Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cazare in Wienna, stiti?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Of course! Este un youth hostel, hotel pentru tineret adeca, care se cheama Wombats. E cel mai ieftin tip de cazare pe care-l poti gasi (oriunde in Europa de altfel), e curat, au camere duble cu baie in camera, e in culori vesele si e foarte aproape de centreu, de Mariastrabbe parca asa se scrie. Daca te intereseaza du-te pe google search si introdu wonbats hostel vienna. Il gasesti sigut. Sa-mi zici daca ti-a placut ce ai vazut!! scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult! M-am uitat, dar nu m-am lamurit asupra pretului (http://www.wombats.at/facts/page/index.htm) 38 de euro de persoana in camera dubla? Sau atat e toata camera? Nu cunosc preturile deloc, sper sa nu para aiurea intrebarea. :) Multumesc pt informatie! Florina
quote:
Originally posted by scarmanus
Of course! Este un youth hostel, hotel pentru tineret adeca, care se cheama Wombats. E cel mai ieftin tip de cazare pe care-l poti gasi (oriunde in Europa de altfel), e curat, au camere duble cu baie in camera, e in culori vesele si e foarte aproape de centreu, de Mariastrabbe parca asa se scrie. Daca te intereseaza du-te pe google search si introdu wonbats hostel vienna. Il gasesti sigut. Sa-mi zici daca ti-a placut ce ai vazut!! scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Florina, am fost acolo, de aceea ti-l si recomand. E un hostel mai non-conformist si daca ai vreme sa citesti site-ul lor o sa vezi. Hostel-ul e pictat in culori vii si in exterior dar si camerele, au si seif in camera, e curat si spatios. Ce ti-ai mai putea dori? Un singur lucru nu mi-a placut, ca era cam mult fum de tigara la receptie, ca toti fumau in hol, dar in rest e excelent. In rest totul e ok si mi-au inspirat incredere. Sa-mi scrii dupa ce te intorci din Viena daca ti-a placut la ei (daca optezi pentru Wombati). Pa! scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florina, Anul trecut eu si sotul meu am stat 4 nopti la un hostel. Adresa este mai jos. Inauntru seamana cu caminul de la Leu(daca stii cum arata). Costa 9.5 euro de persoana. Camera avea 2 paturi si baie. Curat dar nu de 3 stele. Din pacate hostelul este chiar la periferia Vienei dar f. aproape de S-bahnn-ul care te duce ca vantul si ca gandul in oras. Noi faceam 1/2 de ora pana la Stephan's Dom. Dat fiind faptul ca plecam dimineata si ne intoarceam seara, pentru noi a contat sa avem un pat curat si apa calda. Daca vrei amanunte despre Viena, pe site-ul nostru: www.ubi.ro la sectiunea Vacante, ai cateva impresii de calatorie. Si daca te hotarasti asupra lui, iti mai vand un pont: alege sa stai in cladirea din spatele celei pe care o vei vedea pe site pentru ca este un pic mai noua. Adresa hostelului este: http://www.oejab.at/ENGL/Youth_residences/liesing.htm Numai bine, Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor hotelurile de care vb voi sunt aproape de aeroport? Eu o sa vin in luna noiembrie in Romania si cum am escala in Viena ma gandesc sa stau vreo 3 -4 zile acolo. Voi ce ati vizitat cat ati stat in Viena? Aha! Si cu transportul cum v-ati descurcat?[flo] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Noi am stat la Novotel, chiar langa aeroport, dar numai o noapte. A doua zi am zburat spre Ro. Scarmanus, noi vom sta 3 zile in Viena in decembrie... mami, tati si Matei... oare e bun hostelul ala de care ai scris o fi bun si pentru noi? mai ales ca e si in oras... Julie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...