Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de august-septembrie 7


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Felicitari pt DanaOana si Oana- noemi pt nastere si le doresc bebei sanatosi si ascultatori [:D]. Of course, asteptam detaliile nasterilor cu muuuuult interes, mai ales noi, mamicile in asteptare... Ei si daca tot am una din noptile in care nu prea mai sta somnul lipit de gene si vazind ca fetele s-au gandit in sfarsit sa mai dea un semn de viatza, o sa mai actualizez listutza pe cat posibil. 1. 17 iulie - Iuliana – Emma Ana 2. 25 iulie - Claudya - Emma 3. 31 iulie - Tango - Daria Maria Antonia 4. 29 iulie?? - Gianina D - Marius (Maxi) 5. 2 aug - Cristinamh - Andrei 6. 15 aug - Ancuta - Sara Andreea 7. 15 aug – carmen2003 8. 18 aug - Yasmin - Defne 9. 19 aug - Freia - Ioana Alexandra 10. 21 aug - Tigresa - Radu Horia Stefan 11. 22 aug - Ina_nz - Adrian 12. 23 aug - Sisi - Petra 1. 10 aug – Simy – baietel ? 2. 15 aug – Cristina_N – ? 3 ??? aug – DanaOana – Raluca Maria (asteptam detalii priv,data) 4. 31 aug - Oana_Noemi - Erik 5. 20-30 aug - JuliaPosto - baietel 6. 28 aug – Anny – Sergiu Andrei 7. 29 aug - Ariadnne - fetita 8. 28 aug – Roisin – Ana Miruna 9. 30 aug-1 sept – Mih – Matei-Alexandru 10. 28 aug – Irinuca – Radu 11. 4 sept - Came - baietel 12. 5 sept - Cristinaaa - Vlad 13. 8 sept – Roxana77 – Ana Maria 14. 8 sept - Alex_2003 (Gianina) - baietel 15. 9 sept - Simanoro - 2 baietei !!!! 16. 10 sept - Mihaela S - Silvia Petra 17. 10 sept - Dana_Ene - Oana Maria 18. 8-15 sept – Danat – baietel 19. 16 sept – Ana Maria – ? 20. 16-23 sept - Puisor - Teodor Gabriel 21. 18 sept – Rose – fetita 22. 18 sept - EmaXX - baietel 23. 18-23 sept - AdrianaB - ? 24. 19 sept - CRaluca - Ioana 25. 19 sept - GTania - Andrei 26. 20 sept - GeorgetaIm - baietel 27. 27 sept – Catia – Gabriel 28. 29 sept – Luiza – baietel 29. 29 sept - Vistiana - fetita 30. 5 oct - Theiuta - Nicolas Alexandru 31. 10 oct – Monicar – Antonia sau Maria -------------------------------------------------------------- Spitalul Municipal, Bucuresti: 19 aug - Freia - dr. Badea Iulian - cezariana 20 aug - 4 sept - Came - dr. Anca - cezariana 21 aug - Tigresa - dr. Anca - cezariana 8 sept - Roxana77 - dr. Tufan Aurelia - cezariana 8-15 sept - DanaT - dr. Badiu Alexandru - cezariana 18 sept - Rose - dr. Badea Iulian 18 sept - EmaXX - dr. Radoi Cristian - (cezariana) 28 aug - Irinuca - dr. Anca - cezariana ?!? 22-27 sept - Catia - dr. Anca Spitalul Elias, Bucuresti 31 aug - oana noemi - dr. Parvu 23 aug - sisi - Dr Tutunaru Spitalul Caritas, Bucuresti 16-23 sept - Puisor - dr. Gilorteanu Spitalul Giulesti, Bucuresti 2 aug - Cristinamh - dr. D. Mohamed - nastere normala 28 aug - Anny - dr. Cezara Bucur - nastere normala 28 aug - Roisin - dr. Cezara Bucur - nastere normala Spitalul CFR2, Bucuresti 19 sept - CRaluca - dr. Mihalache Spitalul Cantacuzino, Bucuresti 20-30 aug - JuliaPosto - dr. Popa - cezariana Spitalul Polizu, Bucuresti ??? aug - DanaOana - dr. Gabi Lemnete - nastere normala 30 aug - 1 sept - Mih - dr. Suciu - nastere normala 29 sept - Vistiana - dr. Poiana - nastere normala 5 oct - Theiuta - dr. Mihailescu Maternitati din provincie 10 sept - Satu Mare - Mihaela_S 5 sept - Oradea - CristinaAa 9 sept - Bacau - Simanoro - nastere normala (GEMENI !!! - TINEM PUMNII !!) 10 sept - Buzau - DanaEne - dr. Constantinescu - cezariana 19 sept -Mat. Cuza Voda, Iasi - Pepe - dr. Elena Mihalceanu USA 17 iulie - Iuliana - cezariana 15 aug - Ancuta - cezariana TURKEY 18 august – Yasmin - cezariana Noua Zeelanda 22 august - Ina_nz - nastere naturala (?) 