Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de august-septembrie 7


vilma

Recommended Posts

felicitari mamicilor!sunteti niste fericite! sisi,tare bine a prins povestea ta.multam!si spor la tb de acum incolo![:D] ce de bebici apar!e super cd ajungi sa cunosti mogaldetele despre care am vb atata timp! freia a ajuns si ea acasa asa ca tb sa apara cu noutati. va pup si numai bine! 1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna mamici si viitoare mamici! Felicita celor care au nascut deja si sa le traiasca bb-ii. Nu am mai intrat de o luna pe site si m-au bucurat vestile voastre. Noi avem 37 de saptamani si 5 zile si suntem foarte nerabdatoare. Am contractii aproape in fiecare seara, dar de nascut tot nu nasc. Am fost astazi la ecograf, fetita are 3.600 kg si 51 de cm. Este foarte grasuta. Nu mai am rabdare si sper sa nasc pana pe 8 septembrie cand sunt programata la cezariana la Spitalul Municipal. Nu stiu cum este la voi ( celelalte gravidute) dar mie mi se cantracta uterul de 5-6 ori pe zi si mi se intareste burta de ii vad fiecare particica din corp ( chiar am prins-o si de calcai intr-o zi). Simt ca nici ea nu mai are rabdare, impinge mereu. Luni ne ducem iar la control sa vedem cum se prezinta colul. Eu sper sa nasc pana atunci. Sotul meu vrea sa-i daruiesc printesa chiar pe 30 august ( cand este ziua lui de nastere si de nume). Asteptam sa vedem cand o sa fie. Eu sunt acum la un internet cafe acum, dar sper sa gasesc o modalitate sa va anunt cand o sa devin mamica. Am terminat toate pregatirile: carut ( marca Hauk - destul de scump dar foarte solid), patut ( am luat un pat-tarc din Carreffour la un pret de 2.500.000 lei- marca Bertoni), hainute, si tot ce-i trebuie lui bb. pentru toaleta lui), si bagajul pentru spital. Nu n-a mai ramas decat sa asteptam. Succes viitoarelor mamici si sa ne auzim cu bine. [gravi]Roxy77
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristinamh, pai Roisin a nascut azi noapte, o strugurica scumpa; se plimba sarakutza pe culoarele spitalului inca de dimineatza ! Nu stim inca nimik de Anny, care era in travaliu in acelashi timp cu ROisin....asteptam nerabdatoare vesti!!!!!!!! Roxana77, bravo pentru mikutza ta, e mare si zdravana! si tu tot cezariana? tot la Municipal? Si eu la fel, si eu sunt tot asa nerabdatoare, si eu sper ca in jurul datei de 8 sept. La mine vad ca de ieri contractiile Braxton-Hicks s-au indesit si au devenit mai intense, cind se incordeaza odata burtika, am impresia ca pocneste! Bebe e foarte mishkaretz, deci nu e adevarat ca pe masura ce creshte se mai potoleshte din lipsa spatziului...al meu nu e asa maricel ca a ta, dar oricum are dimensiunile cam pentru o saptamina mai mare decat are el in realitate. La ce medic esti tu? (Eu sunt la Badiu si marti, pe 2 sept sper ca vom hotari cind nastem :))) Poate tu scapi mai devreme de burtika, cind ar fi fost termenul calculat? Hai sa ne auzim cu bine! Si sa dea Dumnezeu sanatate tuturor burticilor, sa nasca bebei sanatosi de care sa se bucure toata viatza si in curand sa vedem lista completa cu bebeii de august - septembrie asteptatzi! [cheers][cheers][cheers] danat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei fetelor, m-am gandit sa mai actualizez listutza, caci meseriashele care se ocupau de ea sunt deja mamici ocupate cu bebeii la san :))) Legenda: Albastru inseamna ca bebeii sunt nascutzi, rosu inseamna ca nu stim nimik dar ca ar trebui sa se nasca cat de curand, iar verde inseamna ca urmeaza la nascut:)))! Sper sa nu fac vreo gresheala, oricum e asa de dimineatza incat sper sa imi fie scuzata o asemenea eventualitate... 1. 17 iulie - Iuliana – Emma Ana 2. 25 iulie - Claudya - Emma 3. 