Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cine poate sa-si spuna parerea de cunoscator?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Doamne, nimic nu ma bucura mai tare decat sa aud doi oameni ca se impaca. Din toat inima iti spun ca ai facut cea mai buna alegere dand relatiei voastre inca o sansa. Nu-s pentru o atmosfera de familie nesanatoasa (cearta, batai, stres etc.), din contra, dar nimic nu e mai frumos decat sa auzi doi oameni care au minte suficienta incat sa stea de vorba amandoi, care sa nu se ghideze dupa primele impulsuri, care lupta pentru relatia lor. Cine a spus ca viata in 2 e numai lapte si miere? Cine a spus ca trebuie sa fie peste tot zambete si voie buna. Casnicia isi schimba si ea hainele ca Baba Iarna din poveste, nu trebuie sa ne mire o noua fateta a ei si trebuie sa facem fata tuturor provocarilor, trebuie sa ne inarmam pana in dinti. Nimic nu se obtine fara lupta si efort. Orice lucru obtinut usor isi pierde valoarea, se estompeaza in timp. Asa ca, felicitarile mele Roxana! Dupa nota in care ai postat mesajele la subiectul asta n-am crezut ca mai e vreo sansa, am crezut ca vei renunta. Te admir pentru ce-ai facut, chiar daca nu cunosc amanuntele relatiei voastre, dar pentru mine gestul tau merita salutat dincolo de tarele pe care le poarta relatia voastra, asa cum le avem si noi pe ale noastre. Priveste aceasta sansa data relatiei voastre nu ca pe un compromis, ci ca pe o noua experienta in viata ta, ca pe o lupta pe care tu ai castigat-o. Viata de unul singur e mult mai trista decat o viata in doi, iar casnicie fara probleme nu exista, cei care pretind ca nu le au de fapt nu vor sa le recunoasca. Sa va dea Domnul mai multe drumuri line de acum incolo asa incat sa te convingi ca ai facut cea mai buna alegere. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...