Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de oct.-nov. 2003- partea a 9 a


vilma

Recommended Posts

Laura, bine macar ca doar te-ai lenevit si esti bine. :) la serviciu o sa mai mergi pana nasti? Nici eu nu intentionez sa-l tin pe bebe prea mult cu noi in camera. De fapt, cred ca o sa stam noi la el in camera, fiindca in dormitorul nostru nu mai incape si patutul. :)) Si eu am fost unm copil care n-a dormit singur pana pe la 6 ani, asa ca vreau sa-l invat pe bebe sa doarma singurel de mic. Va doresc un weekend placut si racoros! Pupici pt parinti! Copii frumosi si sanatosi! http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 118
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetelor!am murit fara voi!dar n-am avut net[bang] .sper ca sunteti bine.diseara o sa citesc si eu ce s-a mai petrecut de-a lungul lipsei mele. eu sunt bine.adica am bona deja[:D](mama soacra)caci eu respir greu si nu-mi mai pot face mancare.stau cumintica in pat.tareee cumintica. si am inceput sa fac cumparaturile.le-am inchis gura superstitiosilor si ma bucur de cumparaturi.bineinteles ca de pe net caci alta sansa n-am. v-am spus ca nasc in jur de 15sept?mai e asa de putin...si sper ca bb sa se intoarca cu capsorul in jos ca sa nasc normal. va pup si sper sa nu mai lipsesc.e tare rau cd nu pot sa vb cu voi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Azi am mers la spital sa ne inscriem (aici asa se procedeaza - iti elibereaza un card de spital)si am fost putin emotionata cand am vazut iesind din spital doi tineri cu un "ghemotoc" intr-un cosulet. M-am gandit imediat ca nu mai e mult si noi vom fi la fel. Altfel noi suntem bine, ne simtim bine, ne miscam putin in reluare dar e normal, nu? Ma tot gandesc ce sa mai pun in bagajul de spital, camera lui BB este aproape gata. Am zugravit-o vernil "mentolat" si e asa dulce ca parca seamana cu o bomboana. Ce bine e in concediu! Cu toate ca mai lucrez de acasa pentru firma nu este asa solicitant ca atunci cand mergeam la birou. Sanatate tuturor si sa auzim numai de bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna burtici ce faceti?cum suportati caldura asta?eu ies mai pe seara cu inca 2 mamici care au cam accelasi dpn cu al meu la o inghetata sa ne mai racorim si sa le facem cunostiinta la bebei mai bine,de fapt noi am mai iesit ca stam in acceasi zona si va dati seama cum se uita lumea dupa noi,ultima oara am fost 4,acum iesim doar 3.nu stiu ce are bb meu ca in wk e f lenes,in timpu sapt se misca si topaie tot timpu iar in wk cred ca se odihmeste pt toata sapt:) catia ce bine de tine ca mai ai putin si scapi,eu nu mai am deloc rabdare mai ales ca sint f curioasa ce este.luni o sa merg si eu la control si sper sa fie totul ok. va pupic si va doresc un wk placut julia 29 sapt si 4 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hei, julia,si eu ziceam ca tine...acum ca mai e putin parca e si mai rau.si mai e si caldura sata!si burtica ce-mi limiteaza pozitiile si somnul!dar de-abia astept sa fac cunostinta cu galma ce mi-a ravasit burtica[:D] merg si eu marti la dr si cred ca vom hotari ce si cum va fii cu nasterea.de-abia astept! va pupu si va astept sa reveniti din week-end doar cu vesti bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Ne-am intors si noi vineri de la munte, dar simbata nu am reusit nici cum sa ma conectez. Eram curioasa ce s-a mai intimplat in lipsa mea. laura, dupa cum spuneai tu saptaminile trecute, se pare ca ma vei lasa pe mine ultima cu nasterea. Oricum eu iti doresc in continuare sarcina usoara, si cu toate ca mai lucrezi de acasa cred ca e mai bine in situatia ta sa stai acasa. Despre noi. In fiecare zi faceam cite 3-4 km plimbare ma simteam in forta, citeodata mai simteam ca ma burtica. Doar ca Melany s-a lovit la buza, am ajuns cu ea chiar si la spital, asa ca a fost mai miriita si s-a obisnuit sa mai stea prin brate. Asa ca am mai tinut-o si eu in brate, lucru care imi dau seama ca nu e bine. In rest, bebe s-a mamifestat mai putin, a miscat mai putin. Calduri nu au fost tare mari, sau si daca u fost am stat mai mult inauntru. Mi-am bagat si eu picioarele in piscina. De cind m-am intors bebe e mult mai activ, calduri sint si la noi, aerul conditionat merge aproape non-stop. Ieri m-am mai dus prin magazine sa vad ce sa ii mai iau la bebe, dar daor cu uitatul am ramas. Noi avem doar 2 camere, asa ca vrind-nevrind,venind si parintii mei, in primele 2 luni bebe va dormi in camera cu noi si Melany.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicile! N-am mai aparut caci ne-am apucat sa zugravim (el cu munca, eu cu gura) camera in care era calculatorul si a trebuit sa-l dezmembram ...N-am apucat inca sa citesc ce-ati mai facut intre timp dar maine ma pun in tema;promit! Multa sanatate si bb zglobii, Fleur
