Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

idei de cadou pt taiere de motz


Recommended Posts

sambata vom merge la o taiere de motz, asa ca va rog sa-mi dati idei ce cadou (sau cati bani) ar fi bine sa dam, pentru ca nu prea am idei; noi am rupt turta fetitei noastre, dar am facut ceva extrem de restrans, numai noi si nasii, iar relatia noastra cu ei nu este prea formala, ei ii tot adusesera fetitei hainute si jucarii, asa ca am facut ritualul cu rupt colacul, ales obiecte de pe tava si am pus masa; neavand atunci alti invitati si fiindca nu am mai participat la un astfel de eveniment, nu prea stiu ce ar trebui sa daruiasca invitatii, deci astept sugestiile voastre. multumesc, daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Un articol de imbracaminte deosebit chiar daca e numai o pereche de sosete si niste jucarii de lemn. Deci ceva sa "ramina"...Eu asa as fi vrut ptr bebele meu cind i-am taiat motzul, Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Obicei traditional la romani cind bebe-baietel face un an (corespunzator la fetitze este ruptul turtei in capul fetitzei de unde necesitatea ca turta sa fie frageda , cerintza asigurata numai de o nasa miloasa). Primul tuns la baietel (se presupune ca bebele-baietel nu a fost tuns pina atunci de unde ideea cu motzul mare care trebe tuns ca vine peste ochi) se desfasoara in cadru festiv de catre nasha in vazul si acceptul rudelor, prietenilor. Obiectul ales de catre bebele-baietel in chestiune , de pe o tava umpluta special pentru acest eveniment cu obiecte simbolice (bani, stilou, carte, etc) va prezice ocupatiunea viitoare a copilului deocamdata chel. Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...