Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

am o problema sau nu?


Recommended Posts

Am si eu o intrebare, destul de jenanta pentru mine. Imi cer scuze pentru postare, poate nu e potrivita pentru acest forum, daca asa e, va rog sa stergeti. Sunt casatorita cu sotul meu de 10 ani si ne intelegem bine, pot spune, iar eu nu am mai avut relatii fizice cu altcineva niciodata. Intrebarea care ma framanta e de natura sexuala. Facem dragoste destul de des pentru gustul si nevoile mele, problema este ca sotul meu nu are orgasm intotdeauna, mai ales de un an incoace, ci doar uneori, cam odata pe saptamana sau mai rar. Eu am aproape mereu. El spune ca nu e o problema, sa imi vad de ale mele ca elsi ca face asta intentionat. Mie mi se pare cam ciudat si ma deranjeaza asta. Este intr-adevar o problema ati mai auzit asa ceva, sau poate e adevarat ce spune el? Iertare pentru ignoranta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de Amalia68
Am si eu o intrebare, destul de jenanta pentru mine. Imi cer scuze pentru postare, poate nu e potrivita pentru acest forum, daca asa e, va rog sa stergeti. Sunt casatorita cu sotul meu de 10 ani si ne intelegem bine, pot spune, iar eu nu am mai avut relatii fizice cu altcineva niciodata. Intrebarea care ma framanta e de natura sexuala. Facem dragoste destul de des pentru gustul si nevoile mele, problema este ca sotul meu nu are orgasm intotdeauna, mai ales de un an incoace, ci doar uneori, cam odata pe saptamana sau mai rar. Eu am aproape mereu. El spune ca nu e o problema, sa imi vad de ale mele ca elsi ca face asta intentionat. Mie mi se pare cam ciudat si ma deranjeaza asta. Este intr-adevar o problema ati mai auzit asa ceva, sau poate e adevarat ce spune el? Iertare pentru ignoranta.
Da e posibil sa faca asta intentionat, unii oameni, desi multi isi doresc, practica amorul tantric. Se zice ca asta e una dintre tehnicile ce caracterizeaza acest tip de experienta sexuala. Poate ca ar trebui felicitat. Nadina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce intelegi prin " nu are orgasm". Adica nu ejaculeaza? sau nici nu ejaculeaza si nici nu are orgasm? Barbatii, prin incercari repetate, pot ajunge sa aiba orgasm fara sa ejaculeze, ceea ce nu poate fi decat bine pentru ei. Nu ai citit "TAO si arta de a iubi", acolo chiar se recomanda acest lucru. Este foarte bine daca el reuseste! Insa daca nu are nici orgasm si nici nu ejaculeaja, nici asta nu trebuie sa te ingrijoreze, poate este mai obosit, poate este mai stresat in aceasta perioada. Eu cred ca nu ai de ce sa te ingrijorezi. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai nici o problema, cel putin nu una reala. Eu zic sa te bucuri de ce iti ofera sotul tau. Daca vrei sa ai teme de gindire... in locul tau eu as mai citi cite ceva sa vad cum il pot "stoarce" pe sot. :)) Si as incerca sa comunic mai mult cu el. Cred ca ai nevoie. Reiki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate metoda prin care obtinea el pina acum orgasmul nu mai functioneaza. Intreaba-l daca n-ar vrea sa incercati ceva nou. Daca insa insista ca o face intentionat, poate ar trebui sa-i respecti libertatea de a alege. A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, nu ejaculeaza decat odata pe sapt. sau mai rar, se pare ca are orgasmn totusi (asa mi-a spus odata), dar eu in marea mea incultura am crezut ca e tot aia si nici nu l-am crezut. Ce chestie, imbatraneam si habar n-aveam de chestii d'astea. Daca nu vorbeste mai mult, uite ca l-am dat la gazeta si acum o sa ma [box]:-). Multumesc si chiar daca unii m-ati facut putin, doar putin, de doi lei, nu ma supar. Mi-a fost mai usor sa va intreb decit sa caut in carti, ca de' "am mai citit una in viata mea" :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...