Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

LMV - e careva pe-aici?


Recommended Posts

e cineva care a terminat "mihai viteazu" din bucuresti? ca mi-e asa un dooor de vremurile alea! io am terminat in '90 si tot ma mai gandesc la prising, zoica si doamna de la cor (nu-mi amintesc acu' numele)... ce sa mai zic de vestitul florian (care parca lucreaza pe la o televiziune, daca nu ma insel) dupa care muream toate... lmv-iste, dati un semn daca sunteti prin preajma!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • Administrators
LMV-ul l-am terminat eu la vreo 1 an sau 2 dupa Florian. Florian a lucrat la PROTV unde a prezentat rubrica sport. Acum nu stiu ce face. In liceu era modelul meu de baschetbalist dupa liceu am avut satisfacti sa il inving la niste meciuri de baschet in Cantemir! Prising cred ca a iesit la pensie inaite sa termin eu, zoica nu a fost la clasa mea dar a fost profesoara lui fratemiu'(care a terminat in 86), iar la cor nu am fost. Liceul s-a schimbat mult de atunci si cred ca nu mai este apoape nici un profesor din cei vechi. Pana si spulber (eternul director) a iesit la pensie acum vreo 2 ani! Apropo, ai facut si 56?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezent! Promotia 89-93! Nume cunoscute, dar eu nu le-am avut.... Mi-e dor de gardul din curtea liceului si de atmosfera de atunci..desi si tranzitia s-a fcut simtita prin plecarea citorva profesori buni...printre care profesoara mea de matematica, Constantinescu dupa care am plins vreun an de zile... Brindusa si Mihail
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am terminat lmv!!! uman, istorie-stiinte sociale, dirig gica de istorie. profii mei preferati au fost:cristian parvulescu (psihologie-in prezent analist politic la tv, proful de logica-nu mai stiu numele, insa cred ca el era cel care mergea in baruri (anita de exemplu, vis a vis de liceu, langa pompe funebre :))) cu elevii si fuma si statea la oha:) si spulberas de chimie, care desi era "baiatul lui taticul" ne iubea si ne apara.) ed codina am auzit dar nu am facut cu ea, am facut romana cu un tembel, duna pe numele sau, iar cel mai mare cosmar al vietii mele de lmv-ista a fost scortzeasca de latina...daca eram trezita in somn recitam:"stabat mater dolorosa /iuxtam crucem lacrimosa/dum pendebat filium" hrrrrrrrrrrrrr. si acum o detest si inca mai am sechele de pe atunci:).am fost promotzia '91-'95. ariel http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezent! Treapta I 1986-1998, la mate' Buicu, sport Tanta si Romica, in clasa IX- X E(mate -fizica), campioane la baschet pe liceu in 1988. Imi aduc aminte ca director era Spulber, pe profi nu pre mai stiu cum ii cheama, nu am facut intalnirea de 10 ani decat cu cei cu care am terminat treapta a II-a (Lic mat fizica 3). Atmosfera mai misto ca-n Misu nu exista! Hai LMV! Iuliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by iuliana_2002
Prezent! Treapta I 1986-1998, la mate' Buicu, sport Tanta si Romica, in clasa IX- X E(mate -fizica), campioane la baschet pe liceu in 1988. Imi aduc aminte ca director era Spulber, pe profi nu pre mai stiu cum ii cheama, nu am facut intalnirea de 10 ani decat cu cei cu care am terminat treapta a II-a (Lic mat fizica 3). Atmosfera mai misto ca-n Misu nu exista! Hai LMV! Iuliana
Iuliana ai terminat M.F. 3?? . Si eu dar in 89.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...