Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pofte in timpul sarcinii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am 35 de saptamani si nu am avut greturi de cat de 2 ori si asta pt ca eram la un curs si ca s-a oprit un tip nespalat pe langa mine sa fumeze si sa ma intrebe despre nu stiu ce chestie... A fost cel mai penibil moment din viata mea... iar a doua oara acelasi nespa' desi ii spusesem ca sunt insarcinata a lasat tigara - dar duhnea corespunzator si nu doar a nicotina - si mi-a adus niste flori sa se scuze pt ziua precedenta. Dupa chestia asta a fost bine ca s-a incheiat cursul si nu l-am mai intalnit - nici diploma nu mi-am luat-o ... Din luna a 2-a am mancat ca "nehalita" paine prajita cu unt apoi am inceput cu iaurtul cate 1 litru pe zi. Asta e singura mea asa zisa pofta. Iaurt la discretie si uneori bors crud. Pt ca am glicemia f. mica mananc cate 0.5kg de fineti pe saptamana. Si se pare ca acum aproape 2 luni aveam baiat caci de atunci puiutul meu a devenit f. pudic si nu sta sa se vada. Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
eu de exemplu acum mananc alune[:D] si mananc..intr-una... Predilectie spre acru-sarat asa si-asa.Nici pofte mari amri, vedeam ceva luam, ma gandeam ca daca mi se face pofta noaptea si imi pun sotul pe umblat(nu de alta, dar noaptea doar ce mai gasesti prin benzinarii poti lua, nu e nici un magazin deschis).Asta ca sa fie...Ciocolata mananc din an in paste, acum putin mai mult dar in general fruucte..Am mancat zeci de kilograme de mandarine, banane, portocale, mere, kiwi...(nu exagerez).Si la feld e multi cartofi si snitele[:D].e baiat, sigur..dar vedem ce-o fi..cand se naste 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prima mea pofta au fost piersicile (care inainte nu prea imi placeau),am inceput sa mananc foarte multe intr-o noapte....si am banuit ca sunt gravida. Apoi pana la nastere am avut o mare pofta dupa acru,in special castraveti murati,lamai.Si sa nu uit...portocalele care si acum sunt topita dupa ele. Pupici Dana&bb Andy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mi-am schimbat cu absolut nimic gusturile culinare in timpul sarcinii. Si nici pofte deosebite nu am avut. Atat dulcele cat si acrul imi placeau si inainte si intimpul si dupa sarcina la fel de mult. Imi pare rau ca nu ma pot lauda si eu cu ceva deosebit , la acest capitol. Cu drag, Laura, mama lui Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce fete cuminti!!!!!!!!!!! Acru , dulce, portocale.... Eu voiam sa beau! Inainte de sarcina nu-mi placea nici un fel de bautura, nici un strop, berea o uram. Dupa ce-am ramas insarcinata am baut si bere si vin . Daca ma uitam intr-o revista si vedeam un cocteil , salivam de pofta. Noroc ca sunt rationala si ma opream doar la o picatura, sa nu lesin acolo. Am un baiat care cand vede sticla de bere face ca trenul in gara de bucurie. Nu cred ca are legatura fiindca am vazut ca toti copii sunt inebuniti dupa sticle si pahare. [alcool][alcool][:D] Mazarica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...