Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

a fost cineva in GRECIA in vacanta?


Recommended Posts

Buna fetelor si baietilor( sa nu-i neglijam). In luna august intentionam sa mergem in vacanta in GRECIA, ...CU MASINA.Astept de la oricine impresii, pareri, sfaturi.etc.Ce statiune sa aleg?Vreau sa-mi iau si copilul de 5 ani1/2. Astept mesajele voastre cu nerabdare. Va pup si va multumesc.[foto] cata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am fost acum cativa ani.A fost superb.Am facut circuitul clasic,deci am vazut multe locuri.E frumos peste tot.Nu rata Meteora. Cred ca daca te duci cu masina,cel mai bine ar fi undeva in sud,la Tolo. Ai grija ca in august e foarte cald.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost anul trecut in Grecia cu masina, am stat in Katerini(sper ca am scris corect numele), dar am vizitat si Atena si alte cateva locuri la care imi scapa acum denumirea. A fost foarte frumos, acolo erau foarte multi romani, singurul lucru care nu mi-a placut a fost iesirea din Ro si trecerea prin vama in Bulgaria: trebuie sa platesti foarte multe taxe, plus ca dureaza mult si nu este nici un semn care sa iti indice in ce directie sa mergi.Bulgaria de asemeni este saraca in semne, noi ne-am si ratacit. Din Ro pana in Grecia(Katerini) am facut aproximativ 7 ore, si am oprit doar 1-2 ori cam 10 minute. Sper ca ti-am fost de ajutor si daca mai ai intrebari iti raspund cu placere. Vacanta placuta. Annie si Bebelita[cri].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru raspunsuri[pup] Despre hoteluri,cazare etc??????? Ann Marie,Jasmine ,diana 904, nu cred ca pot face un tur, avind in vedere ca sunt cu copilul.Sunt distantele lungi??? Pe copil trebuie sa-l trec pe pasaportul meu? VA PUP SI VA IUBESC. MULTUMESC[grup] cata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Distantele nu sunt tocmai scurte.In sud ai destule de vazut.Zona Peloponez e intr-adevar superba.Sa treceti sa vedeti neaparat canalul de Corynth. Cu cazarea nu sunt probleme.Agentiile de la noi au oferte bune pt "individuali",adica te descurci tu cu transportul si ei iti aranjeaza cazarea.Poti sa stai la hotel dar mai bine ar fi sa inchiriezi un apartament intr-o vila pe malul marii.Nu sunt scumpe si conditiile sunt bune.Ai curte,bucatarie,tot ce trebuie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost anul trecut in septembrie preturile erau mai scazute decit in august. Despre copil nu stiu ce sa-ti spun,daca i se face pasaport separat sau se trece la unul din parinti, poate stiu fetele, noi am fost fara ei. Daca vrei in sud, distantele sint destul de lungi, pina la Atena sint cam 1200KM, dar nu e obligatoriu sa-i faci dintr-o bucata. Poti opri la Katerini si sa viziezi Dion-ul care e in apropiere, apoi sa pleci mai departe, spre Atena sau spre Meteora...Despre Atena nu stiu ce sa spun, poate e vreo fata de acolo care sa te lamureasca mai bine, dar am vazut un documentar in care spuneau ca nu ar fi bine de vizitat anul acesta din cauza pregatirilor pentru JO, hotelurile sint in reamenajari si tot orasul ar fi un santier, au ramas in urma cu lucrarile. In fine, asta spuneau la televizor, care o fi realitatea acolo nu stiu. Eu am vizitat anul trecut Atena si mi-a placut f mult, merita vazuta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by katalina
Multumesc mult pentru raspunsuri[pup] Despre hoteluri,cazare etc??????? Ann Marie,Jasmine ,diana 904, nu cred ca pot face un tur, avind in vedere ca sunt cu copilul.Sunt distantele lungi??? Pe copil trebuie sa-l trec pe pasaportul meu?VA PUP SI VA IUBESC. MULTUMESC[grup] cata.
Pentru copil trebuie pasaport individual. in afara de actele parintilor si ale copilului+ taxele de rigoare va mai trebuie o declaratie autentificata la notariat prin care ambii parinti sint de acord ca copilul sa aiba pasaport. bafta mada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FETELOR SUNTETI NISTE SCUMPE[pup][pup][pup] O sa-mi scot la imprimanta mesajele sa le iau cu mine.NU e nici o fata care locuieste in Grecia, ea sigur stie cum e clima, preturile etc. Voi stiti vreu site al politiei(pasapoarte,etc)! VA PUP PE TOATE.MAI VORBIM[hia][hia][hia] cata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...