Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

mamici si burtici din montreal


Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
'neatza mamicilor! este 7,00 ,mi-am facut o cafelutza si am intrat pe forum sa vedem ce m-ai fac bebbicii si mamicile[:D] al meu Robert doarme toata noaptea,de la 21,00 pana dimineatza la 5,00,uneori 6,00.Nu-mi vine sa cred! si-a format ritmul asta de somn de vreo doua sapt.La inceput am zis ca e ceva trecator dar vad ca omul e serios si chiar doarme toata noaptea spre bucuria mamei care in ultimul timp devenise obosita tare de atata trezit din 2 in 2 ore pt. dat tzatzica... Nelia,ieri Robi s-a frecat pe fatza toata ziua si eczema a supurat,toata ziua a fost agitat,a urlat pana aproape seara la culcare[bang][bang]i-am dat cu cortizon si acum vad ca s-a ameliorat si chiar bine de tot.Mama lui de cortizon ce minuni face!!!vineri merg la spital la st. justin la o pediatra romanca.sper sa ma ajute intr-un fel cu eczema asta pt. ca,quebecii astia de medici ma asigura de fiecare data ca va trece intr-o zi si totusi nimic vizibil pana acum... burticilor,ce facetzi? cum va simtzitzi??!!! vasce,eu am nascut(cezariana) la sacre-coeur in montreal.spital si personal de nota 10 cu bene [:D][:D][:D] ora de intalnire de sambata mi s-a parut aiurea dat fiind programul copiilor de somn. atunci sa fie 17,00-17,30 sa avem timp sa ajungem,sa faca ochisori totzi bebeii si copii mici. Cred ca toate mamicile-si fac plimbarea de dupa-amiaza zilnic cu pruncii asa ca haidetzi sa fie parcul mont-royal sa ne si vedem.ce zicetzi?? [:-)))][:-)))][:-)))]faza dura: am deschis balconul sa aerisesc si cred ca tocmai a trecut un sconcs ca mi-a bagat in casa un miros de chanel...beeeaaahhhh ce puteee fratzilor!!! pe curand , ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nelia, am uitatttt[bang][bang][bang] sanatate agatei! nu poate fi nimic grav la o asa fetitza dulce... cum este in dimineatza asta? cat despre intalnire...tocmai agata sa lipseasca de la rendez-vous??!!!! nu te stresa! putetzi sa va asteptatzi taticul si apoi sa venitzi in parc. noi vom fi acolo! sanatate maxima agatei! [flo][flo][flo] ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Agata e vesela, a mincat, dar asta nu inseamna nimic pentru ca ea asa este intotdeauna,iar de mincat... nu mai spun. Imi aduc aminte de ea cind era bebelus si avea gripa, avea nasucul atit de infundat ca nu putea respira aproape deloc, dar ce credeti ca a renuntat macar un moment la titzica... tragea aer in piept, lua titza si sugea pina nu mai putea respira, apoi iar tragea aer in pipet si tot asa. Ba imi mai dadea si cite o palmuta peste sin... mititica, credea probabil ca sinul meu era de vina ca nu putea sa pape asa cum ar fi vrut. Inca nu stiu ce sa fac, sa o duc la doctor sau la gradinita, ma uit la ea, parca este putin palida, i-am dat tempra pentru febra din 4 in 4 ore, noaptea trecuta s-a trezit de mai multe ori strigindu-ma tot timpul, am dormit cu ea pina la urma, la un moment dat mi-a cerut sa pape banana si chiar a mincat una intreaga. Nu a mai facut febra, dar asta si datorita medicamentului. Pina la urma cred ca ne vedem de programul normal astazi, nu-i mai dau medicamentul pentru febra si daca la noapte sau miine dimineata nu e bine... la doctor cu noi. Sper sa fie doar o sperietura! Cit despre intilnire, noua ne convine de minune ora 17.30, pentru ca asa putem veni toti trei si cu masina pe deasupra. Asa ca, daca Agata e bine, ne intilnim in Mont Royal, in parcarea de linga Lacul cu castori, la ora 17.30. Si atit... ca dupa aceea mami sau tati vor trebui sa alerge dupa Agata, ca de obicei! Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deschid cu un gind,si cind colo a-ti schimbat ora.De acord ptr bebei,dar noi nu putem veni.Suntem invitati la o petrecere ,ziua de nastere a unui baietel,al prietenilor nostrii.De la ora 15 ne gindeam ca putem sta 2-3 ore si apoi sa mergem direct la petrecere,dar asa... Imi pare tare rau ca nu va pot vedea in carne si oase si sper din tot sufletul ca sa mai existe o data viitoare la care sa putem veni. Cu parere de rau, Eu Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, draga mamica de gemeni, chiar nu avem noroc sa ne vedem! Parca e un facut. Daca vrei si daca poti, si daca mai pot si altii, hai sa incepem intilnirea de la ora 15 si sa tina cit o tine. Adica eu pot sa fiu in parc la 15-15.30 si sa stau pina la 17-17.30 cind vin restul, printre care si al nostru tatic. Ce spui, vrei asa? La 17 venim in parcare, poate ca apuci sa-i cunosti si pe ceilalti si voi plecati la petrecere, iar noi ne intoarcem in parc cu restul. Eu nu-mi fac probleme din pricina Agatei, ca daca e bine si ajungem in parc, indiferent la ce ora eu tot cu cintec o iau de acolo, nu a intrat niciodata de bunavoie in casa si daca intra si dupa 10 ore, oricum primul cuvint... dupa ce maninca, evident, este „afara“. Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...