Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

mamici si burtici din montreal


Recommended Posts

vasce,"transilvania" nu este atat de bun pe cat spune reclama! eu stau langa magazin,asa ca... am auzit de "buret",parca am si fost candva! oricum am sa merg sambata pe la toate sa caut apa plata europeana. eczema bb meu se pare ca din cauza apei si a prafului a facut-o. sau ma rog,una din cauze! mamicilo,burticilor pe unde sunteti si cu ce noutati va laudatzi? [:D] peste o sapt. ne intalnim,nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna ! Ce facem ? ne vedem miine, simbata ? Caci parca asa a ramas, sau pe simbata cealalta ? Curind voi organiza si eu o intilnire pe la mine, asa ca sper sa ne vedem curind, apoi o data ce am spart ghiata, ne vom vedea probabil mai des ! Pe curind ! Adina si bebe Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana,stai nuuuuu[bruta] am gresit eu[bang][bang] ne intalnim luni 1 sept. numai sa fie toata lumea de acord. eu vin oricand. si miercuri,si joi si la 6,00 dimineatza si la 24,00 noaptea numai sa ne intalnim odata[:D][:D][:D] hai hotaratzi-va mamicilor! week-end placut ange,mamica de 2 ori [foto] http://community.webshots.com/user/maiaioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e teama ca iar o dam in bara, daca fixam intilnirea pe 1 septembrie! Este o zi libera oficiala si probabil ca multi dintre noi au altfel de intilniri, stiu si eu... rude, prieteni foarte buni (nu ca noi nou am fi![;)]) Poate ca e mai bine daca ramine totusi simbata, desi simbata la mine e zi cu program administrativ si singura din saptamina! Mie mi-ar conveni luni, adica pe 1 septembrie, pentru ca sper sa fie si sotul meu liber, saracu' lipseste cam la tot ce misca in viata noastra si nu-i prea placut, nici pentru el si nici pentru mine si Agata. Asa... o luam de la capat, facem prezenta. Deci, noi putem si simbata si luni, unde vreti voi. Bineinteles ca ramine valabila si propunerea de a ne intilni la mine. Haideti mamicilor si burticilor, sa ne intilnim odata, ca vine iarna si la sanius cu burta mare si cu bebe de citeva luni chiar nu se va putea ajunge! Am inceput scoala! Dupa doi ani si aproape trei luni am iesit in lume. Am nimerit o grupa echilibrata zic eu, desi unii vorbesc chiar bine pentru nivelul 2, sintem patru romani, cam multi, dar studiosi, adica ne-am hotarit sa vorbim in franceza si intre noi (sau, ma rog, in ceea ce credem noi ca e franceza!). Lucrul cel mai important este ca am avut noroc sa nimerim o profesoara super, cu care vom face nivelul 2 (adica 8 saptamini). Nu voi mai avea prea mult timp pentru DC si net in general, cel putin pina cind nu ne va da cartea de student si numele de utilizator ca sa putem folosi calculatoarele de acolo, pentru atunci voi putea intra in pauze sa mai vad ce mai faceti. Va pup si astept sa ne hotarim cind si unde ne intilnim. Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nelia, succes la scoala! suna-ma cand ai timp,vreau sa trec pe la tine intr-un sfarsit de sapt. am o surpriza pt.Agata. fetelor, ce facem? ne vedem in week-endul asta?! hotarati-va si datzi de stire. burticilor ce facetzi,nu datzi nici o veste,nimic??!!!! [foto] http://community.webshots.com/user/maiaioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bag de seama ca pina la urma nu ne vom intilni decit noi trei: eu,ange si nelia ca restul nu mai raspund la apel. Eu prefer luni ptr ca si la mine simbata e ziua administrativa (spalat,gatit,curatenie) si suntem si invitati la o prietena careia i-a venit tatal din R. Nu-l mai pun la socoteala pe al meu sot ca nici el nu e niciodata linga noi.El este acasa numai de vineri pina duminica la prinz. Deci cum ramine? Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Ange, am inteles ca la Biserica de pe C. Columb si de la Papineau se tine o slujba frumoasa de botez care dureaza cam 1 ora. O prietena de-a mea a facut botezul fetitei la bis. de la Du College si a fost multumita. Eu am auzit lucruri neplacute despre botezul de la biserica Atwater, cum ca ar fi cam scurt. Cam astea ar fi cele 4 biserici romanesti din Mt. Mai exista o manastire ortodoxa greceasca la 150-200km de Mt.unde slujba o tine un preot roman. Si noi suntem disponibili pt intalnire: fie sambata, fie luni cum vreti voi. Noi suntem bine, nu avem nici o problema cu sarcina(parca nici nu as fi, insa am vazut bebelusul la eco sapt trecuta si tare se mai zbenguia). Eu am vineri prezentarea proiectului de master si sunt cam stresata in rest totu-i OK. Ceci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...