Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de oct.-nov. 2003- partea a 9 a


vilma

Recommended Posts

'neatza fetelor! sunt crizata ca am vazut cat va fi de cald. Deci, Catia, nu esti singura terorizata de caldura... Si nu au gresit cu nimic aia prognoza cand au zis ca va fi cald in sept si oct. Theiuta, ziua mea de nastere e maine, 28 august. :) Felicitarile, masa si dansul vor avea loc aici, pe forum, incepand cu ora 9 de dimineata. [alcool][cheers] Io habar n-am de brau din ala de care ziceti voi pt bebe. Eu nu am bantuit pana acum prin nici un magazin de bebei, ce naiba sa stiu eu... Carmen, bine ai revenit printre noi! Sa stii ca si eu am avut o sarcina cam ca a ta pana acum, insa acum m-au cam luat toate cele. Aseara mi s-au umflat foarte tare picioarele, ca niciodata. Si dimineata erau la fel. SAi mainile.... Cred ca de la caldura, de la sare, de la greutate... Ma rog. Acu' am alta problema: hainutele de bebe le veti spala cu un detergent special, sau cu unul normal? Ma rog, io nici macar nu am luat hainute de bebe, dar o sa iau si eu sapt viitoare... Ma apuca groaza cate am de cumparat, stau si ma gandesc cum sa impart bugetul, ce sa iau mai intai, d-astea... Plus ca unicul meu neuron e vai mama lui, obosit si toropit de caldura. :) Azi nici macar bebe nu salta ca de obicei, stie el ca-s nemultumita si nesuferita. :) Plus ca ma incearca niste sentimente contradictorii pt ca sunt in ultimile zile de serviciu... Si nu ma mai intorc aici, la birou, dupa ce nasc si creste bebe. E ciudat cum te legi de niste oameni. Nu stiu daca sa ma bucur ca o sa stau acasa, ca o sa am timp pt mine, sau sa ma intristez ca parasc un colectiv de care ma simt foarte legata... Hai ca v-am facut capul prastie... Just ignore me. :)) Voi ce faceti? Pupici pt parinti! Copii frumosi si sanatosi! http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 118
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor, In ultima vreme foarte greu intru pe forum. Asa patiti si voi sau numai eu am problema asta? Luni si marti am fost ocupata sa ii gasesc o gradinita la Melany, apoi ieri ne-am dus sa ii facem si ceva analize. Asa ca de luni Melany va merge la gradinita. Asa ca spre bucuria taticutului vom avea si noi din cind in cind citeva ceasuri in 2, lucru care nu am avut de 2 ni si nu stim cind cind o sa mai avem. Aseara nu m-am simtit tare bine, probabil ca dupa ce am baut cola, sau am mincat icre (am intels ca nu sint indicate gravidutelor). Asa ca am stat in patut. Bebe avea chef de joaca. Miine ma duc la medic si astept sa il vad pe bebe. Nu stiti, in general la cezariana am inteles ca se poatre stabili cu citeva saptamini inainte data cindnasti. E adevarat? Eu data trecuta am hotarit-o pe loc. In legatura cu buricutul lui bebe, aici i-a facut, respectiv i-am facut (cind am putu deja sa ma ridic din pat) baita in fiecare zi, iar cind am venit acasa dupa 9 zile ii cazuse deja buricutul asa ca nu am mai dat-o cu nimic. Inca vreo citeva zile i-am mai protjat buricutul dar nu in mod special. Ce mi-ar place sa stau si eu doar citeva ore in spital. Nu stiu dar mi se pare un chin sa stau 9 zile, mai les ca nu ma invata cu nimic in plus, ma refer ca nici data trecuta nu m-au invatat. Si la noi sint inca claduri mari si inca cel putin o luna e normal sa fie. In afara de un nod in git pe care il am si oboseala care se cam accentuaza n-am probleme, cu toate ca mi se pare osarcina mai grea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicile! Bine ai venit Carmen! Ileana, nu-ti mai face probleme cu ce o sa se intample peste nu stiu cat timp...o sa vezi tu la momentul respectiv.E normal sa te apuce melancolia acum cand trebuie sa pleci dar o sa vezi ca trece...o sa ai alte preocupari mai importante si, de ce nu, o sa tii legatura cu fostii colegi.Viata ta se va schimba radical odata cu venirea micutului.Si eu sunt sentimentala si ma atasez foarte mult de oameni. Eu hainutele lui bb le-am spalat cu detergent normal dar fara balsam si clatite foarte,foarte bine. Delia...si eu stiam ca nu-i bine sa mananci icre dar ce ,te pui cu poftele?! Imi pare rau de voi fetelor...aici s-a racorit,chiar imi ingheata picioarele.Va trimit si voua cativa stropi de ploaie si racoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, nu pomeni de racoare ca acu' am venit de afara si-s transpirata toata... [bang] Bubu, bucura-te de clipele petrecute impreuna cu sotul tau, ca daca vine si bebe mic, adio intimitati si singuratate alaturi de el. Pupici pt parinti! Copii frumosi si sanatosi! http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Ileana eu hainutele le-ams palat si le voi spala cu detergent pt copii. Al meu a fost alergic tare si la clatit am avut grija in mod special. Eu cred ca emrge si cu detergent obisnuit, ca doar cand eram noi mici tot chestii speciale s-or fii gasit. Ala de copii nu-i asa de tare, dar daca folosiesti obisnuit poti sa pui mai putin. Ma duc in 30 de min la dr pt ecografie si test de glicemie provocata. Mai scriu cand ma intorc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor catia spitalul este f bun,bine dotat,dc f buni si sus in maternitate este f curat si conditii f bune.daca nasti normal iti da drumu acasa dupa 2 zile cel tirziu 3,la cezariana cam 4-5,stiu ca dupa cezariana daca iti face anestezie totala te trezesti cam dupa 15 min sau te trezesc ei imediat.asistentele sint toate dragute chiar daca nu le dai nimic,dar mai bine sa le dai,bb o sa ti l aduca cam dupa 2 ore si o sa stea cu tine in salon.stiu ca nu te lasa cu lucruri de acasa(camasa de noapte) si stiu ca pampers iti dau ei pt bebe.saloanele au cite 3 paturi dar nu sint mereu ocupate toate,eu cit am stat o sapt intr un salon erau 2 mamici,iar in altul doar una.am inteles de la alte mamici ca este bine sa ai si o pereche de sosete la tine pt ca chiar daca afara este f cald o sa ti fie frig.daca vrei sa mai sti ceva intreaba ma.cu ce dc nasti?oricum indiferent cum o sa nasti sa stai linistita ca o sa fi pe miini bune.eu iti o doresc o nastere f usoara si un bb sanatos. theiuta poate o sa ne vedem in wk asta,o sa te sun eu daca nu am contractii si ma simt bine,dar sa mi spui numele tau:) o sa va las si eu nr mele de tel:7785298 si 0722345880 laura multa bafta la eco,sper sa ne dai vesti bune. va pupic julia si bb de 30 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza fetelor! ce faceti? cum va simtiti azi? eu m-am trezit foarte bine dispusa, in ciuda faptului ca mai imbatranesc cu un an... Mi-am facut, asa, bilantul si sunt multumita de ce am realizat pana acum, la 26 de ani: un sot minunat, un bebe pe drum, o casa, cativa prieteni adevarati, parinti minunati. Ce altceva mi-as mai putea dori? Ma simt implinita... Bebe simte ca-s fericita, ca e si el intr-o topaiala de zile mari. :) Va pup si va doresc o zi buna! Pupici pt parinti! Copii frumosi si sanatosi! http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...