31 iulie - Tango - Daria Maria Antonia 4. 29 iulie?? - Gianina D - Marius (Maxi) 5. 2 aug - Cristinamh - Andrei 6. 15 aug - Ancuta - Sara Andreea 7. 15 aug – carmen2003 8. 18 aug - Yasmin - Defne 9. 19 aug - Freia - Ioana Alexandra 10. 21 aug - Tigresa - Radu Horia Stefan 11. 22 aug - Ina_nz - Adrian 12. 23 aug - Sisi - Petra (ce surpriza! [:)] 1. 10 aug – Simy – baietel ? 2. 15 aug – Cristina_N – ? 3. 20-21 aug – DanaOana – baietel 4. 26 aug - Oana_Noemi - baietel 5. 20-30 aug - JuliaPosto - baietel 6. 27-29 aug – Anny – Sergiu Andrei 7. 29 aug - Ariadnne - fetita 8. 29 aug-1 sept – Roisin – Ana Miruna 9. 30 aug-1 sept – Mih – Matei-Alexandru 10. 28 aug – Irinuca – Radu 11. 4 sept - Came - baietel 12. 5 sept - Cristinaaa - Vlad 13. 8 sept – Roxana77 – Ana Maria 14. 8 sept - Alex_2003 (Gianina) - baietel 15. 9 sept - Simanoro - 2 baietei !!!! 16. 10 sept - Mihaela S - Silvia Petra 17. 10 sept - Dana_Ene - Oana Maria 18. 8-15 sept – Danat – baietel 19. 16 sept – Ana Maria – ? 20. 16-23 sept - Puisor - Teodor Gabriel 21. 18 sept – Rose – fetita 22. 18 sept - EmaXX - baietel 23. 18-23 sept - AdrianaB - ? 24. 19 sept - CRaluca - Ioana 25. 19 sept - Pepe - Andrei 26. 20 sept - GeorgetaIm - baietel 27. 27 sept – Catia – Gabriel 28. 29 sept – Luiza – baietel 29. 29 sept - Vistiana - fetita 30. 5 oct - Theiuta - Nicolas Alexandru 31. 10 oct – Monicar – Antonia sau Maria -------------------------------------------------------------- Spitalul Municipal, Bucuresti: 19 aug - Freia - dr. Badea Iulian - cezariana 20 aug - 4 sept - Came - dr. Anca - cezariana 21 aug - Tigresa - dr. Anca - cezariana 8 sept - Roxana77 - dr. Tufan Aurelia - cezariana 8-15 sept - DanaT - dr. Badiu Alexandru - cezariana 18 sept - Rose - dr. Badea Iulian 18 sept - EmaXX - dr. Radoi Cristian - (cezariana) 28 aug - Irinuca - dr. Anca - cezariana ?!? 22-27 sept - Catia - dr. Anca Spitalul Elias, Bucuresti 26 aug - oana noemi - dr. Parvu 23 aug - sisi - Dr Tutunaru Spitalul Caritas, Bucuresti 16-23 sept - Puisor - dr. Gilorteanu Spitalul Giulesti, Bucuresti 2 aug - Cristinamh - dr. D. Mohamed - nastere normala 27-29 aug - Anny - dr. Cezara Bucur - nastere normala 29 aug - 1 sept - Roisin - dr. Cezara Bucur - nastere normala Spitalul CFR2, Bucuresti 19 sept - CRaluca - dr. Mihalache Spitalul Cantacuzino, Bucuresti 20-30 aug - JuliaPosto - dr. Popa - cezariana Spitalul Polizu, Bucuresti 20-21 aug - DanaOana - dr. Gabi Lemnete - nastere normala 30 aug - 1 sept - Mih - dr. Suciu - nastere normala 29 sept - Vistiana - dr. Poiana - nastere normala 5 oct - Theiuta - dr. Mihailescu Maternitati din provincie 10 sept - Satu Mare - Mihaela_S 5 sept - Oradea - CristinaAa 9 sept - Bacau - Simanoro - nastere normala (GEMENI !!! - TINEM PUMNII !!) 10 sept - Buzau - DanaEne - dr. Constantinescu - cezariana 19 sept -Mat. Cuza Voda, Iasi - Pepe - dr. Elena Mihalceanu USA 17 iulie - Iuliana - cezariana 15 aug - Ancuta - cezariana TURKEY 18 august – Yasmin - cezariana Noua Zeelanda 22 august - Ina_nz - nastere naturala (?) 8 sept - Alex_2003 - nastere naturala Asteptam degraba vesti de la mamicile curosu, caci unele ar fi trebuit deja sa nasca, speram din suflet ca sunt bine si ele si bebeii si ca doar lipsa timpului le-a oprit sa ne scrie! Hai sa ne auzim cu bine si asteptam albastrirea listei :))) si trecerea bebeilor la subektu de bebei de august-septembrie! danat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari roisin!asteptam amanunte! anny,asteptam vesti din cele mai bune!cred ca deja iti tii puiul in brate... se subtiaza randul gravidutelor de la o zi la alta!o sa fie o mare lista a bb-ilor de aug-sept[:D] numai bine si curaj!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...