Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Expeienta care ma marcat pe toata viata


Recommended Posts

Fetelor, inainte sa-l linsati pe dr vreau sa va spun ca nu e vina lui, poate eventual al laborantilor care au facut analiza. Va precizez ca stiu foarte multe cazuri in care rezultatele analizelor au iesit fals pozitive, nu se stie de ce, din cauza nepriceperii omenesti sau din alte cauze (poate testele nu sunt intotdeauna bune). Cert e ca nu se "sare" imediat la avort, se mai face un rand de teste, cel mai recomandat e amniocenteza si cum i s-a facut si Melindei, o ecografie supersofisticata. De cele mai multe ori testele urmatoare infirma prostia dinainte. E traumatic sa treci prin asa ceva di numai temporar, am asistat la un cosmar similar cu al Melindei prin prietena mea. Sanatata la toate si multam lui D-zeu ca exista forumul asta ca sa ne mai putem sprijini moral una pe alta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Meli, nu gasesc cuvinte sa descriu emotia pe care mi-a pricinuit-o mesajul tau, am sugrumat mouse-ul intre degete de furie si de spaima. Si eu stiam ca testul AFP este foarte usor de interpretat gresit (de fapt, un rezultat "pozitiv" este mai degraba neconcludent, iar investigatiile trebuie sa continue cu eco sau amniocenteza), si stiam si ca testul se face pana pe la 18 saptamani... acuma, ca e incompetenta sau nu, este greu de judecat, dar ar fi bine, pentru linistea ta, sa iti cauti un alt medic, unul cu simt de raspundere mai dezvoltat. Si cu ceva mai mult suflet. Slava Domnului ca s-a terminat asa, bravo tie ca nu te-ai lasat si ai luptat cu toate fortele! Iti doresc o sarcina linistita si frumoasa de aici inainte, si sa nu mai ai parte de nici un stres, oricat ar fi el de mic! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Melinda, mi s-au umplut ochii cu lacrimi la cele citite. Ce monstri pot fi unii doctori incat sa-ti recomande chiuretajul cu atat usurinta. Ai fost fff bravo ca nu l-ai ascultat si ca ai verificat inainte de a lua vreo hotarare, care avea sa te chinuie toata viata! Ma bucur mult pt voi si-ti urez in continuare sa ai parte de o sarcina usoara, sa nu mai dai peste [neand][neand], o nastere usoara si sa-ti tii [bb] fiica in brate sanatoasa si voioasa!!! Fiti fericiti! Cu drag, Dana, mamica lui [copil] Danuz - 1 an si 10 luni pe 20 iulie Album:http://www.yamafoto.com/?ref=6599
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...