Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ADULTERUL


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Andrada

quote:
Initial creeata de nadina art. 304. Adulterul-Fapta persoanei casatorite de a avea relatii sexuale in afara de casatorie se pedepseste cu inchisoarea de la o luna la 6 luni sau cu amenda.
Si cum se hotareste daca se lasa cu inchisoare sau cu amenda? Durata, tipul, sexul persoanelor implicate in adulter?!!!! L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Andrada cred ca in functie de perversitatea actului sexual[:D][:D] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adica exista acte sexuale de perversitate mica, medie, mare, uriasä si de neacceptat?! [:D] (ca volumul la radio). Atâta doar ca daca pedepsesti pe sotul adulter si-l bagi la închisoare cu alti perversi...ajunge când iese sa te triseze cu unul de acelasi sex[:o)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salve lume buna!![hia] Io nu stiu sa copiez textu ca sa raspund la fiecare in parte, daca aveti timp poate ma luminati si pe mine[(pc]. M-am prins ca e o chestie cu quote ala da nu-l stiu folosi[bang][bang]. So, thanks Iulia [flo][flo][flo]pentru rapida percutare![cool] Chiar incepusem sa ma gandesc ca nu intereseaza subectu. Ejti un ortac de nadejde!!![bis][bis][bis][8D] Am facut o mica cercetare (adica am vb cu o amica avocat si cu o procurareasa) si am aflat ca practica judiciara nu cunoaste cazuri de plangeri penale pe adulter. Cel putin, nu recente. Cauza? Nu stiu, o fi lipsa de informare, ca orgoliu nu cred la cum se balacaresc[box] [bruta]oamenii pe la divorturi[mariaj][blabla]. Marius, nu ma supar pe nimeni, chiar nu intentionam sa privim cu seriozitate ca ne doare capu de la prea multa[;)]. Pe mine si pe alti voyeuri (parca asa se scrie) ne-ar interesa sa facem parte din comisia care intocmeste procesu verbal de constatare[:D][:D][indecent]. Dioki, daca stii ceva vraji sa moara toti dusmanii[drac], trece-ma pe lista, dau monetar la greu ca m-am saturat de sex d`alaltu[sex][sex]. Si numa la munca am fo doi de care vreau sa scap. [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] In alta ordine de idei, ca am fuga dupe cum vedeti, io cred ca ii de Ev Mediu sa ai asa ceva in codu penal. Parerea mea! No, ve pup[pup][pup][pup] si Noroc bun! "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hahhahahahahahaha Sunteti nebunatice rau!!Doamne pai sotul meu mai bine m-ar baga la inchisoare sa ma chinui decat sa platesc amenda tot din banii lui!!hahahahaha glumesc.....Nu cred ca imi pemit sa il insel daca asa stau lucrurile hihihihihihi!! Pupici de la bebe Jill si mami!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by nadina
Salve lume buna!![hia] Io nu stiu sa copiez textu ca sa raspund la fiecare in parte, daca aveti timp poate ma luminati si pe mine[(pc]. M-am prins ca e o chestie cu quote ala da nu-l stiu folosi[bang][bang].
Deasupra mesajului, pe bara unde scrie trimise, apesi pe ultimul buton. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta da lege constructiva! Adica daca omu' are "neastimpar", il baga la puscarie sa-si faca de cap cum se cade (alea din puscarie nu intra la adultere, nu?) Ca pentru alea unde te mai baga? Si-apai dupa aia vine linistit acasa.. Partea cu amenda e pentru cetatenii cu simt civic mai dezvoltat care-si pun problema din ce iau leafa functionarii publici.. No, interpretarea mea..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by nadina
Salve lume buna!![hia] Dioki, daca stii ceva vraji sa moara toti dusmanii[drac], trece-ma pe lista, dau monetar la greu ca m-am saturat de sex d`alaltu[sex][sex]. Si numa la munca am fo doi de care vreau sa scap. [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] In alta ordine de idei, ca am fuga dupe cum vedeti, io cred ca ii de Ev Mediu sa ai asa ceva in codu penal. Parerea mea! No, ve pup[pup][pup][pup] si Noroc bun! "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)
Nadina, imi trebuie trei fire de par, o bucata din unghia mare de la picior si o fotografie pentru fiecare dushman pe care vrei sa-l "vrajesc". De cocosh shi praf de colt de mistret ma ocup eu. [vrajitor] D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by descintec Nadina, imi trebuie trei fire de par, o bucata din unghia mare de la picior si o fotografie pentru fiecare dushman pe care vrei sa-l "vrajesc". De cocosh shi praf de colt de mistret ma ocup eu. [vrajitor] D.
Aus deoki..misto budinca -)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

May oameni buni! Citesc si eu titlul si zic: uite o tema serioasa, hai sa vedem ce se intampla! Si cand colo... Pai asta-i forum de oameni seriosi? Hay???? [:D] Sa mai zica cineva ca-mi fileaza mie ceva! [:D] Dioki, pentru ce mai faci vraji? Zii repede ca si eu cotizez la greu! [pup], Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci: Art. 304. - Adulterul *) Fapta persoanei cãsãtorite de a avea relaþii sexuale afarã de cãsãtorie se pedepseºte cu închisoare de la o lunã la 6 luni sau cu amendã. Acþiunea penalã se pune în miºcare la plângerea prealabilã a soþului nevinovat. Soþul nevinovat poate cere oricând încetarea urmãririi penale sau a procesului penal, iar dupã rãmânerea definitivã a hotãrârii, încetarea executãrii pedepsei. Proba adulterului se poate face numai prin procesul-verbal de constatare a infracþiunii flagrante sau prin scrisori care emanã de la soþul vinovat. Urmãrirea sau procesul penal înceteazã ºi în caz de moarte a soþului care a fãcut plângerea, precum ºi în caz de anulare a cãsãtoriei soþului vinovat. Urmãrirea penalã nu poate începe dacã fapta a fost comisã dupã îndemnul sau încurajarea celuilalt soþ, sau dacã viaþa conjugalã era întreruptã în fapt ºi soþii trãiau despãrþiþi. Dispoziþiile art. 27 nu sunt aplicabile. ___________ *) Alin. 1 al art. 304 este reprodus astfel cum a fost modificat prin Legea nr. 6/1973. Deci, de pe vremea raposatului...cind erau pusi la gazeta de perete, chemati intii la partid, sa se discute cu tovarasii...Hi hi hi... Petruta & bb Mihai [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...