Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Montagnarzii!!


Recommended Posts

Eu am mers pe munte pana in luna a 8-a ( atuinci doar pana la valcelul inspumat) Pe Sofia am luat-o la 9 luni prima data, tot pana acolo, ea a fost pana la Poiana Izvoarelor la 10 luni jumate. Tot cand era ea de aceeasi varsta am lasat-o cu sotul si m-am dus( nu singura)pe Braul lui Raducu si la Piatra arsa.Asadar 2 excursii. Cred ca impreuna se poate merge dupa ce are copilul 3 ani jumate, pana atunci , excursii foarte mici cu bebe in spate, dupa ce implineste copilul vreo 9 luni.Dar se poate merge si separat, cu alti prieteni, ca sa nu suferi prea tare.Noi asa facem. in Vacanta asta am fost cu Sofia la Poiana Stanii, si s-a jucat acolo de minune, a mangaiat brandusele si ghioceii, a alergat, tot tacamul.Are un an si 7 luni si o duc in rucsac special. Pupici! Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Noi(eu si Vladutz) am facut pe Valea Galbenelelor coborire in cordelina, cind avea bb cam 3 luni in burtica,iar in 7 luni am reusit sa urc in canionul "7 scari",cam pina la scara nr. 4, caci mai departe nu mai aveam loc de burta mea mareata ca sa ma strecor.La coborire am zarit o ciuta salbatica si sotul meu s-a speriat(a zis ca la atitea emotii pt. o singura zi, mare minune daca nu cobor cu el carunt la vale, pt. ca inainte de asta, eu alunecasem pe gheata). Sabina, de unde pot cumpara si eu rucsac special pt.bb, ca da cind caut...!!!!!!!!! Danny mama & Vladutz fiul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Dana, stai ca io nu ma las ushor[bang] cand e vb de muntesunt prima[invazie]...So sa incep cu inceputul cand eram io la mama in burtica (si aveam vreo 8 luni)[gravi], unde era cald si bine...calatoream, pe undeva prin Pasul Bran spre Moeciu de Sus. Asta se intampla prin '75...si cred ca de atunci mi se trage[olala]... Ca de atunci, sunt o impatimata a muntelui...Imi place la nebunie[m-a]...Am umblat mult pe munte, recunosc ca nu am fost peste tot, si regret enorm[:(], ca nu am vazut Fagarasul, Ceahlaul si Retezatul...dar inca mai sper...Din ce am vazut pana acum, Piatra Craiului ramane first place[amoras]....Este SUPERBBBB!!!! Acum, depinde la ce trasee va referiti voi: pot fi grele sau usoare. Imi place cel de la 7 scari, Cheile Rasnoavei (unde am facut I data alpinism), Cab Diham (unde iara de iarna eram acolo), Cab.Susai, Piatra Craiului (tot imi place)...si ce sa va mai spun mi-e dor de serile la foc de tabara (eu am fost intr-un club montan), de sunetul chitarii, de glume, de trasee, de busola, de cort, de tot acum e mai rau, pt ca sotul meu, este pantofar...si nu-i place...dar am zis ca pe copii (inca nu-i avem[mamica]) asha o sa-i invat, cu muntele....cam atat [biz] Albinutzza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...