Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de oct.-nov. 2003- partea a 9 a


vilma

Recommended Posts

Buna fetelor, La multi ani, Ileana, sa ai in continuare o sarcina usoara, sa nasti usor un bebe splendid. Eu acum am venit de la doctor. Bebe are 1.4 kg, e destul de mare dar e bine. Povestind cu doctorul mi-a spus ca nascind prin cezariana, ne naste mai repede. Asa ca am schimbat data, deci intre 31 oct si 7 noiembrie. Asa m-a cam intristat, ma gindesc ca nu am timp sa ma pregatesc pentru eveniment. Taticul e foarte incintat. Asa ca Laura, te las pe tine sa fi ultima.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 118
  • Creat
  • Ultimul răspuns
vad ca ma probleme mari.ieri am postat si se pare ca degeaba.azi poate am noroc. felicitari ileana!!!!ce micutza esti!las ca si de-acum incolo la fiecare bilant vei iesi mereu victorioasa! julia multumesc mult!sunt primele informatii pe care le strang[:D]o sa te mai bazai cu cate o intrebare din cd in cd.eu nasc cu dr anca. draga laura esti tare!puiu seamana cu itne sau tot cu tati?[:D] hei bubu,si eu am "grabit"lucrurile,se pare!si tot asa ma simt:nepregatita.parca nu despre mine vb[:D]asa ca...curaj numai bine si mai vb!sper sa reusesc altfel calc va zbura de la et 8[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor ma scuzati ca ma bag si eu ca musca-n lapte,dar am o intrebare pt voi,care sunteti deja gravidutze. A avut vreuna dintre voi sangerare la implantarea bbeului?Daca da,la cate zile dupa ovulatie/conceptie si ce culoare avea sangerarea?Si dupa cat timp v-ati facut testul de sarcina??? sunt in ziua 21,am avut ovulatie in ziua11(dupa Maybe baby) si am o usoara sangerare,f discreta,si ciclu nu e,sunt sigura de asta. Pupici si sarcini usoare in continuare si cat mai multa racoare[:D] adina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Ileana! Iti doresc multa sanatate,bucurii,nastere usoara si un bebe frumos si sanatos!Fie ca toata viata sa te simti implinita ca acum! Adina, eu am avut aceste sangerari.Erau maronii,la inceput de intensitate mai mare (dar nu ca la ciclu) iar apoi din ce in ce mai putin.Asta s-a intamplat cand trebuia sa am urmatorul ciclu si a durat 3 saptamani iar eu habar-n-aveam ca sunt insarcinata,am crezut ca e ciclu si ca am ceva pe la ovare(anexita) . Cica la unele femei e normal sa aiba aceste sangerari.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ileana mami, La Multi Ani sanatate si multa fericire alaturi de baietii tai! Catia bebe are un capsor rotund, frumusel, nasucul e absolut al meu, barbita nu stiu ce sa zic, o fii avand-o de la tac'su, hai sa-i concesionam macar asta, iar picioarele lungi zic eu ca-s tot de la mine, tati nu-i foarte inalt pt un barbat are 1,80m, dar eu sunt inalta pt o femeie 1,72m. Primul pui e mare pt varsta lui, ii cumpar haine de 9-10 ani si el are numa' sapte si jumate. Cum va simtiti azi? Bebe se misca cateodata mai mult cateodata mai putin, in functie de toane banuiesc. Va doresc o zi buna, sau ce-a mai ramas din ea, la mine abia a inceput!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc de urari! Sunteti niste dragute! Da, e adevarat, bebe misca si el in functie de toate. De pilda azi al meu si-a inceput ziua in forta. Acum, dupa ce am mancat si i-am mai luat din spatiul vital, s-a mai potolit si el. :) Dar are timp sa se trezeasca. Al meu nu mai da cu sutu', ca nu prea mai are loc. Insa il simt cum se taraste dintr-o parte in alta a burtii. Uneori se intinde si burta mea capata o forma ciudata, oblica. Deci gimnastica lui obisnuita se rezuma la facut ghemotoace. Insa cand il apuca boxu', tre sa fiu cu rabdare, ca da in ovare si in coaste asa de tare, ca ma doare... Dar ce nu suporta mami pt puiul ei, nu? [box] Ia sa mai reluam si noi listuta asta, ca m-am lenevit si nu m-am mai ocupat de ea. :))) Pupici pt parinti! Copii frumosi si sanatosi! http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catia - 27 septembrie - [copil] baiat(Ro) Luiza - 29 septembrie - [copil] baiat (Canada) 1. Fleur - 1 octombrie - [copil] fata Rose (Olanda) 2. Theiuta - 1 octombrie [copil] baiat Nicholas Alexandru (Ro) 3. Twety - 2 octombrie - [copil] fata (Ro) 4. Adameasca - 4 octombrie - [copil] baiat Luca (Ro) 5. Prag - 8 octombrie - [copil] baiat (Canada) 6. Monicar - 11 octombrie - [copil] fata (Japonia) 7. Lorelai - 13 octombrie - [copil] baiat (Ro) 8. Chanty - 14 octombrie (Australia) [copil] surpriza 9. Marioan - 17 octombrie - [copil] baiat (Ro) 10. Cosmina - 17 octombrie 11. Melinda - 20 octombrie - [copil] fata (Ro) 12. Daiana30 - 25 octombrie - [copil] baiat (Canada) 13. Carmen - 25 octombrie - [copil] baiat (Ro) 14. Aligali - 3 noiembrie (Finlanda) 15. Julia23 - 3 - 7 noiembrie (Ro) [copil] surpriza 16. Lucia - 10 nioembrie (Ro) 17. Bubu - 31 oct. - 7 nov. [copil] baiat (Japonia) 18. Laura Takacs - 20 noiembrie - [copil] baiat Alexander Stephan(SUA) Alcristina Lena (Olanda) Claus - octombrie (Ro) Pupici pt parinti! Copii frumosi si sanatosi! http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...