Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Muzicienii!!


Recommended Posts

Mi-au placut Danceanu, Iliut, Diana Voda, insa, cel care m-a impresionat ca nimeni altul este Buciu. Am studiat forme cu dansul, si pot spune ca sunt profund impresionata. In rest, normal, profesorul meu de pian, apoi Verona Maier, care este o tipa de milioane. Alt profesor so pianist bun este Steluta Radu, cu care am studiat si acompanoamentul ( pe langa muzica de camera in anul 1). pupici Crinuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by e-cata
Respectele mele, N-am nici o treaba cu muzica mai mult decat cea din dus dar am avut o curiozitate vazand subiectul asta: este printre voi cineva din promotia 1996 a Liceului George Enescu? Daca da, rog dati un PM, poate ne cunoastem deja... Multumesc, Catalin ________________________ Think pink![flo]
nu suntem, deocamdata, insa ii cunosc bine Ana Giurgiu, Horia Vacarescu, Monica Grigore, Ana Szel,Doruta Bancescu...etc.Sunt cu 2 ani mai mari ca noi.De cine vrei sa dai? Crinuta, si eu am facut Armonie cu Buciu. Acum sunt asistenta la el! In liceu cu cine ai facut pian, eu am facut cu Ileana Busuioc. Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina, din clasa a 10-a am facut cu Enasescu, iar in clasa a 12-a cu Steluta Radu. Ea nu avea ore acolo, dar si-a luat plata cu ore pt mine. Datorita ei mi-am revenit si am intrat din prima la Cons. Ma bucur ca esti asistenta lui Buciu. ESte un muzician cu totul exceptional. Aproos, in anul 1, asistentul lui la forme era Dan Dediu, care este de asemenea bun, insa seminariile grupei 1 (de pian) le tinea Buciu. Am fost singurul an de la sectia intrumental care am studiat forme cu Buciu, sau cel putin asa stiu eu. ESte un om de o corectitudine rar intalnita. pupici Crinuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ehehe...acum Dediu e profesor plin si seful catedrei de compozitie! la doar 35 de ani! Steluta Radu e intr-adevar o profesoara exceptionala.Intr-adevar, nu mai stiu sa ia Buciu formele, a ramas doar cu armonia.De cand e rector... Cat despre mine, sunt asistenta la el, dar n-am inca post.Asta e durerea mea, ca nu stiu cand se face post la catedra de compozitie...acum mai fac si master, dar la anul... Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acum vazui si eu subiectul! bine v-am gasit! (ca si asa v-ati intrebat pe unde umblu de nu dau nici un semn de viata) am umblat prin Italia si am castigat un concurs de "klavier" la Vietri sul Mare, cu tot cu marele premiu, si acum incerc sa ma linistesc putin ca sa nu fie chiar asa de stresat bebele din burtica pana in ianuarie, cand o sa ne vedem la fata. din pacate vad ca nu e nimeni dintre muzicieni care sa fi invatat la Brasov. oricum, mai stiu si eu dintre bucuresteni, iar profesorii ii cunosc din auzite. Sabina, ce iti mai face bebelusha? cum reusesti sa iti imparti timpul? cu drag, Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Adriana, Ma bucur pt. tine, felicitari! Noi suntem bine, am reusit sa iau si eu un Premiul Fundatiei Celibidache la compozitie , la concursul de la Iasi, dar la Enescu am ratat la mustata...eu am avut 2 voturi si elvetianul 3..., ca cineva ne-a dat aceeasi nota la amandoi...ghinion! Dar 10000 de dolari nu pica asa usor! Bebela face f. bine, merge, vorbeste, e vioaie si simpatica, iar cu timpul...sunt la fel de prost, sotu;l sta cu fata cand plec eu, iar de compus ma duc in alta parte sa lucrez, ca casa nu se poate, ma gaseste imediat in orice camera!( stii cum e....) Cand nasti? Am vorbit cu Denisa, zicea ca pastrati legatura.Dar la cum trece ea pe la Cons... Va pupam, Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina, felicitari pentru premiu! la Enescu ma gandeam intr-un timp sa concurez si eu, dar dupa aia am zis ca nu imi mai stresez burtoiul prin Bucuresti - poate la urmatoarea editie, daca nu sunt prea batrana. si daca ma lasa copiii! cu Denisa - ne scriem din cand in cand - dar ea parca a terminat conservatorul? sau nu? de nascut trebuie sa nasc in ianuarie, pe la mijlocul lunii, ramane de vazut daca flacaul o sa vrea sa iasa mai devreme sau mai tarziu. pupaturi Sofiei! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E, Denisa e anul 5.Sau cel putin asa stiam eu....n-a terminat cu mine odata, in nici un caz.E mai mica cu un an! Cred ca ai un curaj nebun sa ai 2 copii asa de tanara...pe de alta parte e frumos, peste 10 ani n-ai treaba, studiezi cand vrei.Asta daca nu urmeaza bebe 3, 4 5...[:D][:D][:D] Ce vroiam eu sa te-ntreb, la voi la Academie( Viena), se studiaza la pian muzica contemporana( macar studiile de Ligeti), ca la noi...Pas! Sefa dce catdra de la pian, Dana Borsan, e cam impotriva, asa ca majoritatea studentilor pianisti ( si violonisti, ce-i drept...)nu prea au contact cu ce e de la Bartok incolo( pe scara stilistica..., nu-l bagam aici pe Rachmaninov!!!) Am impresia ca in Occident nu exista acesta repulsie! Inca ceva, la voi preda Oleg Meisenberg? L-am ascultat la Bucuresti si mi-a placut grozav! Pe curand...si bebe voios! Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua prieteni, Sabina, nu prea am timp sa umblu prin site, din cauza asta nu am vazut subiectul. Adriana, felicitari pentru premiu, ma bucur ca mai sunt si alti absolventi de conservator pe aici. Si felicitari pentru copilul tau si nastere usoara. Si eu am terminat in 2000 pedagogie muzicala si acum ma pregatesc de zor la franceza, vreau sa incerc sa devin profesor in Montreal, am inteles ca e destul de greu trebuie si completate studiile facultatea costa acolo, insa intr-un final cred ca voi reusi. Nu stiu cum ma voi descurca cu 1 copil, dar cu 2 ce sa mai vorbesc... (faceam aluzie la klavier) Otilia, tu ai cantat la cabaret? super! mai scriu cand am timp mi-e dor de Sofia ta, Sabina, Irina si Sofia cea jucausa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...