Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Heeiiii, brailenilor!!!


Recommended Posts

Buna...Mobriq (sau Monica[:D]), spune-mi cum vrei, ca nu ma supar...Ella o chema pe pisica mea, de aici vine nicku'[:D]... O sa pun maine poze recente cu Emma mea si o sa-ti dau linku'...Avem o gramada de poze in calculator, insa tot amanam sa le punem pe site...Sa ne fie rusine! O stiu foarte bine pe Anca Stefan, am fost colege de clasa! Si pe mama ei o stiu, ne-a fost profa de engleza si m-am si meditat la dumneaei! Anca a facut Facultatea de Limbi Straine (rusa-engleza) la Galati si, din cate stiu, e profesoara... In ceea ce priveste concediul...Pot spune ca sunt sau...nu sunt[:D]...Am fost profesor suplinitor timp de 2 ani, insa am ramas gravida si am intrerupt brusc activitatea, cand inca nici nu incepuse anul scolar...Am avut probleme cu sarcina in primul trimestru, am avut niste contractii si iminenta de avort si a trebuit sa ma menajez...Asa ca nu m-am mai dus la scoala, ma si repartizase la un liceu destul de departe si mi-am zis ca nu merita sa risc!! Imi doream copilul mai mult decat orice. Asa ca am intrerupt munca, cu toate ca stiam ca nu beneficiez de nici un venit. Asta e treaba cu profesorii suplinitori. Ei, oricum nu regret, era un salariu de mizerie, nici nu ma mai intorc in invatamant...Mi-am dat totusi Definitivatul, mai mult de gura maica-mii, ca....cine stie? Asa ca am stat acasa pe toata perioada sarcinii, stau si acum si...o sa mai stau ceva timp...Nu stiu cat. Poate 2 ani, apoi o sa o duc pe Emma la cresa sau o sa caut o bona...Si mai vedem...Dar mai e pana atunci...Deocamdata ma bucur de clipele minunate pe care mi le poate oferi gangania asta mica[copil]... In ceea ce priveste greutatea...sa ai grija! Sa stii ca dai foarte greu jos dup-aia kilogramele in plus! Eu am luat numai 14 kg jumate, insa am ramas cu 4 in plus, acum, la peste 6 luni jumate de la nastere...Fereste-te de dulciuri, de paine, de prajeli...Stiu ca e greu, insa e spre binele tau. In alta ordine de idei...De cand ai plecat? Cum e acolo? Nu ti-e dor de Ro? Te pupam, [pis]_Ella & [copil]Emma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare , brailencelor(ilor) eu sunt pe aici din februarie-martie si chiar nu am intalnit multi braileni pe aici. Ma bucur sa va cunosc si sa citesc despre Braila in paginile site-ului....dar cu privire la performantele medicale mai ales pe obstretica-ginecologie ma abtin si nu mai comentez. Eu am 30 de ani,un baiat de 7 si m-am lasat purtata de timp iar consecintele au fost mari anul acesta in ccea ce priveste sanatatea mea,incercand pentru bb nr.2 am ramas fara un ovar multumita medicilor de aici. Va doresc numai bine si fie ca visele noastre sa se implineasca intr-o buna zi.[pegeam] Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana-Maria (alias stapana lui pisi Ella [:)]), si eu am luat cateva ore de meditatii cu d-na Stefan , dupa ce am terminat liceul , ca nu aveam ce face in vacantza mare [:)], dar m-am plictisit destul de repede ... plus ca nu imi trebuia pt examen, eu voiam sa capat fluentza ... ei, cand am avut nevoie cu adevarat, am invatzat. Inca merg la cursuri de engleza, acum am 7 ore pe saptamana , dar imi e cam greu. Eu sunt pe coclauri de cand am terminat facultatea, adica am intrat in al cincilea an (primul in Germania). Sincer, m-am obishnuit. Uneori ma apuca nostalgia, cand ma gandesc la sarbatorile de iarna de exemplu - asta o sa fie al treilea brad pe care il impodobim aici ... dar de cand a venit sotul meu , adica de vre-o doi ani, e bine. Si pt moment simt ca aici e casa mea. Lasa ca a fost mai bine sa ai grija de tine si de pui, decat sa fi umblat juma de Bucuresti pt cativa lei. Eu chiar am fost norocoasa pana acum, pt ca am mult de munca - trebuie sa imi scriu teza. Nu sunt multumita de cat am progresat , dar sper ca pana vine bebe sa termin cat de cat. Ce dragutz din partea bebelui sa-mi deau un deadline. Din pacate sotul meu nu are drept de munca aici, asa ca intretinerea familiei depinde de mine. OanaDo, imi pare rau pt probleme tale. Si eu iti doresc ca visul tau sa se implineasca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Ia spuneti, fetelor...Cum va distrati in Braila? Pe unde va plimbati? Ce locuri indrageati? Mergeati in Gradina Mare? (bine, acum nu prea mai e un parc al tineretului...Desi e super pentru indragostiti[amoras]...) Va plimbati pe faleza? Sau pe Calarasi, cum era moda acum vreo cativa ani? Strada Republicii, iarasi, era frumoasa...Este...altfel, insa tineretul nu-i prea gusta farmecul...Sau...mai tineti minte Parcul Monument? Parca asa se chema...Acolo unde era Parcul Mare, asa-i ziceam noi cand eram mici... Eu abia asteptam sa plec din Braila, mi se parea un oras monoton...Acum insa, parca mi-e dor...Imi lipsesc unele locuri...Am multe amintiri...mai ales din perioada liceului...Parca as mai vrea sa revad unele locuri, de care ma leaga amintiri... Voi ce parere aveti? Va pup! [pis]_Ella & [copil]Emma http://www.emmaandreea.3x.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...