Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cazare in Wienna, stiti?


Recommended Posts

Noi am facut escala cind ne-am dus si cind ne-am intors din Romania,la Viena.Am dormit la EtapHotel, super curat, linistit, cu aer conditionat,camera cu pat dublu si unul simplu ,pt doi adulti si un copil.Copiii sub 12 ani nu platesc,e gratuit .Costa 46 euro camera,dar merita. Au garaj subteran pentru masini,deci daca veniti cu masina e ok,mai ales ca hotelul e aproape de autostrada.Daca te intereseaza,uite aici http://www.etaphotel.com/etaphotel/index.html Se poate rezerva pe internet,noi asa am facut. Pupici Corina si Anna nazdravana Quand on veut une chose, tout l'univers conspire à nous permettre de réaliser notre rêve. ( Paolo Coelho)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Vin si eu fuga cu 2 linkuri.. http://www.ferienwohnung-apartment-wien.at/ Acestea sunt apartamante, se inchirieaza de la 4 nopti la cat se vrea(luni chiar).de la 4 nopti, 2 persoane(copii pana in 12 ani au gratuit) , 44 euro pe noapte.Mie una mi se pare bine are bucatarie, baie tot(un apartament adevarat).Este foarte aproape de centru si este bine. Altul: http://members.e-media.at/appartementsdonau Acelasi aspect, dar este la 11 km de Viena, o zona splendida.Cu Schnellbahn e bine(trenul rapid), dar merita.Pretul este 25 euro de persoana pe noapte, dar majoritatea prietenilor mei care au stat acolo au fost mai mult decat incantati. In ceea ce priveste transportul in Viena, cu o harta se rezolva tot.Si recomand din tot sufletul o Tageskarte(abonament zilnic), costa 5 euro si calatorii cat se pot face intr-o zi.o calatorie normala costa 1,5 euro(mie una mi se pare mult, un dus si intors fix udneva 3 euro[bang].Eu una prefer abonamentul zilnic(dar sunt fericita cu un abonament anual..[:D] Si de vazut...ehe..multe si marunte...cred ca o sa scriu intr-o zi asa un ghid al Vienei sa stie lumea . Numai bine, si sper ca va sunt de folos informatiile. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa dau si eu un tip celor care cauta cazare la un pret avatajos si sa fie si in buricul targului. Camera dubla cu mic dejun costa 45 euro/noapte, in weekend se poate parca gratis masina in fata sau pe strada laturalnica hotelului. Hotelul e undeva in spatele primariei, la vreo 4-5 minute mers pe jos numai ca nu arata prea bine(desi daca te uiti pe site n-ai prea spune) iar WC-ul si dusul sunt pe hol. Daca vreti numai un loc unde sa puneti capul si nu aveti pretentii mai mari, site-ul e: http://www.pension-wild.com/English/home_e.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Mai fetelor acum doua zile am venit si eu de la Viena, am prins un timp foarte aiurit: frig, ploaie, vant si la plecare si un pic de grindina de "drum bun". Ne-am nimerit si in zilele cu multe conferinte, cu toate hotelurile arhipline asa ca nici gand sa gasim vreo oferta la preturi. Am dormit prima noapte la un hotel 4 stele pe 80 de euro (ceea ce ni s-a parut destul de bine) iar a doua noapte la un pension, altceva n-am gasit, pe 75 de euro. Micul dejun inclus la amandoua, insa la primul, net superior. Abonament am luat din acela de 8 zile, de la unul din turisti care folosise patru deja asa ca i-am platit jumate din el. Cel de 8 zile e 24 de euro. Dar se poate folosi pt mai multe persoane si atunci scade numarul de zile, nu stiu daca am explicat prea bine, oricum e mai avantajos asa. La hostels nu am vrut sa mergem pt ca eram cu copil mic, de 6 luni si cum acolo e in general cazare pt tineret, e un du-te vino si ziua si noaptea. Macarea ni s-a parut la preturi rezonabile, ne asteptam la preturi mult mai mari, mai ales in centru. Poti manca linistit pe mai putin de 25 de euro doua persoane la cina si mi-a placut ca toate restaurantele au in fata, la intrare, meniul si preturile asa ca te poti orienta. Un singur lucru negativ am gasit: peste tot se fumeaza, (poate exista dar noi nu am gasit)nici un restaurant nu avea separeu pt fumatori si nefumatori. Dar una peste alta, noua ne-a placut mult Viena, atat cat am reusit sa vedem. Adela http://community.webshots.com/user/adela23_1999
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Julie, Graben nu e cine stie ce, hotel de 4 stele gasesti mult mai fain...Daca vrei ma interesez si-ti spun de altele. Utell stiam ca este o firma de hoteluri..dar mai mult de-atat n-am idee. Numai bine 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:(... ca facuram rezervare deja... pe noi ne-a tentat ca e chiar in centru... Care sunt problemele? Sunt mici camerele, e murdarie? Help! Acum catva timp am stat la Novotel, tot 4 stele, dar langa aeroport. Camera mi-a placut acolo, mare, curata, ca de altfel si serviciul; ma gandeam ca, fiind la aceeasi categorie, si Graben-ul sa fie la fel...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julie, Eu una nu auzisem lucruri prea bune despre Hotel Graben..daca e in centru nu e musai super..dar poate intre timp s-au schimbat treburile si conditiile sunt mai bune... Daca rezervarea e facuta si vreti, atunci asta e.Distractie faina la Viena[cheers]. Numai bine. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...