Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Filoloagele de pe forum


Recommended Posts

Laura, cums a nu recunosc..ca unul e Rares Oprescu[8D]. AM zambit cand am citit de Tanti Maricica(nu mai lucreaza la cantina, au dat-o afara acum 2 ani[V]), ce femeie buna..Eu nu ajungeam mereu sa iau pranzul si imi oprea ea, si-mi mai si dadea in plus ca stia ca raman in camin pe timpul week-endu-ului. [^]pedagoga era COCA[:D]..la cutite m-am avut cu ea..era un fel de suportare reciproca...deh...i le ziceam in fata..si ii cam si faceam faze urate(scris cu ceva pe usa ...[:D], legat prezervative pline cu lapte praf(il faceam lapte sa semene cu....[:D]), dar nu prea-i venea a crede ca o fata ii mai face figuri.In fine, daca stiai sa-i vorbesti in acelasi fel se potolea, si era fata buna.SI mama s-a luat de ea si m-a lasat in pace[:D]. de Borcan am auzit de la colegele de camin, tot povesteau de el, dar sicnera sa fiu nu mi-l mai amintesc.Noi cu Ana Popescu mergeam la un suc sau cafea...iar la Musina hai sa ma laud..[:D]am luat 9 si n-am avut restanta.Dar am avut la un curs practic la engleza restanta in anul 1, la Pasca(tu il stii??), si m-am socat si m-am ambitionat de n-am mai avut restanta in restul anilor.prea rau a fost, si-am stat cu frica...Dar Musina era spaima noastra, intr-adevar.Si Mihaela Popescu de lit engleza veche ne-a mai facut probleme(avea fixatii, la examen indiferent ce subiect ii spuneai, trebuia sa stii ''Cavalerii mesei rotunde''[:D].Ciudatenii, na.. Cum am ajuns eu in Austria...m-am maritat[:D] si ce sa zic..soarta, ca nu visam eu sa plec, sa fac, sa dreg, etc.Oricum, imi e dor de invatamantul din Romania, asa cum este el, de copii si de tot.Austriecii sunt reci in general, studentia nu este aceeasi ca si cea din tara, doctoratul pot spune ca ma multumeste si nu prea..Ei...asta e..sanatoasa sa fiu si s-ajung cu bine la final si asta e. Pupici si sarcina usoara..noi mai avem 7 saptamani jumatate[:D] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
..Babee, e mica lumea..iti tin pumnii la nastere ..nu mai e mult..mai ai rabdare? cum dormi? numa pe-o parte?.ai pregatit camera bebelui? ce e ?fetita ,baietel? nume? da-mi si mie detalii....in Bv s-au facut niste carciumi frumoase(restaurante ) dupa ce am terminat facultatea...noi am avut apartament pe Valea Cetatii ..superb loc..in fata aveam parcul ..superb...no ca nici nu am inceput ca si termin...mi-e rau(greturi) ...te pup... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mica mica dar ar fi culmea sa ne si stim(din vedere)[:D]. de-abia m-am trezit.Am dormit bine 7 ore, apoi m-am trezit la obisnuita baie[:D] si ma durea capul de nu mai puteam.Asa ca la 7 jumate dimineata am bagat rufe la masina sa spal, ca deh..dar pe la 8 si ceva, dupa ce s-a trezit sotul meu am readormit.Dar tot ma simt ametita.Am tot avut problema asta cu dureri de cap pe timpul sarcinii, greata cum ai tu nu am avut.Nici stari de voma, nici voma, nici ameteli.As putea spune ca a fost o sarcina usoara[bibe].De dormit, pe parti, dar de preferat pe dreapta, ca asa nu ma prea bubuie.Pe partea stanga daca se trezeste Bubu[:D](adica Phillip-ca e baietel) incepe sa sutuie si nu mi-e prea bine. Noi avem 2 camere, si i-am facut si lui loc in camera noastra.De obicei nu suport casa aglomerata, cu multa multa mobila, iar acum dormitorul e atat de aglomerat.Vom primi pana la sfarsitul anului 2004 un apartament cu 3 camere, si atunci bebe va avea cuibusorul lui[^]. cat despre minunatele locuri din Brasov...am ramas socata in Octombrie(atunci am fost ultima data in tara) cat de mult s-au schimbat locurile, oamenii, etc.De-ai sti cat imi e de dor...sa merg la Brasov, sa stau sa ma plimb si sa respir aerul acela curat...[V] Amintiri amintiri... Incerc sa fac ochi si sa fac si altceva prin casa, inainte de Craciun. Pupici si papa sticksuri si biscuiti putin sarati.Te vor ajuta, vei vedea[flo] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
[hopsieu] Am terminat Facultatea de Litere (sectia engleza-franceza) la Universitatea "AL.I.Cuza" din Iasi, promotia 1997. Trei ani am fost profesoara iar la inceputul lui 2001 am plecat impreuna cu sotul in Germania...deocamdata pentru cinci ani...ce va fi dupa ce expira Green Card-ul, ramane de vazut. Intre timp baietelul meu creste, in curand implineste un an si o luna, iar eu invat si tot invat la germana. Ma gandesc ce bine mi-ar fi prins acum daca as fi fost in anul I la cursul optional de germana...c-am avut posibilitatea, dar parca poti sti vreodata! Salutari tuturor si ma bucur sa va cunosc! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tututor filoloagelor, Hop si eu! Am terminat Facultatea de Litere din Bucuresti (Romana-Engleza) in 1998, iar in 1998-1999 am facut un masterat de Studii Americane. Am lucrat vreo doi ani ca profa de engleza [bang], nu vreau sa repet experienta decat daca se schimba ceva drastic in sistemul de salarizare. In prezent sunt mamica de fetita cu norma intreaga, [copil] Denisa urmand sa implineasca un anisor sambata asta. Am amintiri si mai placute si mai putin placute din facultate, cele mai placute referindu-se la prieteniile legate in cei cinci ani, cele mai putin placute la bibliotecarele din Pitar Mos. Brrrr.... Puck, draga, cred ca am fost colege. Daca ai fost colega cu Gabi Avacaritei, ergo ai fost colega si cu mine. In ce serie ai fost, I sau II? Eu am fost in seria I. Cu drag, Daniela si [copil] Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Danais! Sa-ti traiasca fetita! La multi ani![s}Am si eu o fetita, mai mica decat a ta, are 8 luni...maine! [s] Dupa cum poate ai citit, eu am terminat Franceza-Engleza in 2000, tot la Universitate...Uuuffff, da, eu as pune o bomba in biblioteca din Pitar mos!!![drac] Parca mergeam in iad, nu la biblioteca!!! Nici nu vreau sa-mi amintesc![bang] Si eu am fost profa doi ani, de franceza, mi-am dat si Defu', dar nici eu nu mai vreau sa ma intorc in invatamant[bang]!! Stres enorm si bani putini!!! Cum a fost la master? Eu nu m-am mai simtit in stare sa mai raman un an in facultate...Imi ajunsesera patru![bang] Va pupam pe toate, [pis]_Ella & [copil]Emma http://www.emmaandreea.3x.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...