Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ma sperie gandul de a fi gravida!


Recommended Posts

PRINTESS, tot ce iti pot spune e ca sa faci cum simti tu, nu dupa cum spun cei din jurul tau sau chiar sotul tau. El isi doreste copii, dar tu esti in "two minds about it".....ai motivele tale pentru care nu simti complect ca vrei un bb ACUM. La virsta ta nici eu nu ma gindeam sa am copii indiferent cit de mult a insitat sotul...Eu cred ca hotarirea de a avea un bb e suprema tuturor necunoscutelor (ce si cum v-a fi, cum v-a fi sarcina, toxica sau ushoara, daca vei intra sau nu in depresie?). Deci cind e sa simti ca esti devotata suficent si dorinta e arzatoare sa ai bb vei pune la o parte toate scuzele si vei inceta anticonceptionalele. Nu uita insa ca daca esti pe pill tb sa faci pauza de 3 luni inainte de a ramane insarcinata! Daca esti hotarita sa ai bb consulta un doctor, iti va explica cit timp e necesar sa iesi 'safe' de pe anticonceptionale, de asemenea sa iei folic acid cu 3 luni inainte si 3 luni dupa conceptie, despre alimentatie si nutriente! Iti tin pumni ca hotarirea ta sa fie din suflet! Pupici, C. si bobocel in burtica de 28 saptamini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...