Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vrajitorie?!


adi69

Recommended Posts

Buna seara, se pare ca discutia va continua mult timp de acum inainte. In ceea ce priveste omleta...daca spargi un ou de soparla este foarte posibil sa gasesti in interior o soparla dar o soparla intr-un ou de gaina..hmm asta e prea mult. Ar fi o violare a celor mai elementare reguli ale genetici, biologiei si teoriei evolutiei reguli datorita carora sintem cu toti aici(acum chiar ca ne-am indepartat de la subiect si astept cateva raspunsuri extrem de acide). In ceea ce priveste prima parte a intrebarii tale...consider ca toti oameni mor fara motiv, si cu atat mai mult - daca este cineva drag cum ai zis, nu poti gasi nici un motiv pentru plecarea lui(ei) oricat de mult ai incerca. Cu deosebita stima, Tata Alin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Xenocid,nimeni nu are sa vina cu raspunsuri acide,ca nu-si au rostul,fiecare a spus ce a crezut ca e mai bine. Nimeni nu a dat alt sfat decat sa se duca la biserica,la preot,sa se roage si sa gandeasca pozitiv. Sa auzim numai de bine!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor,si baietilor[:D],fost la preot,citit,sfintit,aghezmuit. Nu mi-a dat preotul un raspuns clar,dar mi-a dat niste carticele de tinut in casa si in poseta si niste rugaciuni de spus in fiecare seara. Multumesc pentru sfaturi si incurajari. Xenocid,cu toata ...supararea mea de atunci,am ras si 'mi-am descretit fruntea'cand ti-am citit povestea ta cu lucrul ciudat si portocaliu din sufrageria ta. Apropo ,de unde stii ca am apartament cu trei camere?Nu cumva tu ai fost si ai pus chestia aceea la mine in casa?[zz] Acum lasand glumele la o parte,santem bine,a trecut . Dia si bebe Rucsi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa aflu ca totul este ok acum si nu ai patit nimic. Daca vreodata mai ai indoieli, drumul pe care te sfatuiesc sa il iei este tot biserica. Trebuie sa vorbesti cu un preot sa-ti faca dezlegarile Sf. Vasile care au intr-adevar efect (am simtit-o pe pielea mea!!!). In orice caz reactia lui xenocid a fost ok pt ca peste unele lucruri este bine sa treci cu zabetul pe buze. Numai bine,[si-eu] tilis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Nici nu stiu daca mai are rost sa scriu, poate ca subiectul s-a incheiat. Stiu ca parerile sunt impartite, intre cei ce cred si cei ce nu cred in vrajitorie. Eu una am credinta in Dumnezeu si am studiat cu sarguinta Biblia (nu numai citit, ci lecturat tot ce atinge subiectul). Iar acolo nu scrie ca nu exista vrajitorie, dimpotriva ajunge sa cititi capitolele din Exodul, cu iesirea din Egipt, si inca cateva. Scrie doar ca Dumnezeu interzice sa consultam vrajitori, magi, ghicitori... Nu pot da sfaturi si nici nu ma intind intr-o disertatie pe aceasta tema, eu am parerile mele gata facute. Am sa scriu doar despre o intamplare care s-a petrecut la nunta fratelui meu, in Ro. Cand ne-am intors cu mic si mare de la petrecere, acasa, si au ramas doar rudele si prietenii intimi , la un moment dat cand mama si nasa au intrat in dormitorul cu balcon, care era camera mirilor, au simtit un miros ucigator! Le-a trebuit ceva timp totusi sa gaseasca sursa rau odoranta, parca isi pierdusera simturile (afara de cel al mirosului). In mijlocul covorului trona o carticica mica, deschisa la jumatate. Peste carticica erau asezate frunze in cerc, jumatate din frunze erau verzi cealalta jumatate erau galbene. Peste frunze un mare kk, la fel: o jumatate vechi, o jumatate proaspat. Dulapul in care se asezasera darurile era deschis, dar nu lipsea nimic, nici banii, nici bijuteriile. Fiecare si-a dat cu parerea ce e de facut, cineva a spus chestia cu pp,s-a ezitat, toti erau zapaciti, mirii ingandurati; pana la urma s-a aruncat o parte la toaleta, o parte la gunoi , si toti am ramas cu un sentiment ciudat. Ciudat este ca desi obiectul cu pricina era asezat frumusel in exact centrul camerei, geamul de la balcon si de la camera erau insemnate, de parca totul ar fi fost aruncat de afara (stateam la parter) si ar fi ricosat. Iar casa fusese tot timpul plina de oameni, de pici ce alergau de colo colo, nu s-a putut decide in ce moment s-a actionat, cum si cine... Mister! Chiar si daca nu crezi in farmece, nu se poate sa nu te ia cu frig pe sira spinarii! Si sa nu fii urmarit din cand in cand de un gand negru.... Ma opresc aici. Sper sa nu fi aruncat o grenada si sa explodeze toata lumea! Mihaela & Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai da' ce ati sarit toti la mine in legatura cu afirmatia mea. EU nu m-am referit ca nu exista farmece, vrajitorii etc, poate exista nu zic nu, n-am avut de-a face. Din religia pe care am invatat-o eu ( ca tot ma intreba cineva), totul e sa nu crezi in ceste farmece, vrajitorii. De-asta ma zis eu ca daca crezi in D-zeu nu crezi in vrajitorii, ca ma gandesc ca numai o credinta ai. Sa va povestesc si ceva: chestia cu deochiul. Dupa ce am nascut cumnata mea venea zilnic sa-si vada nepotica, dar dupa ce pleca incepeau vreo 2 ore de plans de fugeam toti inebuniti prin casa. Concluzia: matusa ei o deoache. Si uite asa i-am redus matusii vizitele, ii descantam copilului de fiecare data cand venea ea, urmam sfaturile bunicilor, matusi, vecine etc. Pana intr-o seara cand obosita moarta, cumnata ma deoache si pe mine. Si atunci mi se parinde beculetu: ea nu deoache, ea pur si simplu oboseste copilul ca vorbeste prea tare, face prea multa agitatie. Asa ca i-am explicat frumos sa vorbesca mai incet si sa nu se mai miste atata prin camera. Si de atunci asa bine se intelege cu bb, de se tot mira bunicii, matusile, vecinele ca ce s-a intamplat. Si o intrebare asa, de zapacita ce sunt: cand NU gasesti lucruri in casa, tot vrajitorii sunt? sau e doar uitarea omeneasca ... (nu gasesc de vroe 2 luni un capac de la unul din biberoane, daca apare la cineva, dati-mi de veste)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...