Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

mamici si burtici din montreal


Recommended Posts

In primul rind sa-ti traiasca baietelul Ange! Mi-e dor sa ma joc cu un bb.Asta ptr ca eu nu am avut timp sa ma joc cu ai mei... Intre timp prognoza meteo ptr simbata s-a schimbat,din soare toata ziua, azi de dimineata la TVA au anuntat 60% ploaie. Cornelia ai fost asa o draguta,propunind sa vii mai devreme ca sa ne putem cunoaste.As incerca sa vin ,sa venim adica cu toata familia,pe la 15 si sa stam pina pe la 16.30(sa avem timp sa ajungem inapoi in Rive Sud la 17.00)dar ce facem daca ploua????? Voi mai aveti vreo idee? Eu ma gindeam (doar o sugestie)avind in vedere ca au mai fost doritori dar au ales Val David,in plus e si Sf Marie vineri si poate sunt sarbatoriti(sau invitati) sa o aminam ptr 1 Septembrie.In fond este peste 2 saptamini doar,cine lucreaza este liber atunci,si poate avind mai mult timp la dispozitie ne organizam mai bine. Nu ma supar daca ma contraziceti,sau aveti alte idei. Am sa mai intru mai tirziu pe forum ca sa vad ce parere mai aveti si voi. Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu m-am gindit ca e mai bine sa o aminam, ori ne intilnim toate, ori nu... Celelalte fete ce zic? Atit de mult as vrea sa ne intilnim odata, ca m-am gindit ca ati putea veni la mine pe 1 septembrie, avem o curte mare in spate, cu gazon, daca ploua putem intra in casa, ca avem un apartament mare si fiind gol... loc e suficient. Numai sa nu-mi cereti scaune, paturi si alte lucruri din acestea banale... ca n-am! [:D] Daca vreti putem face o petrecere pe cinste, cu bebici, burtici, mamici, tatici... Ce spuneti? E un loc de intilnire ca oricare altul, sint si parcuri de joaca pentru copii si zic eu ca stam destul de aproape de toata lumea, ca din acest motiv am si ales apartamentul acesta, zona nu e cine stie ce, dar are o pozitie foarte strategica. Sau daca are cineva alta idee... nu ma supar, m-am gindit doar la inca o solutie ca aceasta intilnire sa aiba loc... odata! Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha... si locuri de parcare gratis s-ar putea gasi pe linga blocul nostru. Si daca vreti, am putea veni fiecare cu ce-l lasa punga, ca sa nu stam chiar pe uscat. Eu ma ofer sa fac gogosile dupa reteta luata de pe forumul „la bucatarie“ – sint delicioase – si o salata, doua... ca n-am cuptor, ca altfel v-as fi facut niste placinte cu brinza... specialitatea casei. Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nelia,[pup][pup][pup] esti cea mai dragutza mamica de pe forum!!! ai rezolvare la toate!!![;)] fetelor,merci mult pt. urari.[pup] si voua sa va creasca mari puisorii si sa va bucuratzi de ei! ideea cu 1 sept. nu este deloc rea.eu una semnez.dar numai ca pica lunea...cel mai indicat mi se pare sambata ca sa putem veni cu toata familia.pana atunci poate vor avea timp sa intre si celelalte mamici pe forum sa vada data intalnirii. daca nelia spune ca ne invita si are loc suficient incat sa o punem de un chef romanesc,nu mi se pare idee rea[:D] maine intr-adevar plouaaaaaaaaaaa...si cat am sperat sa nu plouaaaaaa!!! deci,amanam...[bang][bang] ieri am fost necajita toata ziua.atat m-au suparat canadienii astia!!! au respins-o pe mama la viza cu toate ca doar ce plecase in iunie de la mine[bang][bang][bang] trebuia sa o aduca pe Maia acasa si sa facem si botezul[bang][bang][bang].acum nu stiu ce voi face... la 9,00 am rendez-vous la St.Justin cu Robert.cand ma intorc va scriu ce bucurie mi-a dat si pediatra... nimic nu-mi merge bine,ce-oi avea??!!!![bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, eu nu m-am uitat in calendar cind am postat mesajul, acum ma uit si scrie Labour day, un fel de ziua muncii?!? Poate ne lamureste Podeanu (folosesc nickname-ul pentru ca in continuare nu pot sa intru pe profilul membrilor, parca Dana, nu?), e liber de pe la munci? Ca daca ar fi asa ar fi excelent. Daca nu, atunci poate fi simbata sau duminica, adica pe 30 sau 31 august. Da, am loc, in sensul ca in spatele blocului unde locuim este o curte mare cu gazon, sper ca nu se vor supara vecinii daca o folosim si noi citeva ore. Putem face orice, ma gindeam ca daca ne intilnim in timpul zilei si e cald, sa veniti cu costume de baie pentru bebei si prosopel si ii punem sa se balaceasca intr-o piscinuta, iar noi vom avea