Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pofte in timpul sarcinii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu pana acum am poftit rau la chiftele(adica as manca mereu) si bere (care o beau inloc de apa, fara alcool). pana acum imi placeau dulciurile, dar in trimpul sarcinii nu mai sunt asa innebunita. nu imi lipsesc muraturile de la nici o masa si in general as manca "mancarici": mancare de telina, de praz, ghiveci ....(credeti-ma ca eram mereu adepta raciturilor). cam asta... Madutza [gravi] & ingerasul din burtica in 17 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu fetelor vreau sa ma laud ca de cand sunt gravida mi-au trecut prin stomac zeci de kile de fructe deDULCIURI PE CARE LE-AS MANCA ZI SI NOAPTE iar atunci cand elimin stocul fac ca trenul in gara plus la inceputul sarcinii mancam castraveti cu miere.Spre mijlocul sarcinii ma limitam la 1 borcan nutella la 3 zile plus dulciuri de tot felul si papica normala.Acum spre sfarsit poftesc la toba caltabos varza calita ...chestii traditionale romanesti.NOROCUL MEU CA N-AM PUS DECAT 12 KG PE MINE HEHEHEHE....A SI AM BAIAT!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La prima sarcina a fost cam asa: ciorba de burta (cat n-am mancat toata viata), masline (pe care nu le-as fi gustat pentru nimic in lume inainte), sarmale si multe dulciuri in ultimele luni. Am o minune de fetita. Acum: mancaruri cat mai picante, la inceputul sarcinii nu ma tentau deloc dulciurile, dar, de vreo 2-3 luni, mananc foarte multa ciocolata. Se pare ca o sa am inca o fetita. Multa sanatate, Manuela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ma laud si eu cu cea mai ciudta pofta daca poate fi numita asa: cuburi de gheata, rontaiam la gheata de innebunisem lumea in jurul meu, la un moment dat cand nu eram acasa eram pe drum, l-am pus pe sot de s-a dus la McDonalds si a cerut cola cu gheata alaturi...cred ca s-au mirat rau aia saracii [:D] Lena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...