Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Operatie cezariana inflamata


Recommended Posts

quote:
Originally posted by korinna
Fetelor, Prima data am nascut normal cu un travaliu de 24 ore.Operatia mi s-a inchis imediat.Nu m-au deranjat firele. Daca nu se intampla chestia asta sa fac eu miscare aiurea..era bine si acum. Cocluzia este:Sa va protejati cu foarte mare stricteze timp de 6 luni Si fetele au dreptate..acum depinde si de la organism la organism....eu am suportat usor...daca nu ar fi fost intamplarea asta nefericita...e numnai vina mea[bang] KORINA mamica x 2
Corect !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ma bucur Korinna ca ti-a trecut roseata. Eu ma plingeam ca mi-a ramas urita operatia, pe cind voi ati avut probleme cu supurare. Eudupa operatie am stat 2 zile in pat, aveam sonda asa ca nu ma puteam sa ma dau jos. Am stat in spital 9 zile, iar operatia era prinsa cu copci nu cu ate. N-am avut nici o supurare, sau roseata. Acuma sper sa fie la fel si la cea de a doua. Delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor !!!ma faceti sa-mi masor operatia!si sunt la birou....:)(dar singura in birou ha ha ha) ok....8-9 cm,saptamana asta face 5 anisori:),e acoperita,atat de jos este(scuze),nu prea se mai vede de fapt,e ca si pielea.....o usoara dunguta ar mai fi;nu m-a deranjat niciodata;si m-au operat seara pe la 8 si a doua zi pe la 10-11 m-am dat jos din pat, eram cu copilul in salon;acasa nu m-a ajutat nici mama nici soaca ci doar sotul dupa ora 17. Asa ca....depinde de organism,de noroc......;e adevarat eram la prima operatie si deocamdata tot asa am ramas:) Va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu aveti de ce sa va temeti viitoarelor mamici!!!Ganditi-va ca este f bine ptr voi si ptr copil!O sa faceti fericiti si pe sotii vostri!!!Eram gravida si citeam tot ce gaseam despre o nastere normala, aveam o carte despre nasterea prin cezariana pe care nici nu o deschisesem ptr ca eram hotarata sa nasc normal, dar cum planul de acasa nu se potriveste cu cel din targ....din cauza unei hemoragii puternice, a trebuit sa fac urgent cezariana.Asta s-a intamplat acum 9 ani si 4 luni....o taietura de 15 cm verticala, care tot rosie, groasa, dureroasa era.Comprese multe cu rivanol, gheata.Anul trecut a intervenit o alta problema mult mai grava,iar cezariana e floare la ureche pe langa o operatie pe tubul digestiv, iar operatia a fost facuta peste cea de cezar., ceva plecata mai de sus, care ptr o vindecare mai buna si mai rapida am folosit un sprey cu aloe vera.Deci acum am exact un an de la interventia chirurgicala si tot rosie si tare e si nu ma deranjeaza, uneori ma si mananca.Acum regret ca nu am facut si al doilea copil(trebuia tot cezariana si imi era frica), acum as face si 3, dar nu mai am voie! Curaj, totul va fi OK[nl] carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Aseara mi s-a spart acolo unde se facuse ca o basicutza si acum pare ca s-a mai estompat roseata.Inca ma doare.Iau augmentin si dau cu unguent cu galbenele si pun compresii cu rivanol. Parca nu mai arata chiar asa nasol..insa in ceea ce priveste gheata pusa acolo mi-e frica sa mai pun..sa nu racesc la burta de atata gheata pusa acolo jos. Cele care vreti sa faceti cezariana nu va speriatzi..ce mi s-a intamplat mie e un caz izolat..nu se intampla asa la toata lumea...oricum nasterea normala e mult mai grea si mai traumatizanta atat pt bb ,cat si pt mama....asa ca eu daca ar fi sa mai fac un bb(desi nu mai am cum ca mi-am legat si trompele)tot pentru cezariana as opta. A fost neatentzia mea....[bang][bang][bang] KORINA mamica x 2 http://poze.acasa.ro/poze/album?id=408 http://poze.acasa.ro/poze/album?id=457
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...