Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

mamici de iunie-iulie..partea a 8a!


Recommended Posts

Multumesc pentru incurajari. Claudya, daca ai timp, astept sa-mi povestesti in detaliu. Bravo ! Sa va faceti mari, frumoase, inteligente si sa dati gata toti baietii ! Romana, tot citesc ce scrieti voi. Trag cu ochiul... Noi avem avantajul ca o sa aflam totul de la voi, iar voi o sa fiti deja experte. Azi-noapte n-am inchis un ochi de dureri. Aveam contractii din cinci in cinci minute. La prima ora, l-am sunat pe doctor si m-am dus la el. Observasem chiar si niste pete maronii. Eram convinsa ca, de data asta, gata, mi s-a deschis colul. Da de unde ? Iar am plecat acasa, dupa ce doctorul mi-a zis ca nasc intr-o zi doua. Cum am ajuns acasa insa, mi-a cazut tot ( asa cred, cel putin ) dopul gelatinos, iar eu am in continuare dureri mari, desi am luat No-Spa. Doctorul mi-a zis sa-mi pun si supozitor cu scobutil, dar eu nu mi-am pus niciodata supozitoare... Acum am trimis-o pe mama sa-mi cumpere, just in case. Sunt foarte obosita si mi-e somn, dupa atatea ore de nesomn. O sa apelez la experienta voastra si o sa intreb - pe celalalt forum - la cat timp ati nascut dupa ce v-a cazut dopul. Deocamdata, atat, ca nu mai pot nici sa scriu. [pup], Ioana [gravi][grasa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, SINT MAMICA! Alexandra Maria s-a nascut pe 21 iulie la ora 18.47, a avut la nastere 3,400kg si 50 cm. E o comoara, e o minune de fetita, e cel mai minunat dar de la Dumnezeu! Avem acum deja o saptamina, sintem tare mincacioase, dar incet-incet razbim noi pina la capat. Va pup pe toate, va multumesc inca o data pentru ca existati si va promit ca o sa va impartasesc povestea nasterii Alexandrei. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Alina!![flo][flo][flo] Sa va traiasca fetita,sa fie sanatoasa,mincacioasa si cuminte,sa va umple viata de bucurii!! [pup]Alina Proaspete mamici,scuzati-ma ca dau buzna peste voi dar Alina e o prietena veche pe care am reintiilnit-o pe [dc].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, [size=4]SUNT MAMICA!!!! [/size=4]fetita mea(Simona -Andreea) a venit pe lume pe 24 iulie la ora 10 si 10 min , 2,850g si 48 cm. Am nascut prin cezariana... a fost greu dar acum totul a trecut..sunt tare fericita... Claudia , Ancuta , felicitari sa va traiasca fetitele...[cheers][cheers] Ioana iti tin pumnii in continuare ... Pupici si mai vorbim gianina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...