Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ai uitat ca sunt PLOIESTEANCA, revolutionara?


Recommended Posts

Ploiestencelor, v-a pierit cheful de vorba? Pai asa revolutionare sunteti? Si eu sunt una bucata ploiesteanca cu toate caracteristicile aferente, locuiesc inca in Ploiesti si ...astept si ofer "barfe" despre urbea noastra. Otilia, tatal tau a lucrat la Palatul Culturii cumva? Astept provocarile voastre de "fete din popor si violente"! Pupici![pup] si .....sa vad inghesuiala[si-eu]!!!!!!! Ioana[gravi] in 20 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by inaioana
Ploiestencelor, v-a pierit cheful de vorba? Pai asa revolutionare sunteti? Si eu sunt una bucata ploiesteanca cu toate caracteristicile aferente, locuiesc inca in Ploiesti si ...astept si ofer "barfe" despre urbea noastra. Otilia, tatal tau a lucrat la Palatul Culturii cumva? Astept provocarile voastre de "fete din popor si violente"! Pupici![pup] si .....sa vad inghesuiala[si-eu]!!!!!!! Ioana[gravi] in 20 de saptamani
Bine ai venit Ioana! Noi ne-am cam prezentat. Poate poti sa ne spui ceva despre tine.. Si daca tot incepi zi si de birfele alea... :)) A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf, de abia acum "v-am gasit"! Si io sunt ploiesteanca ... asa de suflet! Eu nu prea pot sa va spun multe [:(] ptr. ca am plecat cu aproape 12 anisori prin clasa a-V-a ... am fost la scoala nr.28, dupa care m-a mutat mama "fortat" la scoala nr. 23 ca era ea acolo bibliotecara ... grrrr! ... va dati seama ca nu puteam sa misc nici un degetel fara sa nu stie mama ... grrrr! din nou! Dar iubesc oraselul nostru si ma bucur ca in fiecare an cand ne petrecem concediul "acasa" se schimba in bine ... si parca e unul din cele mai frumoase. Nu ca am dreptate? ;) Ploiestencele sa traiasca!!! [:)] Pupici la toate!!! Irinusha - cu minunea de 16 saptamani din burtica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult feletor! Si eu ma bucur ca v-am gasit! Pai...scoala am facut-o , pe rand la scoala de muzica 1-4, Pedagogic 5-8 si apoi Liceul Cuza, nu de altceva da' era la 30m de casa mea (chestie care nu m-a impiedicat sa ratez multe cursuri de dimineata, oricum). Acum sunt studenta "intarziata" in Bucuresti la stinte politice. A, liceul l-am terminat in '96. Acuma, la capitolul barfe..ce sa zic ca nu stiu ce va intereseaza..hihihi! Am sa incep prin a-i spune celei (am uitat nick-ul) careia ii placea de un tip Carol din Caragiale, din echipa de teatru a liceului ca il cheama Carol Beker si actualmente este actor la teatrul din Ploiesti si are si un bar-club destul de dragut tot aici la subsolul fostului muzeu "Nichita Stanescu" (una dintre cele mai vechi case din Ploiesti). Mie personal nu-mi place tipul deloc dar...deloc[xx(] pentru ca mi se pare exagerat de libidinos. Acuma...fiecare cu gustul ei , poate in liceu era altfel (nu l-am cunoscut atunci).Prietena lui este gravida cam tot in 5 luni ca si mine! Eeeeeeeeee? Multumite de barfe? Ca io ma simt cam...[:I] Hai, pupici![pup] Ioana [gravi] in 20 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, ca m-am uitat mai bine. "Informatiile" despre "craiul Carol" din Caragiale erau pentru Laura Oprescu.Sotul meu a terminat tot in Caragiale, in '90, in aceeasi generatie cu el (la clase paralele am impresia). Si imi place sa cred ca era un "crai"[dual] chiar daca eu nu-l cunosteam pe atunci. Hihihihi! Apropo, ce ati facut cu intalnirea? A avut loc? Va avea loc si o a doua? Pupici![pup] Ioana[gravi] in 20 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, il stiu pe domnul Romea de cand eram mica. Tatal meu care era director la Palatul Culturii il placea foarte mult iar eu l-am cunoscut cand ma duceam pe acolo in copilarie. Iar tatal tau era foarte mandru de tine si... asa se face ca ti-am retinut numele, mai ales ca dupa aceea te-am vazut si la televizor, cantand. Da, Missiday chiar despre Konaque vorbesc! Si mie imi place, este unul dintre nu prea multele locuri dragute din Ploiesti. Ioana[gravi] in 20 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by inaioana
Otilia, il stiu pe domnul Romea de cand eram mica. Tatal meu care era director la Palatul Culturii il placea foarte mult iar eu l-am cunoscut cand ma duceam pe acolo in copilarie. Iar tatal tau era foarte mandru de tine si... asa se face ca ti-am retinut numele, mai ales ca dupa aceea te-am vazut si la televizor, cantand.
Ioana, incintata de cunostinta! [flo] Cum il cheama pe tatal tau? Stiu ca pe seful (sau directorul?) tatalui meu il chema... parca Florin?... Poate ma ajuti tu sa-mi amintesc! Banuiesc ca si eu il cunosteam pe tatal tau... Oricum, le transmit salutari alor tai! Iar tie iti doresc o sarcina usoara si fara probleme! [pup] Otilia&LaAdelita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...