Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de august-septembrie 7


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Felicitari dragi mamici! Bravo sisi! vad ca mi-ai luat-o inainte, sper sa mai apuc povestea nasterii tale la Elias. Eu am DPN maine si nimic...Maine ma duc si pe la doctor sa vedem ce vesti avem! Cristina: vad ca BB Andrei este un mic mancacios![:D];, iti urez sa fii fruntasa in productie si aiba BB mult laptic! Pupici si numai sanatate la toata lumea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare burticute! catia, daca mai vorbesti cu freia, spune-i ca astia mai mici si mai prapaditi recupereaza rapid in prima luna, si sa nu-si faca probleme din cauza greutatii. ce daca nu am facut elefanti, ci niste pisoiasi, o sa creasca la fel de repede. vad ca mama-tigru se mai odihneste. noroc cu tata-tigru, care isi mentine bunele obiceiuri! si tigrisorul cel mic sa cresca repede si sa ne dea de veste cand isi afiseaza mutrita pe net. roisin, ce faci cu tevile?mai ai de lucru? anny? e ultima saptamana... ce se mai intampla? cristina si [bibe]andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, burtici si mamici! Cristina, am cam terminat cu partea mai serioasa a lucrarilor, adica tras tevi, gaurit pereti si montat centrala, acuma stam dupa Distrigaz sa vina cu contorul. Din cate am auzit, treaba asta se petrece cu totul aleator, asa incat nu-mi fac planuri, ci am sa incep sa pun unele lucruri la loc si sa le dezprafuiesc atat cat voi putea. Theiuta, de DanaOana nu stim chiar nimic, si eu ma intreb ce mai face, parca vad ca apare astazi-maine cu o veste importanta, si lungim lista de bebei. [:)] Despre Anny pot sa va spun ca nu are inca acces la net de acasa, am vorbit cu ea ieri si se simtea bine, n-a mai avut peripetii, iar astazi trebuie sa vorbim amandoua cu doctora, sa vedem ce ne mai zice. Probabil ca o sa vrea sa ne vada la fata zilele astea, ca noi nu ne incumetam sa dam semne de nastere.. [:D] Tigrule, las-o pe tigresa sa se odihneasca, eventual fa tu pe dactilografa (dupa modelul brevetat de cristina [:D]) si mai da-ne vesti despre familia voastra de tigrisori. Oana_Noemi, sa ne dai de stire ce zice medicul tau, poate descopera el cat mai vrea bebe sa stea in burtica... Deocamdata va pupez, intru mai incolo daca am vesti de la doctoreasa... o zi faina! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari mamicilor si salutare burticute, Nu am mai intrat de mult deoarece am fost o saptamana in concediu si am obseravat ca a aparut si partea a saptea, va miscati repede[cool] Am fost cateva zile la munte si ma bucur nespus de mult ca nu am nascut pe acolo si am putut ajunge cu bine acasa. Cu toate ca bb mi-a cam facut probleme pe drum, nu prea i-a placut gropile[:)] Azi ma duc sa mai cupar unele lucururi pentru bb ca am cam ramas in urma cu cumparaturile. Ar trebui sa nasc pe 19 sept. dar la cat de mult se misca, posibil sa fie si mai devreme de termen, abia astept sa-l vad. Ferice de alia care il au in brate. Am sa stau mai mult pe acasa de acum si am sa intru mai des pe forum. Sa auzim numai de bine Tania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost azi la dr si bb s-a intors dar transversal.asa ca dc pana pe 10 nu apare nimic voi merge la spital.dc se intoarce il lasam sa stea cat vrea.dc nu cezariana.sper ca va fii bine! freia are o problema cu spitalul.stiu ca nimeni nu-l iubeste dar pt ea e mai greu.alexa nu stia sa suga inca si de-asta cred ca nici nu lua in greutate.cd mai vb va scriu. numai bine si curaj!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi burtici si mamici, am fost azi la doctor, BB nu da nici un semn ca vrea sa vina. L-a monitorizat, este vioi, asa ca pot sa mai stau 7 zile linistita ca are BB tot ce ii trebuie. Oricum, daca pana luni nu vine, mergem noi luni si il chemam! Cred ca noaptea de duminica spre luni nu mai dorm deloc si o sa stau si o sa-mi impletesc mustatile de emotie![V] Pana acum ma dadeam tare curajoasa, dar astazi in spital cand am vazut ca se apropie si nu mai e de intors, vorba iubitului meu, "mi se cam ofilisera gladiolele"[:D]! As vrea sa fie pe nepregatite si nu prin inducere, ca vorba ceea ce nu stii, nu exista! Ehhhh... Voi cum sunteti, aveti emotii? Mie nici acum cand ma uit la burta, nu imi vine sa cred!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar vad ca de scris va tineti, nu gluma! las' ca vedeti voi ce chef mai aveti, dupa nastere... ce o sa cereti o dactilografa... roisin, mai e putin pana la termenul tau, incearca sa te mai si odihnesti. nu-ti doresc decat sa termini pana nasti, daca nu, sa nu pleci de la spital, ca o sa te urci pe pereti acasa! va tin pumnii si tie si lui anny. e timpul sa treceti si voi la "bebelusi..." oana, aveam niste emotii... cand dormeam, era ok, si uneori ma trezeam crezand ca am visat ca sunt insarcinata, tot nu credeam ca e adevarat!si am trecut si prin asta... si acum ma intreb ce zgomot se aude din patut... sau ma trezesc si nu stiu cine se aude... asa ca emotii o sa tot ai de-acum incolo! catia, transversal?dar bb nu stie si el pozitii mai normale? ii plac exceptiile? cristina si [bibe] andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari mamicute cu burticute si mamicute cu bebelusi.[bis] Am fost si noi ieri la nenea doctorul, termenul a fost acum 13-14 septembrie,desi daca e fetita si sunt la a doua sarcina mi-a spus ca am toate sansele sa vina mai repede. Din pacate daca se va intampla asa nu voi naste cu el(e in concediu din 1 pana in 15 sept.) dar m-a lasat pe maini bune. Am stabilit si cu epidurala(fetelor care ati trecut prin asta, incurajati-ma!!!), doar ca va trebui sa fiu monitorizata din 2 in 2 zile, daca cumva ajung la dilatatie 4 sa induca nasterea. Cristina, bb al tau a crescut vertiginos, tot asa si de acum inainte[cool]. Pupici mamicilor si bb-ilor.[dual] Numai bine! mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...