Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum ati ramas insarcinate?


eli

Recommended Posts

  • Răspunsuri 78
  • Creat
  • Ultimul răspuns
sincer va spun ca mi-au dat lacrimile la unele dintre mesajele voastre. si noi ne dorim un bb din toata inima, psre sa reusim sa ne luam apartament in iarna sau in primavara, apoi nimic nu ne va putea oprisa trecem cu adevarat la fapte[copil]. va pup si va rog sa mai scrieti, subiectul e minunat, eli! alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor[hia]! Super frumoase povesti, unele total roz, altele mai colorate ... Hai sa zic cum a fost la noi. Ne stiam de 2 ani, eram casatoriti de 1 an, iar bunicii (parintii nostri) ne tot bateau la cap sa facem bebe, sa nu fim parinti batrani. Dar ce? Copil facem cand vor ei, sau cand vrem noi? Oricum, la Craciunul din 2001 am fost acasa si iar s-au pus la discutii mama si sotul despre bebe (ei 2 erau pe aceeasi lungime de unda si ma stresau pe mine [mariaj] ). Dupa discutii, ma cheama sotul in sufragerie si zice "nevasta, hai in dormitor". Eu [:(!], dar toti ceilalti au [:D]. Apoi ne-am intors in Olanda si aici, in cuibusorul nostru, intr-o dimineata frumoasa de 31 dec, cu multa ciocolata si chef de ...[xinpat], cred ca am pus de-un [copil]. Apoi la cateva zile dupa ce mi-a intarziat stopul, eu nu prea doritoare (mi-era frica oarecum), dar sotul nerabdator, am facut un test. Era vineri dimineata si trebuia sa ne ducem la servici. Rapid testul ... a iesit negativ. Nu-mi venea sa cred. Da, imi era frica ca nu o sa ma descurc, ca nu sunt pregatita (tampenii din astea), dar totusi vroiam sa fiu [gravi]. Am fost asa suparice [q]... Am aruncat testul si ne-am asezat la masa. Era o tacere imensa, apoi mi-a venit sa plang si am zis "eu vreau sa fiu [gravi]" si m-am dus la gunoi si am scos testul. [cool] parca mai era o liniuta roz, dar eram asa de fericita ca se vede ceva, incat am zis "gata, asta e, e bine, o sa fie un bebe [copil] de ciocolata". Am fost fffffffffff optimista si uite ca de la Fasolica a ajuns Vrejulica, iar mai apoi Buricurica (sotul zicea ca o sa fie fetita, dar eu STIAM ca are sa fie baietel, ca doar l-am visat de 2 ori)si pana la urma Raul. Pe 16 sept 2002 (s-a grabit 8 zile) pt noi a rasarit soarele. Un baietel super dulce (ca doar l-am facut cu ciocolata, nu? [;)]) si dragut si cu muuult parut pe capsor si zbarlici. Asa mult il iubim ca mie mi-e frica ca daca o sa mai am copii (ne dorim inca 1-2) nu o sa-i mai iubesc asa mult (da Doamne sa ma insel). Acum suntem in "probe" ca sa scoatem o noua minune [;)]. Tuturor va dorim toate cele bune![flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Super [cool]povestea ta tutus!!! Iar voi fetelor care va doriti un[copil] nu disperati, va veni el cand vrea doamne doamne. Io 6 luni de zile eram stresata ca nu pot sa am bbi desi [xinpat][xinpat][xinpat]in fiecare zi!. Acum sa nu credeti ca faceam asta doar ca sa facem un bb, era si fun[:p]. Acuma o lasam mai moale(ce spun eu, am lasat-o de tot) ca eu mai am 2 sapt si bb e cam grabit. Se pare ca a inceput sa mi se stearga colul[ups], de, daca mami e loca si face tumbe prin casa! Va [pup] si-mi pare bine ca vb din nou! Lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Povesti, una mai frumoasa ca cealalta despre cum ati ramas [gravi][gravi]si ati devenit [grasa][grasa][grasa]. Unele care m-au facut sa [:-)))][:-)))][:-)))], altele mai [:(][:(][:(], dar pana la urma totul s-a terminat cu bine si cu [bb][bb][bb] frumosi si sanatosi de care acum [mamica][mamica][mamica]sunt mandre. [:)]Eli [il] de [bicla]si [dc]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va spun si eu kiar daca la mine e mai simpla.Cu vreo 3 luni in urma uitandu-ma la televizor la o emisiune in care aratau cum nasc femeile si cum sunt bebeii , am simtzit un sentiment ciudat in mine ,sentimentul de a avea si eu un bebe.Asa ca am stat si m-am gandit eu bine si cand al meu sotz a venit acasa i-am spus ce imi doresc acum cel mai mult.Normal ca la auzul acestei vesti[starwars] a ramas nitzel mut[:-)))]insa si-a revenit.Asa ca ne-am propus sa ne punem [xinpat]pe treaba si sa le dam frau liber " gajiilor"[gica]. In primele 2 luni nu am ramas si tare ma mai ofticam [bang]Insa Doamne Doamne mi-a dat un cadou in luna septembrie .Un samburel in burtica mea.Asa incat nici acum, inca nu-mi vine sa cred ,tot am impresia ca ma mint singura si ca nu se poate ca sa fie adevarat .Eu [gravi]??? Eryka & samburelul din burtica ---„[gravi] in 6 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vad ca nu a mai scris nimeni de multisor la subiect. Nu vreti sa mai imparatsiti cu noi (mine[:D]) cum ati ramas insarcinate? Mi-au lacut enorm povestioarle fetelor si mai astept si altele ca sa am ce citi! Nu ma lasati fetelor sa ma plictisesc, tineti-ma ocupata aici pe Desprecopii! Va multumesc! [:)]Eli [il] de [bicla]si [dc]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Ciudat cum pot sa fiu atat de deschisa aici....!Imi amintesc cu groaza de o scurta perioada din viata mea, de acum 11 luni in urma...atunci am ramas insarcinata cu un barbat pe care il divinizam....nici acum nu am inteles de ce...cert e ca soarta a vrut ca dupa 5 ani de viata sexuala sa raman tocmai atunci gravida, intr-un moment nepotrivit, cu o persoana nepotrivita...Nu a vrut sa auda,m-a respins prin cel mai miselesc mod posibil...fuga!dar am inteles mesajul, si am trecut printr-un avort, singura fiind,intr-un oras strain...e infinit de vag ce incerc sa redau in cateva randuri,dar femeie fiind cred ca intelegi!EVIDENT nu eram casatorita....Dar dincolo de toate astea, acum iubesc un barbat care cu adevarat merita tot ce e mai bun pe lumea asta, si ne dorim enorm un bebe...pana la urma cu ajutorul celui de SUS sper sa primesc binecuvantarea de a deveni mama, in ciuda faptului ca mi-am omorat propriul copil cu nu mult timp in urma...Te pup...ai grija de tine... Corban Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am maritat mai devreme (la 19 ani jumate) cu un baiat pe care il iubeam la nebunie si cu care m-am inteles si inca ma inteleg minunat.dar ptr ca eram studenta am luat anticonceptionale pentru vreo doi ani si ceva.si apoi o nepoata de-a mea de numa trei ani a baut niste sirop ptr copii (nu imi mai amintesc numele siropului[bang][bang][bang]) de somn...de fapt toata sticla si sa intamplat sa ajung cu ea si cu masa la spital..si cum maica-sa era prea disperata,..isi smulgea parul din cap ... a trebuit sa o tin eu in brate in timp ce i-au bagat pe gat un furtun sa ii provoace varsaturi..si nu am sa uit niciodata cum o tineam de manute si ea tragea sa isi scoata furtunul dn gat...si nu aveam inima sa o tin cu toata fortza pana am realizat ca de asta depinde viata ei...si dupa ce totul a fost bine m-am pus pe plans,..si in clipa aia am stiu ca imi doresc un copil...care sa fie al meu..sa am grija eu de el...si aia a fost ziua in care am renuntat la medicamente.numai ca au trecut anii si nu se intampla nimic..iar sotul meu este genul de barbat care isi doreste multi...multiiii copii..si aproape luna de luna..cum nu imi venea 2 zile faceam un test de sarcina fara sa stie nimeni sperand sa ii dau vestea cea mare.tot timpul am visat momentul in care imi voi anunta sotul ca vom fi parinti...ce de scenarii mi-am facut... si apoi mi-am luat inima in dinti ...in 2002 sept si m-am dus la o dctorita...sa vad ce se intampla de nu raman ..si ea mi-a dat o serie de analize de facut dar nu inainte de spermograma sotului care erea cea mai simpla...ptr a fii sigure ca nu el este cel cu vina:). si nu era el...eu eram cea care nu aveam ovulatie desi avea un ciclu regulat... mi-a dat un tratament pe care mai mult nu l-am urmat...cred ca doar o luna prin martie l-am urmat corespunzator...si imi cam luasem gandul.am foat in sept anul acesta in norvegia intr- o delgatie si mi-a fost foarte rau si in avion si in autocar...si nu ma credea nimeni[bang] nici mama care era cu mine...si am vb cu fetele din delegatie carora le povesteam ca e singurul lucru pe care il mai vreau de la viata...ca am de gand cand ajung acasa sa merg sa ma interesez de fertilizare ...tot timpul le-am zapacit cu dorinta mea de a avea copii. si am revenit intr- sapt in tara...si o colega cu care aveam aceeasi perioada de menstruatie ma intreba dak mi-a venit...bineinteles ca nu ...dar aveam senzatia ca imi vine..cu durerile mele cu tot....si am zis dak tot simt ca imi vine sa merg sa imi pun un tampon sa nu ma prinda nepregatita...numa ca am avut asa o revelatie si mi-am luat ptr a o mia oara un test pe care l-am facut fara sa spun nimanui...si am vazut ca e pozitiv...m-am blocat...am iesit de la toaleta si cum eram in biroul de contabilitate..m-au vazut fetele schimbata la fata ...au sarit toate sa vada ce am ..m-au vazut cu testul in mana ,....una dintre ele l-a luat ...s-a uitat la el..si a inceput sa topaie..sa strige...esti gravida...esti gravida... bineinteles ca toata firma stie ca imi doresc un copil..si am trimis o fata sa mai imi ia un test...si m-am dus la sotul meu..care lucreaza la aceeasi firma...si nu i-am zis decat saruta-ma...si el m-a sarutat...si apoi am scos testul...si i-am zis...sunt gravida...o sa fii tata... reactia lui ar fi trebuit filmata...cred ca i-a crescut brusc tensiunea...s-a inrosit...a inceput sa tremure...a zis ca nu se poate...jumate de firma era deja la usa biroului...au navalit...l-au felicitat...si a inceput sa planga...a fost cel mai emotionant moment.si nu a mai fost bun de munca...ne-am luat liber si am mers sa il anuntam pe tatal meu care e bonlav rau..si caruia ii era frica ca moare fara sa mai vada si el un nepotel. asta e povestea sarcinii mele...bafta puffy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...