Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vrajitorie?!


adi69

Recommended Posts

Multumesc pentru sfaturi,fetelor.Casa a fost sfintita anul acesta,cred ca am sa vb cu un preot si am sa arunc obiectul la wC. Mai greu e sa ma gandesc la cine ar fi putut face asta fara sa fac vre-un pacat,da invinovatesc pa cineva fara vina. Dia si bebe Rucsi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca crezi in farmece, atunci ele pot sa-ti faca rau. Ai incredere in puterea ta de a te apara, si nu te speria. Si raul se va intoarce la cel ce l-a facut ( daca e asa). Oricum, rugaciunea nu strica nimanui. Roaga-te regulat si vei fi aparata, Eu asa cred.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit![hia] Nu e neaparat treaba mea, mai ales k scria la intrare k este interzis barbatilor...[;)] In fine, draga Dia, ceea ce a spus mai sus Missy este cel mai important lucru in toata teama ta: "Daca crezi in Dumnezeu, nu crezi in farmece, vrajitorii, superstitii". Si nu iti spun asta doar pentru ca vin din "tabara adversa" a barbatilor care au tendinta sa evite despicarea firului in patru, ci pentru ca este de ajuns sa crezi ca Dumnezeu te va feri de astfel de temeri, pentru ca, intr-adevar, Dumnezeu te va apara. Nu stiu exact unde insa in Noul Testament se spune cam asa: "Bate si ti se va deschide; cere si ti se va da!" Roaga-L pe Dumnezeu sa-ti fereasca caminul de rele si crede in rugamintea ta. Restul - vorba ceea: "abureli pamantesti"[:)] Numai bine![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si nu uita,alta data cind mai vezi s-au mai gasesti chestii ciudate prin casa NU MAI PUNE MINA PE ELE,ia-le cu un pai,betisor,pensa ^patent ,orce i-ti vine la mina dar nu mai pune minape ele!moleseala de la asta i-ti vine de la faptul ca l-ai atins ,in locul tau m-as duce si la cineva care dezleaga asa ceva! Aura&Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pot spune ca am avut farmece facute,la vremea aceea mi-am spus,cred in dumnezeu si el ma va ajuta sa scap de ele,m-am rugat si iar m-am rugat,starea mea se inrautatea pe zi ce trecea,mereu aveam buletinul la mine,sa ma culeaga cine era prin preajma si sa ma duca acasa,picam din senin de pe picioare,analize peste analize,toate bune,sanatoasa tun,medicii radeau de mine,ii spunea mamei ca eu inventez starea asta de rau numai sa nu ma duc la scoala. Ne-am dus la biserica(manastire prin zona Argesului),la care preotul m-a certat ca de ce nu am venit mai devreme sa le dezlegam,si mi-a mai zis un lucru preotul respectiv:"ai lasat in voia lui dumnezeu sa le dezlege el,dar tu ai gresit pentru ca ai negat puterea bisericii si a rugaciunii preotilor" Adevarul ca dupa 40 de zile de citanii si molifte am inceput sa ma simt mai bine,iar acum sunt bine sanatoasa.Preotul respectiv mi-a spus,te rogi si tu,se roaga si preotul,iar odata cu preotul se roaga si toti sfintii pentru ajutorul tau,asa dumnezeu te ajuta si iti vede necazul. Acum eu zic sa te duci la preot,sa-i spui ce ai gasit,el iti spune ce trebuie sa faci si tu roaga-te la dumnezeu si are sa-ti fie bine. Sanatate maxima si ai grija de tine. Sa auzim numai de bine!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hm credeam ca numai mie mi s-a mai intamplat asa ceva am venit intr-o zi de la servici cand am intrat in sufragerie m-am impiedicat de o chestie rosia dreptunghiulara intru in fiecare zi in sufragerie dar nu vazusem pina in ziua respectiva chestie - aia rosie in mijlocul sufrageriei pe covor. Sperios din fire mi-am facut semnul crucii de 3 ori cu limba am spus tatal nostru de la coada la cap ( in greaca veche si latina) si m-am apropiat de chestia rosie( am zis rosie?...e un fel de portocaliu fosforescent). ce credeti fetelor ca era in chestia aia? hm? kk si nu altceva kk putind ingrozitor repede sa o sun pe mama:"mama careva ne face farmece in casa", eram convins mai ales ca visasem cu 2 nopti in urma o vaca fugind cu un pui de gaina in gura si strigand "Supercow is coming to rescue you". Mama zice :"cheama popa fa molifta" Impacientat dau fuga la telefon dar... din dormitor tocmai iese sotia cu ala micu mirosind tot a servetele umede si-mi zice: "Iti place tati ce olitza ne-am cumparat.Si am invatat sa o folosim chiar din prima zi" Uff am rasuflat usurat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce are crezutul in Dumnezeu cu farmecele? Nu se exclud deloc. Cei care fac farmece "lucreaza" cu diavolul. si stim bine ca si diavol exista. Eu nu am invatat la religie ca farmece nu exista, dimpotriva, am invatat ca exista dar ca prin puterea lui Dumnezeu le putem invinge. Ce e aia puterea noastra? Noi suntem nimic. Fara Dumnezeu nu putem invinge nimic. Mu ne putem increde in forte proprii. Tot ce putem face este sa incercam sa traim cat mai curat, sa facem cat mai putine pacate si atunci sansele ca farmecele sa ne atinga sunt mult mai reduse. Crinuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by crinuta
Ce are crezutul in Dumnezeu cu farmecele? Nu se exclud deloc. Cei care fac farmece "lucreaza" cu diavolul. si stim bine ca si diavol exista. Eu nu am invatat la religie ca farmece nu exista, dimpotriva, am invatat ca exista dar ca prin puterea lui Dumnezeu le putem invinge. Ce e aia puterea noastra? Noi suntem nimic. Fara Dumnezeu nu putem invinge nimic. Mu ne putem increde in forte proprii. Tot ce putem face este sa incercam sa traim cat mai curat, sa facem cat mai putine pacate si atunci sansele ca farmecele sa ne atinga sunt mult mai reduse. Crinuta La fel zic si eu!! si din experienta proprie. Si de acord si cu ce zice Nati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...