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza! ce faceti, leneselo, ati mai aparut si voi? :) Nu va suprati, am chef de glume luni de dimineata! Saptamana asta este ultima saptamana de serviciu. Deja ma simt cumva in concediu, dar parca ma si apuca nostalgia ca plec... ma bucur ca inca mai puteti merge in concedii, la munte, etc. Eu sunt din ce in ce mai greoaie, totul mi se pare mai obositor si mai solicitant, mi se cam umfla mainile si picioarele, ma mai doare si spatele si m-a cuprins nerabdarea! Gata, vreau sa-l vad si sa-l tin in brate pe bebe, vreau sa scap de burta asta mare, vreau sa dorm pe burta!!!!!! [:D] Nu va spun in ce hal am siferit ieri de caldura. cica au fost 37 grade. Cred eu ca in casa erau 40, habar n-am, cert este ca tare m-am mai chinuit. Catia, cred ca tu esti cea mai nerabdatoare dintre toate :). Stii ca acum cateva luni toata lumea "ma incuraja" ca ultima luna e cea mai grea... Ziceam ca-s nebuni, dar incep sa le dau dreptate. Acelasi lucru l-ai zice si tu? Julia, esti din Bucuresti? daca da, pe unde va plimbati? Poate ne vedem la un suc, undeva... Eu stau in Dristor. In rest, cum va mai e? bebe al meu este extrem de activ, face galme in burta toata ziua, se intinde, mi se intinde pielea de pe burat la maxim... ce mai, parca vrea sa iasa. i-am tot zis ca daca iese mai devreme de 1 oct imi strica toate planurile. vrau si eu sa am o luna de concediu pt mine pana o iesi el si ne-o pune la punct. :)) Va pup si va mai astept la povesti! Pupici pt parinti! Copii frumosi si sanatosi! http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, greierasi bortosi! Ma si mir cum am scapat teafara de nenorocita de caldura care a cuprins ieri Bucuresti-ul!...Simteam ca nu am aer(uterul s-a intins si imi apasa pe plamini, am si o rinita alergica, care m-a inebunit de-a dreptul in perioada asta de sarcina, mai mult cu nasul infundat am stat si cu Bixtonim), asa ca va dati seama ca m-am chinuit si eu. M-am masurat azi si am diametrul burtii de 102cm.E mult, e putin? Vorba ta, adameasca(eu ti-as zice "adamita", este mai dragut, dar cum vrei tu) ce dor imi este sa dorm pe burta!Bebele se intinde si imi intinde si mie musculatura de zici ca am 10 intinderi musculare. Saptamina trecuta am fost in Carrefour si am vazut si am si cumparat un patut frumusel de lemn, cu rotile, cu lenjerie de patut foarte draguta si nici nu a costat mult:2.600.000 lei.Suntem f. incintati de el. Ce sa va mai zic?Hai mai scrieti si voi, nu fiti lenesute!... Theiuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theiuta, zi-mi cum vrei tu, daca iti place mai mult zi-mi chiar Ileana. :)) "adameasca" vine de la numele de familie, Adamescu. :) Cand m-am masurat ultima oara, acum cca 2 saptamani, aveam 115 cm in "talie" (oare ii mai pot spune talie? [:D]). E destul de ieftin patutul ala. Am sa dau si eu o tura prin Carrefour sapt viitoare. Si la mine bebe se intinde de-a dreptul, bietul de el. Ma cam dor muschii de la burta (ma rog, ce-a mai ramas din ei), dar il cred si pe gandacel ca nu mai poate sa stea tot timpul ghemuit. cele mai multe ghemotoace le face timp de cca 1 ora dupa ce ma trezesc, iar cele mai intense miscari de trupe au loc seara, pe la 10 jumate, acompaniate de sforaiturile lui tati. [:D] Chiar asa, consortii vostri mai au rabdare? Ca al meu il vrea pe bebe mai repede afara fiindca vrea sa-l tina in brate si fiindca s-a saturat sa ma auda vaitandu-ma ca-s mare, ca-s nesuferita, ca-s burtoasa. [:D] Si cred ca-si vrea nevasta adevarata inapoi, cica eu cea de acum nu-s aia adevarata. [:D] Pupici pt parinti! Copii frumosi si sanatosi! http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...