Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

mamici si burtici din montreal


Recommended Posts

Nu sint prea multi vecini de intrebat, voi incerca sa intru in vorba cu ei, daca ii prind si sa-i intreb. Si oricum, daca ne adunam prea multi si va fi galagie prea mare, alaturi este un parc, mic si cam trist el de felul lui, dar are nisip (a avut si tobogane, dar le-au scos ca erau vechi si tot asteptam sa aduca altele), iarba si copaci, putem sa mergem acolo, pe gazon la noi oricum nu e umbra si daca e foarte cald, nu e prea placut sa stai in soare. Si apoi e sarbatoare si sper ca cei mai multi vecini sa fie si ei invitati pe undeva! Si nu vom avea muzica, doar copii! [:D] In spatele blocului vecin este tot timpul o harmalaie, e plin blocul de copii (spre deosebire de al nostru), au pus o piscina si tot timpul e galagie acolo. Nu cred ca poate cineva sa se supere pe noi, avem niste copii atit de draguti! Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai venit, Crista! Hai sa vedem citi ne adunam, si daca depasim un numar rezonabil, atunci vedem ce facem. Mie imi este teama ca daca alegem iar un parc, nu vom putea sa ne hotarim care si iar nu ne mai intilnim. Am mai putea face si in felul urmator: sa stabilim locul de intilnire pentru toti la mine si o ora, sa zicem intre 11 si 12 si dupa aceea, de aici, sa plecam intr-un parc (la 10 minute de mers pe jos este parcul Westmount si la vreo 20 de minute de mers cu masina sau cu metroul este parcul Angrignon; ca sa nu mai spun de canalul Lachine, desi pe malul lui este cam periculos pentru puiutii alergatori, dar as putea inspecta terenul si sa vedem daca nu gasim un loc mai ferit). Asta in cazul in care va displace parculetul de linga noi si vrem neaparat sa ne deplasam in altul. Dar eu zic ca putem hotari unde va fi locul de intilnire in functie de citi vin, daca nu sintem prea multi nu cred ca va fi o problema sa ne intilnim in curte la noi. Cred ca e putin prea devreme pentru prezenta, dar la un moment dat vom sti toti daca sintem liberi si daca putem veni la intilneala. Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!!! Ratez intinirea voastra din parcul Mont Royal dar cind ma voi reintoarce in Montreal SIGUR VA CAUT PE TOATE!!! [pup][pup] Cu unele fete de pe forum am mai discutat telefonic acum citeva luni cind inca eram in Canada! Salutare Adina ! Salutare Milena! Ange sa-ti traiasca bebica si sa va bucurati de el! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hey buna Luminita ! Ma bucur ca am reluat legatura !!! Mi-era teama ca nu o sa ne mai intilnim, deoarece nu am retinut noul tau e-mail. Asadar sa-mi scrii cum e acasa si daca totul e ok !!! Simbata viitoare sintem liberi (eu si baietelul) caci sotul meu va avea ceva treaba atunci, deci noi ne punem pe lista si venim !! Adina si bebe Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crista,licutza,mbanea va spun si eu bine ati venit in [grup]nostru! nu in ultimul rand te salut Lumy si sa-ti traiasca Francesca,este o dulce,dulce!cand ai sa vi acasa poate ne vom cunoaste daca voi fi inca pe aici... Astazi cum am spus dimineatza am fost la pediatru cu Robi. voi cum suntetzi prietenele mele,mamicilor si burticilor am sa-mi vars "amarul" aici,am sa ma descarc la voi poate in felul asta ma voi calma si voi incerca sa iau lucrurile asa cum mi le da cel de sus... Robi a fost diagnosticat cu aceea nenorocita de dermatita atopica la care nu exista tratament exact,nu exista o durata a bolii,nu exista o manifestare "standard"...nu exista nimic!!! este un blestem dermatita asta! am vazut 4 medici pana acum si astazi pediatra Maiei de la St.Justin care este o romanca mi-a spus adevarul[bang][bang][bang] Ca si cum asta nu era suficient a descoperit ca bb meu are si "torticalis" adica un muschiuletz de la gat este contractat si nu poate sa intoarca capul bine in acea directzie.Are si caputzul turtit putzin pe partea unde doarme cel mai mult.Zici ca-i Oblio! hai ca am inebunit!!![bang][bang][bang] mi- a dat sa-i fac 3 luni de fizioterapie numai ca nu am reusit sa prind nici un rendez-vous la nici un spital mai devreme de 6 luni [q][q][q][q]singura sansa-mi raman clinicile private dar care probabil ma vor usca de bani.asta e! de luni ma pun pe telefoane sa vad ce reusesc sa fac. daca nu plec in romania cat de curand... daca cunoastetzi vre-un terapeut sau vre-o clinica care m-ar putea primi scrietzi-mi va rog din suflet. uh,va las ca am avut o zi ingrozitoare si merci ca ma-tzi ascultat... nelia,trebuie sa te vad!trebuie si te rog mult sa-mi dai voie sa te sun sa vorbim de dermatita aia nemernica.stiu ca fetitza ta a avut asa ceva...of doamne! [q][q][q][q][q] pup toate mamicile si burticile si sper ca maine sa fiu in forma ange,mamica amarata de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...