8 sept - Alex_2003 - nastere naturala Asteptam cu interes in continuare vesti de la mamicile cu rosu,(deja sunt multe mamici de inceput de septembrie de la care ar fi trebuit sa avem ceva vesti....), speram din suflet ca sunt bine si ele si bebeii si ca poate numai oboseala si lipsa timpului le-au oprit sa ne scrie! Hai sa ne auzim cu bine si asteptam albastrirea listei :))) si trecerea bebeilor la subektu de bebei de august-septembrie![cheers] danat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari noilor mamici![bis] Abia astept sa ma numar si eu printre ele. Ieri am fost la ecograf si totul e in regula, termenul ar fi acum 13-14 septembrie, asa ca in curand intru pe ultima suta de metri. Bebelusa e nerabdatoare sa iasa, dar se pare ca nu stie inca drumul:))), pentru ca ma loveste de cate 2-3 ori pe zi timp de 1-2 ore si are o forta!!![box] In rest ma chinui noaptea sa ma intorc de pe o parte pe alta, ma dor incheieturile de la bazin, spatele, dar stiu ca sunt dureri normale si incerc sa le ignor si cand nu mai pot stau si ma odihnesc. Cam atat, nu mai vreau sa ma plang, ca sunt optimista din fire si stiu ca totul va trece cu bine si o sa-mi tin si eu peste max 2 saptamani bebelusa in brate. Numai bine si astept si eu vesti de la proaspetele mamici cum au decurs nasterile. [gravi] mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut din nou, mamici si burtici! Dupa cum ati aflat, noi n-am stat chiar degeaba in ultima saptamana, joia trecuta am dat nas in nas cu bebe din burtica (vorba vine, ca nas in nas am dat abia a doua zi). Din nefericire (desi, cred ca a fost spre binele tuturor ca s-a intamplat mai repede), bebe a facut o forma destul de uratica de icter, asa incat am zabovit vreo 5 zile in spital, abia marti am reusit sa scapam de acolo. Acuma suntem acasa, bebe e foarte bine, icterul aproape a trecut, papam si dormim destul de bine, si incercam sa ne refacem dupa zilele obositoare din spital. Despre nastere n-am sa va spun multe acum (sunt pe fuga, dupa cum probabil banuiati), insa va asigur ca totul a fost suportabil. Am avut anestezie peridurala, dar mi-au pus-o destul de tarziu si nici nu si-a facut efectul 100%, asa incat am simtit permanent contractii pe o parte a burtii. Una peste alta, desi la inceput am pierdut multe ore aiurea (aveam contractii, dar erau ineficiente), din momentul in care doctorul mi-a rupt apa lucrurile au mers repede si relativ usor, am avut noroc de o echipa de medici + asistente super-tari (cu o singura exceptie, neglijabila), asa incat n-am ramas nici cu traume psihice, si nici cu frica de a mai face un alt copil. Cat despre bebe... inca nu realizez pe deplin ca este "creatia" mea, odata cu nasterea parca mi s-au sters complet informatiile legate de sarcina, am uitat cum era sa am burta, am uitat multe din temerile si sentimentele de atunci, parca am trait un vis din care m-am ales brusc cu un copil. Si e un copil tare reusit, culmea! [:)] Va pupicesc deocamdata, si va doresc multa bafta celor care mai aveti bebei in burtici! Indiferent de modul in care veti naste, sa fiti curajoase si sa va ganditi ca nasterea in sine dureaza numai o clipita, iar partea car vine dupa ea este lunga cat tot restul vietii si merita orice efort. PS Era sa uit! Anny a nascut aproape odata cu mine (de fapt, ea a fost mai harnicuta, a nascut cu 2 ore inainte), are un baietel super-dragut si haios, sunt foarte bine amandoi, insa nu au reusit inca sa rezolve problema cu internetul de acasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce mai fac burticutele? au savurat zilele racoroase? ca e pe terminate... freia, eu ma gandeam ca sunt cezariene multe ca spaga e mai mare...[:)] danaoana, oana noemi, anny si roisin, felicitari pt bebei! si va asteptam pe-aici cu forte proaspete. si pe la bebelusii de august, bine-nteles! cristina si [bibe] andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...