu ce sa zic, deoarece nu sunt genul de om care sa plec din tara (mie mi-e groaza de necunoscut, sunt precum gaina in jurul curtii......) Am sa incerc sa-mi pun o poza ca sa ma cunoasteti mai bine, dar nu stiu cum, Ma ajutati?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu zici ca pana acum ti s-a implinit totul chiar si eu as vrea sa o cunosc cu toate ca eu nu prea cred ca poate cineva sa-ti spuna ce se va intampla. Mi s-a intamplat si mie sa-mi "ghiceasca" in cafea o babuta despre care se zicea ca este "foarte buna" si mi le-a zis toate pe dos. De atunci nu mai cred dar daca tu zici poate ea este o exceptie. In fine daca chiar o sa pleci din tara sa ne scri sa stim si noi ca a avut dreptate. Dar nu iti pune toate sperantele in acest gand. Nu sti niciodata ce iti rezerva viitorul. Oricum BAFTA!!!!! Cami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Fetelor! Aceea femeie nu mai vrea sa practice acest lucru, deoacere, cum mi-a zis ea, lucrurile au luat o alta intorsatura: Veneau la ea fel, de fel de oameni (in special femei)care una ba vroia sa i se intoarca barbatul de la amanta, ba amanta vroia sa strice casa barbatului, fapt pentru care ea a renuntat. Si ea la randul ei este o femeie divortata de multi ani, are un baiat actualmente student eminent. Chiar nu as vrea sa credeti ca imi lipseste o doaga daca cred asa ceva dar MIE CHIAR MI S-A INTAMPLAT!! La ora actuala mai merg pe la ea, dar discutam numai banalitati, imi este frica sa mai aflu ceva. Se spune ca nu este bine sa-ti afli soarta. Am citit eu odata ca daca prin absurd Afrodita ar iesi acum la malul marii ar fi in dificultate sa-si gaseasca pe cineva. Simplu suras nu mai impresioaneaza pe nimeni.Adevarul este ca in secolul in care traim pamantul nu s-a invartit intotdeauna in sensul cel bun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...