Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

MAMICI DIN DR. TABEREI


Recommended Posts

Dragi mamici din Dr. Taberei Mai deunazi barbatul meu zice: "uite mai fata ca noi nu mai avem prieteni deloc. Aia care-i aveam nu ne mai suna de cand avem copilul, ca de nu mai avem aceleasi ocupatii. Hai sa ne gasim o familie doua, sa incercam sa ne imprietenim, ca acu vine primavara si sa iesim si noi cu copii in parc. Ia intreaba si tu acolo pe forum, n-or fi familii cu copii prin Dr Taberei?". Am adresat intrebarea aici fiindca stiu ca e greu sa umbli prin Bucuresti cu copilul mic, nu prea iesim din cartier. Noi avem un pitic, Harald, de 7 luni (aproape) Asa ca va intreb vrea cineva sa iesim impreuna in parc, sa mai schimbam impresii, am fi tare bucurosi (in weekend ca lucram si daca e vreme buna), va rooog. Astrid, Helmut si micul Harald
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hop si noi, Alina si [copil] David (7 luni si 1 saptamana) tot din Dr.Taberei...si noi tot prin Moghioros ne plimbam in fiecare zi. Avem deja gasca (2 mamici de pe forum, cu copilasi de 7 luni)...Mai schimbam si noi impresii, ne mai laudam, ne mai vaicarim... Eu il scot pe David aproape zilnic. Acum e bolnavior, dar cum da caldurica si se face bine...afara cu noi. Mereu ma uit prin parc, gandindu-ma "Or fi mamici de pe forum???" Poate ne vedem... ALINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi stam in Dr.Taberei, dar inca mai am vreo 2 luni jumate pana vom aduce pe lume! pana atunci ca tot intram in concediu prenatal, o sa ne plimbam cu burtica prin Moghioros si cu siguranta vom manca in fiecare saptamana cea mai delicioasa pizza din lume de la Azzurro.[papica] Dupa aceea cu siguranta ca ne vom intalni in parculet toata primavara si vara asta cu bebeii. [pup] Ana O viitoare mamica fericita de baietzel!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astrid, parca si tu te-ai inscris mai demult la mamici de iunie-iulie, nu? Eu sunt una dintre partenerele Alinei, din parc si maine, daca e frumos, ies. Eu ies in jur de 14.30, am o geaca lunga rosie, un carucior sport portocaliu de la Primii Pasi, si...poti sa ne abordezi ca sa ne plimbam prin zona, Pupici de la Gio si Taisia (apropo, fi-mea are doar gagici in parc, hi, hi!!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei, mamici din Dr Taberei vrem si noi sa iesim cu voi in parc! Aveti cumva si bb mai mari? Ca noi avem 1 an si 10 luni si ne-ar place tare sa castigam un partener de joaca. Gio, am retinut coordonatele tale si te vom cauta cand reusim sa ajungem in parc in jur de 14.30. Sta cumva cineva pe la Valea Ialomitei? Fetelor, s-a deschis un nou magazin pentru bb-ici Toy Story in blocul cu Materna(actual blocul cu BCR). Daca veniti in vizita venim si noi repede sa schimbam o vorba si sa ne cunoastem. Dati-ne de stire. Pupici, Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, Imi cer scuze ca ma bag,dar va rog sa ma ajutati ca voi stati mai aproape de Centrul unde se distribuie laptele gratuit. Va rog sa-mi dati de veste cand baga lapte,caci sotul meu se tot duce de 2 saptamani si nu are.Cei de acolo mi-au dat un nr.de telefon de la Primarie,iar la interiorul respectiv nu raspunde nimeni desi am tot incercat la diverse ore. Nu l-am ridicat nici pe luna FEBRUARIE si as vrea sa stiu daca se poate ridica portia din luna trecuta,in luna MARTIE?? Eu stau in Militari la Apusului. Va multumesc din suflet.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] tuturor! Si noi tot in Drumul Taberei stam (cand venim acasa) si ne plimbam/jucam [huta] si prin parcul Moghioros. As vrea sa va intalnesc la o plimbare cand venim acasa, sper sa se incalzeasca pana atunci, noi vom sta de pe 28 martie pana pe la mijlocul lui mai. Astept sa luam legatura pe PM pentru a face schimb de nr. de tel[tel], nu cred ca voi avea cum sa intru pe DC de acasa. [pup] la bebici si [flo] la mamici si burtici Catrinel si Daria-2 ani si 6 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...