Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dezvoltarea functiunilor creierului la femeie


Recommended Posts

Curs special pentru femei organizat de Ministerul Sanatatii in colaborare cu Ministerul Educatiei si Invatamantului Tema: Dezvoltarea functiunilor creierului la femeia moderna. Scop: Participantele vor fi confruntate cu o experienta fascinanta (folosirea creierului). Conditii: Vointa de a invata ceva nou (chiar daca se va dovedi a fi ceva greu) Durata: Brunete 1,5 luni fiecare modul Roscate 3 luni fiecare modul Blonde 6 luni fiecare modul Cursul contine 4 module Modulul I 1) Acceptarea soartei: m-am nascut femeie 2) Cunoasterea locului de desfasurare a vietii: bucataria 3) Cum pastrez ordinea in poseta? (sub control strict) 4) Cum fac cumparaturi in mai putin de 4 ore: notiuni elementare 5) Pastrarea limitelor: Cum ma machiez corect 6) Curs de programare I (toate categoriile): folosirea cuptorului cu microunde 7) Curs de programare ll (numai brunetele si roscatele): Videorecorderul ModuIuI II 1) Ecuatia cu o necunoscuta: Automobilul 2) Exercitii de dinamica grupului: Ce trebuie sa fac cand stam in masina 3) Parcarea, Partea l: Notiuni elementare 4) Parcarea, Partea II: Manevre 5) 0 adevarata provocare: Frana si acceleratia. 6) Cutia de viteze. Descriere completa (pentru blonde numai cutia automata) 7) Folosirea corecta a semnalizatorului. 8) Notiuni elementare de fizica: Corpuri in miscare 9) Adevaruri optice: Luminile rosie, galbena si verde ale semaforului. 10) Curs special: Parcarea in garaj. 11) Ecuatia cu mai multe necunoscute: Cutia de scule 12) Curs de supravietuire I: Unde se afla lumina de avarie 13) Curs de supravietuire II: Schimbarea unui cauciuc 14) Curs de supravietuire III: Schimbarea mai multor cauciucuri (Da, este posibil!!) 15) Curs de supravietuire lV: Verificarea cu succes a nivelului uleiului si a apei. Modulul III 1) Notiuni elementare: Nici o cucerire a tehnicii moderne nu ma va putea ridica la nivelul barbatului. 2) Vocabular I: Definitia cuvantului ”DA”. Corectarea exercitiului ”Esti gata?” 3) Vocabular II: Definitia notiunii ”5 Minute” 4) Sociologie: Fotbalul nu este un sport, ci o religie. 5) Drept cetatenesc si morala I: Discutii barbatilor despre tema fotbal 6) Drept cetatenesc si morala II: A nu te amesteca nicicodata in aceste discutii 7) Cum evit intrebarile inutile (de ex. ”Ma iubesti?”, ”Sunt frumoasa?”, ”Am ceva special?”) 8) Adevaruri zilnice: Si femeile ragaie, exercitii in grup. 9) Adevaruri zilnice: Barbieritul (curs intensiv pentru brunete): Partea barbateasca a femeii 10) Comportamentul la cumparaturi: Cardul Visa, Definirea notiunii de limita de suma 11) Comportamentul la cumparaturi: Si eu pot cara naveta de bere 12) De ce mama nu e binevenita la noi? (1000 de studii de caz) Modulul IV 1) Telefonul: Cand trebuie sa inchid? Exercitii de grup: 4 femei/telefon(nu uitati sacul de dormit) 2) Machiajul: Metamorfoza femeii 3) Terapie TV I: Si fara telenovele se poate trai! 4) Terapie TV II: Filmele de dragoste sunt pura fictiune si nu realitate 5) Eu si corpul meu: Legea gravitatiei 6) Oglinzile nu mint: Ma accept asa cum sant.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dupa cum observam cu totii, FEMEILE ISI DORESC SA FACA ACEST CURS !(de ce oare [?][?][?][?]). Personal cred ca cele doua ministere (care desi sunt destul de sarace.. ma refer la cel al sanatatii si al educatiei si invatamantului care au organizat cursul) o sa duca tara la faliment. Zic asta numai din cauza ca SINCER nu stiu cine poate sa invete o femeie macar modulul 1 dapai sa schimbe roata la MASINA !! HAHAHAHA (ca sa nu zic ca tocmai a intrat colegu' pe usa si a zis ceva de genul "bai, femeile astea is belea" si dupa ce a mai bodoganit o tzara a continuat "tre sa-i spun de 100 de ori [:D]). Deci daca reuseste cineva sa invete o femeie sa se accepte asha cum este, atunci hmmm... o inscriu si pe sotia mea acolo (sa vezi ce facaletz imi iau pentru faza asta) si daca mai este si careva care sa scoata telenovelele din capul femeii, ii spun si lu taica-miu de noutate. Ca sigur ar dori sa o duca cu fortza pe maica-mea acolo [:D]. http://80.96.96.18/~cosmin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...