Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de august-septembrie 7


vilma

Recommended Posts

In sfirsit, v-ati pus pe nascut [:D]. Era si cazul, la asa lista mare de mamici cu burtica si numai citiva bebei nascuti. Eheheheeee, poate se sparge conducta si se ansc si bebeii mult asteptati. Felicitari Ancutei si Tigresei. Vad ca si taticii sint bine "dresati" ca incep si ei sa puna mesaje pe forum. Fetelor, ia sa ii puneti sa ne scrie cind nasteti ca, uitati, de ex nu stim nimic de Yasmin. Saracul sot al ei s-o fi ratacit pe aici. Hai Yasmin, ca asteptam vesti de la tine. Eu incep sa fac galerie[:D] Cine mai e cu mine?[pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Yessss!!!! Doaaamne, ce shimbare, ieri n-a zis nimeni nimic, astazi deja "avem" doi bebici noi pe lista! Ancuta si Tigresa, felicitari si pupici, sa va refaceti repede si sa va traiasca puisorii, sa fiti mereu fericiti! [flo] Asteptam pozici si vesti despre voi, desi stiu cat sunteti de obosite si ocupate (adica, nu stiu, dar cred ca pot sa banuiesc [:)]). Ei, acuma, cu asa niste vesti super, pot sa ma duc la treburile mele si sa le rezolv cu elan. [:)] Va pup, sa aveti o zi superba! PS Galeria striga: YASMIN! YASMIN! YASMIN! PPS Familia de tigri cum se gandeste sa-l boteze pe tigrisorul cel mic? Am actualizat listuta cu mamici si bebei, si n-avem numele puiului... [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Tigresa, sa fiti sanatosi cu totii si sa va aduca bebe numai bucurii!!! La fel pt Ancutza si micutza Sara, sanatate si noroc! Asa cum va ziceam zilele trecute, ieri urma sa ma duc la Municipal sa-mi faca o tanti eco pt a masura IR cerebral al lui bebe, si alte chestii din cauza acelui IR (CO) marit. Felicitari ecografistei (dna dr BOSNEAG) care mi-a lasat o f buna impresie, a unui adevarat profesionist, care chiar daca era chemata in sapte parti deodata, in urgentze si alte cazuri grave, isi facea treaba cu calm, minutiozitate cu fiecare pacient in parte). Concluzia ecografiei a fost ca tot mare este IR (CO) = 0,73, dar ceilalti IR ai arterelor uterine, cerebral, lichidul amniotic sunt in limitele absolut normale. Acum va ramine de vazut ce va spune medicul meu marti cind avem consultatie, caci ecografista mi-a zis totusi ca e ciudat acest IR (CO) marit , atata vreme cat toate celelalte sunt super-bune si bebe e bine dezvoltat, si ca ea ne sfatuieste sa-l mai tinem in burtica pe bebe cam 2 saptamini [:D]. So, va mai tin la curent zilele viitoare cu ce hotarim impreuna cu medicul. Roisin, sper sa nu te oboseasca meshterii aia multzi si tineri [8D] si macar sper ca nu sunt cumva si mulatri, ca nu stiu zau cum le-ai face fatza....daca ai nevoie de o minutza de ajutor ma ofer chiar si in starea asta [:D][:D][:D]. Hai sa ne auzim cu bine si sanatoase, noi si bebeii din burtici![cheers] danat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oau Ancuta, ce fetita zdravana ai facut![:0] Felicitari, tone de pupici si abia astept sa ne povestesti ce e cu alea 26 de ore !!!???? Doamne, cred ca te-ai chinuit. Cred ca toate burticile sunt de acord cu mine ca ne-ar prinde bine povestea ta (ma uit acum la burta mea si mi se pare cam mare ... ) Cat despre Yasmin... iaca si eu [si-eu]Incep sa imi fac probleme, ar trebui sa fie deja acasa, desi cu tot familionul ei, cred ca ii e greu sa mai gaseasca doua minutele... Sa ii tinem pumnii si sa speram ca sunt cu totii sanatosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am lipsit tare mult asa ca nu stiu ce mai faceti!o sa citesc tot dar acum vreau sa va scriu,in caz ca n-a facut-o deja altcineva,ca freia a nascut prin cezariana marti si atunci erau bine si ea si alexa.cum mai aflu ceva va scriu. va pup si numai bine! iar eu se pare ca voi naste pe 15sept.nici nu stiu dc v-am mai scris asta[:D] mi-a fost tare greu fara voi si tare dor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...