Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ai uitat ca sunt PLOIESTEANCA, revolutionara?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Laura,am terminat liceul in 1991,am fost 12 C,profil electrotehnica,pe atunci eram Dana Barbu shi am avut-o diriginta pe Viorica Tudor(fizica).Ai dreptate, Roiban era de mate,iar faza cu Napoleon o stiam(deja circula ca anecdota,deci tu ai fost ,hihihi). [pup] Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

no ,uite ce chestie! imi face rau si acu cand ma gandesc la faza aia..probabil de mine era vorba ..era cancelaria plina atunci profi, elevi..iar faza a fost...ma ia cu rau cand ma gandesc..dar el a reactionat bine...a trecut peste...numai toti au pufnit in ras! nu imi amintesc numele tau poate din vedere sa ne stim...noi eram o clasa de picati cu medii mari de la Sanitar si adunati intr-o clasa la Gherea ..de fapt in doua clase..H si I ...iti mai spun cateva nume de colegi poate iti spun ceva...Giuroiu, Tiprigan(baiatul profei de fizica)...iti amintesti de Woolf, baiatul dnei Woolf? cu accidentul? ce tragedie a fost atunci.. te pupic ...unde esti profesoara? si de ce materie? Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, pai Catalin Wolf a fost in clasa cu mine, daci stii clasa!!! Cred ca stiu si eu clasa ta, oricum numele Giuroiu imi spune ceva,aveati voi un tip inalt , blond si cu niste ochi foarte albastri??ca la sfarsitul clasei a 12-a eram indragostita lulea de el, stiu ca era cu un an mai mic decat mine si parca pe la H [:)]. Ooof, ce tragedie a fost cu bietul Cata, nici acum nu-mi vine sa cred, noi ne propusesem sa ne vedem la inceputul fiecarui an scolar in curtea liceului si in primul an ne-am intalnit, dar la inmormantarea lui[q];ce-o mai face d-na Wolf?? In fine, eu predau matematica, pana anul trecut in Lic. Economic, de anul asta(ca am facut o pauza de un an pe motiv de copil in clasa I[;)])probabil la Lic. Militar din Breaza(daca-l conving pe sotul meu) sau la Caragiale, LMV sau Nichita[:)] daca aleg suplinire. te pup si mai povesteste-mi si tu despre tine!! Fetelor, nu mai ziceti nimic?? Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare... mica e lumea...stiu de cine vorbesti, Dana! aveam un crai la H ADi il chema cu niste ochi minunat de albastri...mai era si destept...asta in caz ca nu il stiai pe Giuroiu care era si frumos si destept si mare smecher...cel din urma era coleg cu mine de clasa eu eram la I, diriginte Miriciou Elena de biologie... Dana, daca alegi Breaza , am si eu o colega de camin, aceeasi generatie acolo, preda matematica o cheama Lorena...numele exact nu il mai tin minte...asa, Dana,Cristina aveti poze pe net? poate ne recunoastem?eu ca sa trimit poze am nevoie de adrese de email..puteti sa le puneti la mesaje private daca doriti ... pe Predeanu il stiti? de mate ..am fost in clasa si cu Calin , baiatul lui... de asemenea cu baiatul profei de fizica Tiprigan..eram adunati in clasa aia toti picatii cu medii mari de la sanitar ...eram doua clase de respinsi mai acatarii, adevarul e ca dupa liceu cam toti au terminat o facultate.. no, fetelor , ce ma bucur ca povestim , parca nu mai sunt asa departe de tara... apropo , Cristina de Adina Badulescu...mai tii legatura cu ea? ce mai face profa? ..mereu am zis ca ajung la liceu special sa vorbesc cu ea si sa ii spun ca si eu tot profesoara de romana am ajuns...in clasa a XI si a XII_a m-a sustinut...eram la electronica si mergeam la olimpiadele de romana..mi-amintesc ca odata ne-a luat ca din oala si ne-a dus la Olimpiada intr-a XI-a ..nu invatasem nimic...era clasa de relas a XI-a , cui ii pasa...si in fine, am luat un premiu III...si a venit la mine si m-a certat ..zicandu-mi ca ceea ce m-a depunctat a fost scrisul...scriu oribil,lenes, nesimtit,atata am scris la viata asta a mea...ca niciodata nu am rescris vreo teza, vreo scrisoare, vreun proiect...ce scriam era bun scris...arata ca o ciorna...dacva ma apucam sa rescriu, imi veneau alte idei..si se ducea de rapa totul..no, =gata ma opresc acum va pupic pa Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada, mie imi placeau branzoaicele de acolo de langa Caragiale fix in sensul ala giratoriu vizavi de piata...Doamne cand treceam pe acolo, innebuneam ce mirosuri erau..o sa raman cu nostalgia gustului ala..probabil ca peste ceva timp alea o sa fie Madeleinele mele(vorba lui Proust)... cunosteam Caragiale foarte bine, am stat in camin acolo dupa ce a murit bunica mea...doi ani chiar..o stie cineva pe pedagoga care era atunci?..nu mai imi amintesc numele exact doar ca era nebuna... asa, mi-am mai amintit d eun crai de la Caragiale frumos de pica...il chema Carol si nu mai stiu cum ...era in echipa de teatru a liceului Caragiale...no, acus chiar va pup,pa Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"...Pentru dumneata Bibicule si pentru Didina dumitaleee...!" Semnat: Mitza Baston naturalizata Boucarest Si io, si io![hopsieu] Am invatat la sc. nr.9, stateam in apropiere, pe Diligentei, strada cu Muzeul Petrolului, daca o stiti... Am facut apoi Liceul de Arta, am absolvit in 96, tot atunci am intrat la facu' la Buc., anul urmator in februarie l-am cunoscut pe actualul meu sotz si la sf. anului ne si casatoream (!) Si de-atunci stau aici, bineinteles ii vizitez cand pot pe parintii mei. Pentru cine a facut sc. nr. 9, invatatoarea mea se numea Elena Neculce, o femeie de aur. Castanii, ah, castanii... i-am asociat dintotdeauna cu inceputul scolii, mergeam pe strada catre scoala (cea vecha de pe Vornicu Boldur) sau pe bulevard catre liceu si adunam castane si imi spuneam: iar incepe... Acum prima castana culeasa are pentru mine valoare de ritual, imi spun: e septembrie, incep scolile, oare cum o fi pe bulevard? Am fost de 1 Mai acolo, a fost cam inghesuiala, dar pitoresc, ce sa zic... Zona Valeni - de-acolo e tatal meu, abia astept sa-si ia sotu' contzed iara ca sa mergem acolo. Va pup[pup], bebe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...