Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ai uitat ca sunt PLOIESTEANCA, revolutionara?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele! io sunt ploiesteanca doar prin nastere,intimplarea a facut k mama sa fie mai aproape de Ploiesti decit de Bucuresti unde stam.Culmea este k si pe sor'mea tot acolo a nascut-o! Eu vin destul de des la Ploiesti,pen ca am veri si prieteni care stau acolo. Stati vreuna din voi in casele alea noi,care s-au facut in nord,spre iesirea din valeni?sunt foarte frumoase! eu zic ca este destul de intortocheat ca oras,dar centrul este foarte frumos.Imi place cind se vad muntii,cu virfurile acoperite de zapada,o priveliste super. [pup] V
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Dragi ploiestence, Pe cine intereseaza niste vin bun, acum inainte de Pasti? [alcool] Este disponibil in Ploiesti, un vin alb demisec cu un excelent buchet, de Valea Calugareasca. Il are unchiul meu... Pretul ar fi 30000lei/l (deci nu sticla de 750ml, ci litrul), iar pentru cantitati ce depasesc 100 l e negociabil. Bineinteles, se poate gusta inainte... [cheers] Pupici si salutari de la o ploiesteanca... [pup] ~Otilia&LaAdelita~ [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam tarzior pentru mine sa descopar aceasta discutie. Ploiesteanca prin mutatie :), am locuit intai pe Cameliei, in spatele complexului mare, am invatat la 25 (colega de clasa cu baiatul cel mic al lui Ceausoglu), diriginte Popescu de istorie, apoi la Caragiale. Am fost un pui de olimpica nationala[copil], drept urmare m-am fofilat de la practici agricole si alte sporturi de acest gen, pe motiv ca ni se acorda timp de invatatura (hihihi, ce fain era la Galerii in mijloc[:D]). Facultatea de Mecanica a fost bine-mersi si eu cu ea la fel:))), l-am prins o bucatica dintr-un semestru si pe Roman cu bodiguarzii la usa, da' dupa cateva 'sedinte' a plecat si dus a fost... Cam astea acum, dar voi intra in tema.:) Diana, mama Ilincai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana draga, sunt sigura ca noi doua ne cunoastem, am fost colege, in clase paralele... Si eu tot Cameliei, 25, Caragiale, Politehnica... Aceeasi generatie. La 25 eu eram la B, tu la A, probabil... Ceausoglu, Popescu... si eu i-am avut profesori. Nu vrei sa-mi trimiti niste poze cu tine (de preferinta din liceu sau din scoala) ca sa te pot... situa mai bine? [:D] Ma bucur ca ne stringem aici... ~Otilia&LaAdelita~ [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...