Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ADULTERUL


Recommended Posts

Dioki,io o sa ma straduiesc sa le smulg paru din cap si unghiile de la picioare, dar daca ajung pana acolo poate nu mai e nevoie de vrajitorie, ca ori suntem atat de intimi de isi lasa picioarele in sama mea, ori e morti de mult. Oricum la tarifele tale exorbitante ar trebui sa purcezi singura la operatiunile de smulgere. Na, ca nu vorbim de adulter si ne trag administratorii de urechi. Nu stiu, o fi din cauza caldurii de nu ma mai pot concentra pe subect. Iulia cred ca mailu e considerat scrisoare electornica asa ca ai grija ce si cui scrii, ca te poate baga la parnaie. "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de nadina
art. 304. Adulterul-Fapta persoanei casatorite de a avea relatii sexuale in afara de casatorie se pedepseste cu inchisoarea de la o luna la 6 luni sau cu amenda. Actiunea penala se pune in miscare la plangerea prealabila a sotului nevinovat. Sotul nevinovat poate cere oricand incetarea urmaririi penale sau a procesului penal, iar dupa ramanerea definitiva a hotararii, incetarea executarii pedepsei. Proba adulterului se poate face numai prin proces-verbal de constatare a infractiunii flagrante sau prin scrisori care emana de la sotul vinovat. Urmarirea sau procesul penal inceteaza si in caz de moarte a sotului care a facut plangerea precum si in caz de anulare a casatoriei sotului vinovat. Urmarirea penala nu poate incepe daca fapta a fost comisa dupa indemnul sau incurajarea celuilalt sot, sau daca viata conjugala era intrerupta in fapt si sotii traiau despartiti. Consideratiile mele, o tara mai tarziu ca amu am treaba la servici[:D][:D][:D][:D] Pupi,Nadi "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)
Sa revenim la probleme serioase: 1. Exista numai sot nevinovat???? De sotii nevinovate nu s-a auzit???? 2. Daca sotia s-a saturat de sot pleca de acasa, "intrerupe viata conjugala" pentru o perioada de timp; dupa ce se satura de "noul", se intoarce la "vechiul", apoi iar gaseste un "nou" samd.... Pai daca e sa te iei dupa ce e scris mai sus, asta nu e adulter, nu???? [:D] Atunci ce este? [:D] [pup], Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

descintec : Ai grija ca poate incep fetele sa creada in prostioarele astea cu vraji, cu par si unghii (bleahhhh...), si te trezesti cu niste cereri ... de-o sa te crucesti ! cl : pai daca doar ce scrie in Codul Penal se ... 'penalizeaza de catre consoarta... pai inseamna ca am o veste buna sai dau cumnatzicii mele !!![}:)][cool][cool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by sasuke
descintec : Ai grija ca poate incep fetele sa creada in prostioarele astea cu vraji, cu par si unghii (bleahhhh...), si te trezesti cu niste cereri ... de-o sa te crucesti !
sasuke, las sa creada macar ele, daca eu nu cred:)..si am vazut la subiectul cu paranormale ca sint pasionate chiar! Vreau sa spun moderatorilor de pe acest forum ca sint la subiect cu vrajile mele, fiindca reprezinta o alternativa la inchisoare. Cu rispekt, D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lamuriti-ma : cui i-ar folosi sa faca asa ceva, isi da sotzu'(soatza) in git, cu amenda sau penitentza ? Completul de judecata da amenda ca sa ia statul banii, ca penitentza...se chieltuie banii statului. Una era daca sotul nevinovat putea cere despagubiri materiale pentru daune morale, bla bla bla..."onoarea mea domn judecator" ... Ehh Atunci sa fi vazut procese...scandaluri in presa... Petruta & bb Mihai [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rebuna drajilor. Petruta mami,io verificat sumar ce-i drept si nu am auzit sa se fi modificat formularea art.304.Oricum nu e chiar asa infiorator fata de alte tari, unde te omoara cu pietricele. Cl you have a point. (2) Nu ma gandisem la ideea cu intreruperea in fapt...Poate ar merita sa incercam da cred ca nu am mai avea la cine sa ne intoarcem si ar fi pacat. Unde-i fun-ul? In ceea ce priveste prima intrebare se pare ca femeia ii vinovata de la Adam si Eva. Pupi PS dioki io sunt sigura ca ai facut ceva da o ricosat la mine ca mi-am ars rochia azi dimineata cu fieru de calcat.[:-)))][:-)))][:-)))] "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...