Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

mamici si burtici din montreal


Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Voi vorbi cu sotul meu, numai el poate sa va dea detalii despre cum se ajunge in parc... sper. Eu stiu unde e, dar va pot spune cum sa ajungeti numai daca daca veniti cu metroul, ca eu nu conduc. Cit despre celalalt loc, nu am nimic impotriva, daca as sti unde este si cum se ajunge. Noi nu stam prea bine cu banii in aceasta perioada si daca e departe, ar fi o cheltuiala in plus pe care trebuie sa vedem daca ne permitem sa o facem in acest weekend. De aceea, pentru aceasta prima intilnire ne-ar conveni mai mult un parc (nu neaparat Angrignon) pe aici, mai aproape. Astept sa vad ce hotariti si detalii despre celalalt loc de intilnire. Va pup! Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu detaliile despre cum se ajunge in parcul Angringnon (in cazul in care mai e valabil locul acesta de intilnire): pentru ca nu pot sa intru sa va trimit mesaj cu numarul meu de telefon, mai bine contactati-ma voi (nu stiu pe ce adresa sa va scriu pentru ca nu pot sa intru pe profilurile personale). Daca aveti si voi aveti probleme, spuneti-mi si postez aici adresa de email. Dar sa stiti ca putem schimba parcul, mie imi este indiferent unde ne intilnim, numai sa ne permitem sa facem drumul respectiv. Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, am trimis raspunsul si apoi mi-am adus aminte ca eu am o harta a arondismentului sud-ouest din care face parte si parcul Angrignon. M-am uitat pe ea si daca aveti o harta mare a Montrealului pot sa va spun unde este. Se afla in LaSalle (in apropiere de bulevardul Newman pe care sint insirate marile complexuri comerciale din aceasta zona). Noi am mers pe bulevardul Monk si apoi am intrat pe rue de Trinitaires, o strada lunga care margineste parcul pe o latura. Daca ramine totusi valabil acest loc de intilnire, atunci scrieti-mi pe adresa botticceli@yahoo.com. Imi dau seama ca pentru multe dintre voi e cam departe parcul, intr-adevar, asa cum pentru noi este departe probabil Val David (nu am aflat inca unde e). Asa ca astept si alte propuneri de parcuri din Montreal, cred ca putem veni oriunde. Daca nu se poate altfel, putem face doua grupuri, unul se intilneste la Val David si altul intr-un parc din Montreal, ales in asa fel incit sa poata ajunge usor cine vrea sa vina. Ce spuneti? Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza la mamici si burtici! uite ce propun eu ca sa impacam toata lumea si sa fie echitabil pt. totzi: am citit de parcul Agrignion,este tare frumos dar pt. multe dintre noi este departe tareeeeee...plus de asta avem bebei de cateva luni si drumul pana colo ar fi o povara.cel putzin pt. mine... val david este la fel de departe,chiar mult,mult mai departe.astazi cand o sa-mi dea voie bb am sa caut si am sa va spun exact unde,ce si cum despre acest val david.Eu una nu pot merge la Val david cu un copil de 3 luni!este foarte multa lume acolo,ca la balci ce sa mai!!! este tare frumos si interesant pt. mamicile care au copii mai mari sau pt. burticile care au posibilitatea sa se deplaseze. Eu propun sa ne intalnim in centrul montrealului intr-un parc.ma gandeam sus pe mont royal care-i la fel de superb si mare,mare ca agrignonul din la salle sau gradina botanica.Ar fi corect pt. toata lumea indiferent de unde vine. ideea cu doua gasti iarasi nu mi se pare corecta...daca am hotarat sa ne vedem cu totzii,pai haidetzi sa ne vedem cu totzii!!! daca se face gasca si se pleaca la val david atunci putem amana intalnirea din montreal pe week-endul viitor ca doar nu arde! si de ce nu ne vedem sambata ca sa putem veni si cu sotzii???!!! [pup] mamici,burtici si bebici si poate pana duminica picam de comun acord [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce noi,de aici(ma refer la montreal) suntem asa nehotariti.Pun pariu ca,ca si pina cum (ca au mai fost vreo doua tentative)ca NU ne vom intilni niciunde.Unii in hais,altii in cea. Deci e deja marti,nici nu stim care vrea cu adevarat sa vina (in afara de nelia,ange si mine-parca nu am mai vazut pe altcineva f interesat)si unde. Hai intii sa vedem care si cind e disponibil,cine are placerea intr-adevar sa vine,si apoi hotarim.N-am fost la Val David,cred ca e frumos dar ptr cele cu copii mici e greu,si in plus vor fi multi romini,si noi cind ne cunoastem cu adevarat? Ptr inceput ar fi mai bine un parc,asa cum s-a mai zis,si nu la cucuietii din deal.Cel propus de ange imi pare mai convenabil. Simbata sau duminica? Eu duminica de regula sunt mono,al meu sot pleaca la servici.Dar VIN in parc,m-as simti mai bine si cu el,intr-o simbata,dar daca nu pot celelalte fete duminica sa fie. Sper ca nu am suparat pe nimeni,si ma inscriu pe lista. Mi-ar face placere sa vin sa va cunosc,am doi copii de 8 ani si locuiesc in South Shore(St-Hubert) Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei fetele, acum am vazut si eu subiectul vostru. Eu sunt din Ottawa dar am fost week-endul asta in Montreal sa vedem Expozitia de sculpturi florale. Si chiar m-am gandit la voi ca poate ar fost nimerit sa fi stabilit o intalnire, dar acum vad ca m-am trezit cam tarziu. In orice caz eu va doresc voua intalneala placuta si sa ne povestiti cum a fost. Ps Voi ati fost sa vizitati expozita? Participa si Romania anul acesta. Am fost foarte placut surprinsa. I-am votat, sper sa castige. Adela http://community.webshots.com/user/adela23_1999
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana,la mine este la fel! duminica suntem singuri...sotzul meu incepe sapt. de munca de duminica.singura zi in care suntem cu totzii este sambata...se pare ca suntem pe aceeasi lungime de unda![:D] haidetzi pe MONT ROYAL sambata cu familia,cu catzelul ,cu purcelul,cu vecinii,cu cine vretzi voi! se pare ca vremea va fi superba. cine nu are masina si vine cu metroul o sa vorbim intre noi si va pik-upam de la metrou[:D][:D][:D] hotaratzi-va odata romanilorrrrrrrr... cu respect,[;)] cami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela, bine ai venit in [grup]mamicilor si burticilor din montreal! rau ai facut ca nu ne-ai anuntzat ca apari pe la noi[:D] data viitoare sa nu ne ocolesti.eu sunt o mare amatoare de "noi prieteni"[:D][:D] eu aman expozitzia de sculpturi din week-end in week-end[bang][bang][bang] cat de curand o sa mergem si noi.oricum tzine pana in octombrie! povesteste-ne despre tine. cum e la capitala? ai bb? sau ai burtica?! [pup] ange
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...