Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

mamici si burtici din montreal


Recommended Posts

Buna, Scuze de raspunsul intarziat dar am avut ceva problemute cu computer-ul care se reseta la 4 minute dupa ce intram pe net. Acum se pare ca este totul OK. Eu vinerea asta merg la medic si lunea urmatoare merg la analizele de sange si la "neutral translucemy"-care nu stiu foarte bine ce este. Dar nu mai am nici o problema de sanatate. Parca nici nu simt cu sunt cu burtica. Noi in principiu suntem de acord cu orice intalnire si avem si 3 locuri disponibile in masina (insa nu avem scaun de bebe). Noi stam in Montreal Est (aproape de Anjou). Voi cele care ati nascut pe aici, la ce stital s-a intamplat marele eveniment? Ceci si burtica de 11 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da, mie imi convine Mont Royal, numai sa-mi spuneti exact unde ne intilnim. Noi locuim linga statia de metrou Saint Henri si venim fara masina, ca sotul meu are cursuri simbata si e liber duminica. Dar eu si Agata venim, iar in lipsa sotului voi veni, probabil, cu o alta mamica romanca, proaspat venita din tara si cu baietelul ei de doi ani, Tudor. Ea va stie de la mine si i-ar face mare placere sa va cunoasca. Si, da, cam asa este cu intilnirea, hai sa o facem odata, sa ne dovedim ca sintem si noi in stare de o mare intilneala. Cu atit mai mult cu cit vremea se anunta foarte frumoasa. Deci? Astept sa ne hotarim cine vine, daca ramine Mont Royal si daca da in ce loc (eu nu prea cunosc parcul, am fost o singura data, dar daca cineva il cunoaste bine sa fixeze un punct de intilnire si sa ne explice cum se ajunge acolo fara masina daca e simbata si cu masina daca e duminica) si o ora la care sa fim prezente. Asteptaaam! Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

decizie finala! [olala][olala][olala] ramane parcul Mont Royal,sambata ca sa putem veni si cu taticii!cine are vecini sa-i aduca[:D][:D][:D] intalnirea va fi in parcarea din apropierea Lacului cu castori! am sa studiez sa vad ce nr. are parcarea[:D] ne intalnim la automatul unde se baga bani pt. parcare. e simplu!pt. cele care nu au masina statzia de metrou "université de montreal" si apoi de acolo va pik-up-am noi cele cu masina. propun ca intalnirea sa fie dupa pranz dat fiind caldurile ce se anuntza,somnul copiilor de dupa-amiaza si masa bb de pranz... cand vom fi organizatzi putem sa ne intalnim de la prima ora,chiar![:D][:D][:D] pt. cei ce nu stiu parcul mont royal,luatzi si studiatzi daca va permit bb www. lemontroyal.qc.ca sper ca acum sa ne iasa [grup] cami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mamici si burtici [pup]! Noi ne-am inscris pe lista, indiferent de locul in care se va tine intalnirea! Daca este Mont Royal, e Ok! Important pentru noi e sa va cunoastem [pup]. Io am vizitat de cateva ori Mont Royalul si cred ca locul cel mai vizibil si mai usor de gasit e Lacul Castorilor. (parerea mea [:D])Voi ce spuneti? Pentru Vasce Si noi stam tot in Montreal Est. Mai exact, in cartierul Rosemont, dar destul de aproape de Anjou. [:D]. Spitale in zona nu cunosc, pentru ca noi ne-am inscris undeva in Cotes des Neiges, mai exact la Spitalul St Mary. geo si burtica de 24 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi... teoretic. Practic... [bang][bang][bang] nu stim inca pentru ca Agata a facut febra in seara asta, 39 de grade si nu stim de ce, ramine de vazut ce se intimpla in noaptea asta si cum se simte miine dimineata si daca e nevoie sa mergem cu ea la doctor. Ea este un copil sanatos, nu prea am avut probleme cu ea si nu a mai facut febra asa de mare de la Revelion. Daca nu e ceva grav sau contagios (si sper din tot sufletul sa nu fie, eu pun pe seama dintilor, abia acum ii ies restul de dinti si masele, toate odata, dar parca mi se pare putin cam mare febra...), vom fi prezente la intilnire. E departe de la metrou pina in parcare? Ca noi venim fara tati, care are cursuri pina la ora 17 si am vrea sa ajungem acolo fara sa va mai punem pe drumuri. Daca nu e deranjul prea mare si vreti sa veniti sa ne luati una din voi de la metrou, sa ne spuneti la ce ora sa fim acolo si unde anume. Am asteptat atit intilnirea asta, sper sa nu ne faca Agata figura! Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...