Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

studii superioare


Recommended Posts

Un muncitor, cam betiv si somer, se prezinta la oficiul fortelor de munca. Functionarul: - Va putem oferi un loc de munca unde se lucreaza mult, dar se si castiga bine. Muncitorul: - Nu, nu e bine. Eu, daca am bani, ii beau si asta nu e bine. F: - Atunci, iata, va putem oferi un loc de munca unde se lucreaza destul de putin si unde, desigur, nici nu se castiga multi bani. M: - Nici asa nu e bine. Eu, daca am timp, fac cumva rost de bani si pe urma ii beau si ... Stiti ce: nu aveti cumva un loc de munca unde se lucreaza mult dar se iau bani putini? F: - Ne pare foarte rau dar nu va putem oferi un asemenea loc de munca deoarece nu aveti pregatirea necesara: trebuie sa aveti studii superioare! biankita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Se spune ca s-a petrecut la politehnica in Bucuresti. Studentii aveau examen, dar, nemergand la cursuri nici macar nu-si cunosteau profa. Un grup de studenti asteptau si ei... Vine o tipa faina cu un sal in jurul gatului, iar unul din studenti zice: - Iata vine un sol de pace c-o naframa-n varf de batz. Si toti se prapadesc de ras. Se uita tipa atent la ei si intra in sala. Studentul in fapta: - Waw! Am pus-o! E profa. Sigur ma pica. Dar isi incearca totusi norocul si intra in sala. Cand sa traga biletu` cu subiectu`, profa intreaba: - Tu esti Mircea? - Eu sunt doamna. Dau acum sau vin la toamna?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iepurasul statea pe un butuc si scria de zor ceva. Trece vulpea prin zona si il intreaba: -Ce scrii acolo, iepurasule? -O lucrare stiintifica despre cum iepurasii mananca vulpi. -Ceeee? La care iepurasul impasibil: -Vino sa-ti arat... ............................................ Vine lupul pe langa butucul iepurasului. -Ce scrii acolo, iepurasule? -O lucrare stiintifica despre cum iepurasii mananca lupi. -Ceeee, ai inebunit? La care iepurasul impasibil: -Vino sa-ti arat... ............................................. Trece prin apropiere ursul: -Ce scrii acolo, iepurasule? -O lucrare stiintifica despre cum iepurasii mananca ursi. -Ceeee? La care iepurasul impasibil: -Vino sa-ti arat... .............................................. La doua sute de metrii mai departe o pestera in care zac ciolane de vulpe si lup. Langa ele, leul roade o laba proaspata de urs. Morala: "Nu tema lucrarii tale stiintifice e importanta ci cine e indrumatorul tau de proiect..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...