Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

mamici si burtici din montreal


Recommended Posts

Salut toate fetele care au mai scris de la ultimul meu mesaj. Ange, trimite-mi tu un email, ca eu nu pot sa intru pe profilul tau personal si nu stiu unde sa-ti scriu ca sa-ti dau numarul meu de telefon. Bineinteles ca poti sa ma suni oricind si daca pot sa te ajut cu ceva din experienta mea cu deramtita atopica a Agatei, cu cea mai mare placere. Numai ca este atit de... atopica! Astept mesajul tau si apoi iti raspund si iti dau numarul de telefon. Curaj... mamica, ca putea fi mai rau! Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
astazi am reusit sa obtzin un rendez-vous la un fizioterapeut pt. problema cu torticolii bb. meu... doamne cate tf. am dat,incredibil! am ajuns la ordinul fizioterapeutzilor si de acolo mi-au dat n nr. de tf. am stat toata dimin.pe tf. si pana la urma am gasit un loc.miercuri este prima sedinta! nelia,de ieri am inceput tratamentul cu acel faimos unguent"protopic".ai auzit de el.dermatologii de la st.justin il recomanda cu caldura...o sa-ti povestesc la tf. de el.am sa-ti dau acum un mail. mamicilor ce e nou pe la voi.ce va fac bb??? dar burticile din gasca noastra,ce fac??? pupici,merg la datorie ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ange
emmy, scuzeeeeeeeee ca nu te-am salutat[bang][bang] este o ora inaintata si plus de asta sunt cam obosita... deci,bine ai venit in [grup]noastra! sa-ti traiasca micutza "tornada" si poate ne spui mai multe de ea. o sa incercam sa organizam o [invazie] dar decidem impreuna ce si cum[flo] cami
Buna Ange, Este rindul meu la scuze. Am lipsit din Montréal o scurta perioada si mi-au plecat si socrii pe 15. Saptamina asta sint in vacanta, asa ca am mai mult timp sa intru pe aici. Am sa citesc in continuare sa vad ce s-a mai pus la cale. Mai dau un mesaj la sfirsit. Pupici. Gabi mama lui Emma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buun! Am citit toate mesajele unul cite unul. Sint bucuroasa ca ati schimbat data. Pe 1 septembrie este foarte bine pentru mine. (plec pentru servici pe 28 si ma intorc pe 31 (august)) Deci puneti-ma pe lista daca o tine cineva. Ange draga, sper sa mearga cu fizio. acolo unde ai gasit, daca nu eu cunosc o fizioterapeuta la centrul claude robillard care este foarte buna. Nu stiu inca daca face tratamente pe bebelusi dar daca vrei ma interesez. Imi pare rau ca nu am putut citi mai devreme... Îti doresc mult curaj si daca ai nevoie de ajutor, nu te jena. Sanatate lui Robertel cel mititel Gabi mama lui Emma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emmy,merci! am gasit o fizioterapeuta la o clinica privata. la st. justin trebuia sa astept 6 luni[bang][bang]incredibil! maine am prima sedintza.va tzin la curent. cat despre intalnire ramane sa ne hotaram in ce zi.tare nehotarate mamici in mtl. asta!!![:D] nelia,suna-ma cand ai timp. ori acasa,ori pe celular.nu conteaza unde! pupici la mamici ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ange, Succes cu bebita. Ce sa-i faci, asa este sistemul de sanatate de aici. Preventia nu exista in vocabularul lor daramite sa te vindece. Eu am o prietena al carei sot trebuie operat de cancer la prostata, si pentru ca medicul este in vacanta pentru o perioada de 3 luni, pacientul va fi operat in octombrie-noiembrie. Vive le système de santé québécois Gabi mama lui Emma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista un magazin romanesc pe avenue Victoria (aproape de statia de metrou Cote-St-Catherine)(se numeste Bourett) dar are lucruri mai proaste ca la Bucuresti. Am inteles ca exista un magazin romanesc in Laval, se numeste Transilvania, care are produse de calitate. Vad ca mai exista unul cu legume, fructe si produse romanesti: IntermarcheBB la Verdun tel: 514 824 0803 (1841 av de l' Eglise) Pt apa plata mai poti incerca si pe la magazine poloneze. Ceci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...