timp sa vorbim si sa ne cunoastem, pentru ca aceasta curte este inchisa si deci nu va mai trebui sa alergam dupa puiuti in toate partile. Astept raspunsul mamicilor si daca sint de acord, atunci putem organiza ceva, in sensul ca fiecare poate sa vina si cu ceva de mincare, de baut mai putin ca sint burtici, mamici care alapteaza si soferi... si ar putea sa iasa ceva frumos. Si daca ploua, intram in casa si puiutii au loc si cu ce sa se joace, iar noi continuam sa... ne cunoastem. Ma gindeam ca poate ar fi bine sa fie postat si un mesaj la Discutii generale, ca poate sint mamici care nu intra si aici (eu am facut asa mult timp, pina am observat ca exista forumuri si mai jos!). Sper sa ne iasa de data asta! Ca daca nu o facem acum, nu cred ca vom mai reusi sa ne intilnim anul acesta, ca vine frigul cel mare imediat! Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ! Eu sint deacord sa ne intilnim toate la Cornelia, doar sa decidem daca e simbata sau luni. Luni pe 01 septembrie este liber, deci putem organiza ceva si atunci. Simbata nu stiu daca voi putea, dar vedem. Ange, ziceai ca nimic nu-ti merge, parca ma vad pe mine, ca ma cert cu toata lumea, cred ca e si din cauza caldurii, caci cu 28 de grade in casa si cu 60% umiditate, nu e chiar comod comod... Pe curind fetelor, Adina si bebe Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred e ceva in atmosfera! Nici la mine lucrurile nu stau prea grozav, pe DC nu-mi recunoaste numele si parola cind vreau sa intru in anumite locuri, cum ar fi profilul personal al vostru, ieri la banca a trebuit sa-mi schimb PIN-ul ca nu mai mergea si nu am inteles de ce, la colegiul Dawson nu am rezolvat ce voiam etc. Si toate astea numai in doua zile! Noroc ca febra Agatei a fost doar o sperietura, se poate sa fi avut dreptate educatoarea ei si anume ca e de la schimbarile de temperatura. Ceva totusi nu e chiar in regula, e constipata de trei zile si mi se pare mie ca nu maninca cu pofta si ca e putin apatica! Dar sa nu uitam ca eu sint mama si ca o mai iau pe aratura citeodata, cine s-a fript cu ciorba, sufla si in iaurt, stiti voi vorba aia... Daca pe 1 septembrie e liber, sper sa fie si de la COFI, ca eu pe 20 august incep cursurile de franceza. Eu zic asa: daca toata lumea e libera pe 1 septembrie (fapt pe care-l vom afla in saptamina premergatoare acestei zile), sa ne intilnim la mine, incepind cu o ora rezonabila, cum ar fi 11 dimineata, ca sa avem la dispozitie toata ziua. Fiind acasa si nu intr-un parc, poate veni fiecare cum poate si la ce ora poate (daca nu-i prinde pe ceilalti, noi sigur sintem aici si cineva tot se cunoaste![:D]) Cu somnicul bebicilor se poate rezolva, ii bagam in casa si dorm in carucioare. Sa nu o organizam prea mult ca pina la urma iar nu ne intilnim, daca vrem, putem aduce cite ceva, dar fara sa facem o cheltuiala prea mare ca la majoritatea inca nu prea e de unde. Cine vrea asa, sa-mi scrie pe email si eu le trimit adresa si numar de telefon, eventual si citeva explicatii despre cum se ajunge aici (repet, este la cinci minute de mers pe jos de statia de metrou Saint Henri – pe linia oranj, prima dupa Lionel Groulx). Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Cornelia,inca o data ai dovedit ce suflet mare ai. 1 Septembrie este liber ptr toata lumea in Canada,teoretic.Eu sunt de acord cu propunerea ta,dar te-as sfatui si sa intrebi cumva vecinii.Eu am fost la o petrecere (la casa)unde vecinii quebecosi au chemat politia si am facut toti cheta sa platim amenda de $ 250.(atunci am aflat ca daca faci galagie poti lua amenda si ziua in amiaza mare nu numai dupa 11 noaptea-asa cum stiam) Nu stii cita lume poate veni in final,si nici sa te punem pe tine intr-o situatie proasta nu am vrea. Intii sa vedem citi ne-am putea stringe si hotarim atunci daca se poate la tine sau mergem in parc. Mie imi suride ideea de a ne vedea acolo la tine,copiii s-ar juca nestingheriti si noi ne-am cunoaste.Aducem fiecare cite ceva,dar daca e cald parca ar merge si o bere nu? Eu vin cu copiii si cu sotul ,daca nu lucreaza.(ca locul lui de munca e in US) PS Am un cuptor cu microunde si cu cuptor.Eu am gatit in el pina mi-am luat aragaz.Daca il vrei ti-l dau cu cea mai mare placere. Deci sunam adunarea.Inscrieti-va pe lista cu mic cu mare. Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...