Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata sexuala dupa un bebelus


Recommended Posts

Dragele mele, Cred ca cele care au copii stiu despre ce vorbesc...avem un baietel de 13 saptamini care inca nu doarme noptile cum trebuie, deci ziua sint cam obosita, sotul meu e si el obosit de la lucru, deci de cind l-am nascut n-am avut relatii decit...o data ! Si asta cu dureri, cu toate ca nu am nascut vaginal. As dori sa stiu cum sa reincepem viata sexuala ca sa nu se piarda pasiunea care odinioara ne-a unit ! Merci pentru orice sfat...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga mea, si eu am trecut prin asa ceva, dar eu am avut epiziotomie, care m-a durut pana pe la vreo 3 luni destul de rau, apoi a ramas o jena pana pe la vreo 6. In afara de asta, alaptand , organismul meu nu mai producea estrogenii, cei care sunt raspunzatori cu libidoul si umectarea, si deci nu ma dadea dorinta afara din casa. Mie doctorita cu care am nascut mi-a prescris Ovestine unguent, sa ma ung in fiecare seara. Cu rabdare, si incet , incet, ne-am reintors aproape la ce fusese inainte de nastere. Spun aproape, pentru ca eu inca alaptez si libidoul meu inca nu se ridica la standardele obisnuite. Oricum multa vreme dupa ce faceam dragoste, aveam niste usturimi... abia dupa vreo 8-9 luni am scapat de ele. Doctorita mi-a spus ca e normal, din cauza lipsei estrogenilor. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu te grabi ai putina rabdare, da-i timp organismului tau sa-si revina, in curind o sa te simti ca noua iti spun din proprie experienta (si eu am nascut prin cezariana). Stai linistita fiecare lucru pe lumea asta ritmul sau. O concluzie este locul in care te-ai plictisit sa mai gindesti...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...