Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de oct.-nov. 2003- partea a 9 a


vilma

Recommended Posts

Ce mai scriem pe lista? Mai trecem cum naste fiecare si unde? Cum se vor numi bebeii? Propuneti si voi... Si am uitat sa va spun ca maine e ultima zi de venit la birou... Si nu o sa mai am net online, dar o sa intru de la un net cafe, sau de acasa daca i se va face mila sotului de mine si imi va instala modemul. [:D]. dar, spre deosebire de Twety si Marioan, care ne-au parasit de tot de cand au intrat in concediu, adica de o luna, eu promit sa nu fac asa. Ma jur pe ce vreti voi. [:D] Oricum, sunt addicted la net si nu pot sta fara. :)) Pupici pt parinti! Copii frumosi si sanatosi! http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 118
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da, daca stim, cred ca este bine sa scriem si numele bebeului, spitalul unde nastem fiecare si cum o sa purcedem la aceasta.Eu va spuneam ca sunt inscrisa si la mamicile de august septembrie si acolo au listuta cu ce v-am zis eu mai sus, plus numele dr. cu care nastem.Va mai ginditi... Ileana, iti dai seama ca noi v0m fi printre primele mamici care vom avea cinstea si onoarea de a le imapartasi colegelor de "suferinta", cum am nascut?...Eu am zis ca DPN-ul este 5 oct.pentru ca asa imi calculase cu "abacul" ala rotund, dar pe 4 aug. cind m-am dus la echo., mi-a zis DPN-ul 1 oct, asa ca...Pe al meu baietel(ca baietel produc)il va chema Nicholas Alexandru.Mie nu-mi place "Nicholas" cu "h", dar n-am ce sa fac pt. ca dupa casatorie am luat un numne cam nemtesc si sotu'-motu'a zis ca nu se potriveste cu "Nicolae" cum am vrut eu.In fine, am facut o concesie. Fetelor, parca v-am mai zis dar eu respir tare greu, simt ca ma inabus, voi?... Pupi, Theiuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ileana, nu te lasa...il convingi tu pe sotior sa-ti instaleze modemul (treaba care nu e grea deloc). Theiuta sa stii ca si eu am aceleasi senzatii,ca ma sufoc,ca n-am aer dar nu sunt permanente.Asta e din cauza ca uterul s-a marit si a inghesuit si plamanii, si inima...si toate cele. Si bb mea e pe toane,e cum zice Ileana...o simt ca-si face de lucru acolo inauntru dar nu mai are asa putere.Doar cateodata cand se intinde ma buseste si pe mine in vezica si ovare...si asta cu manutele,cred, pt ca ea e deja cu capul in jos. Laura,tu glumesti sau chiar l-ai vazut asa de bine pe bb? Eu la ultima eco n-am vazut mare lucru.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, stiu ca nu e treaba grea, dar atunci cand nu mai ai kit-ul de instalare, devine o treaba foarte grea. Am cautat eu pe net, dar nu am gasit mai nimic. Cred ca decat sa stau la mana lui o sa cumpar eu un modem nou. :)) Vedem noi, important e ca o sa mai intru pe net, dar nu asa des. Theiuta, la fel de greu respir si eu, nu esti singura. Si uneori am senzatia ca-mi ramane mancarea pe gat, ca nu mai are loc s-o ia in jos... Presupun ca e si la voi la fel, nu? Acu o iau incet spre casa. Apropo, voi puteti sa mai conduceti? Eu mai am cativa cm si dau cu burta in volan. Si nu mai pot sa imping scaunul in spate, ca nu mai ajung la pedale dupa aia. Si daca mai conduceti, cum face bebe? Al meu e linistit uneori, insa de cele mai multe ori e vesel si se inghesuie cand colo, cand colo. :)) Pupici Pupici pt parinti! Copii frumosi si sanatosi! http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor La multi ani,ileana si sa ai parte numai de fericire in viata si impliniri si de un bb sanatos. gongutza si eu am avut singerare,de culoare roz cam in perioada cind trebuia sa am ciclu,dar mi a curs f putin. theiuta o sa te sun miine sau simbata eu o sa nasc la municipal,cu prof virtej,inca nu stiu sigur daca normal sau cu cezariana,o sa aflu luna viitoare,dpn meu este intre 3-7 noi dar bebe vine cind vrea,sexul nu l stim ca vrem sa fie surpriza,la 4 eco facute nu sa vazut fiindca avea cordonu intre picioare sau ne arata funduletu,iar cind sa vazut nu am mai vrut sa aflu cu toate ca sint f curioasa ce o sa avem. catia daca esti la dc anca esti pe miini f bune si o sa fi si bine tratata. va pupic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune Fleur, acuma am trecut de varsta fabulatiilor, poza e clara, evident pe ecran se vedea si mai bine, dar se vede diferenta intre eco de acu' o luna si asta. Bebe e mult mai mare si arata ca un copil format. La un moment dat a ridicat amandoua manutele in dreptul fetei, asa ca un gest de aparare, de buna seama ca nu i-au placut ultrasuntele. Am comparat poza lui Alex cu cea a lui Calin de acum 8 ani si vreau sa va spun ca aparatele de ultrasuntete au evoluat considerabil. Ileana trece-ma cu Alexander Stephan la numele lui bebe. Ooh, deci ati ajuns la faza cu greutate la respirat. Da'in fund dormiti deja? Sprijinite cu perne. Mai aveti timp si pt asta. Eu am arsuri de tot felul si beau o gramada de lapte, cat n-am baut in viata mea, un galon (3,78l) si mai bine la 5 zile. Aici laptele se vinde in bidoane de un galon, ca si benzina de altfel -ce comparatii fac si eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neazat burticilor! Julia, un prieten mai glumet imi spunea ca daca bebe tine cordonul intre picioare, clar e fata [:D] [:D] [:D] Nu daaaaaaaa!!!!! E o gluma!!! :)). Al nostru nu a tinut deloc cordonul intre picioare. Sie baiat... [:D] Laura, in fund inca nu am ajuns sa dorm, dar nu cred ca mai am mult... Deja mi-e groaza cand stiu ca vine noaptea si tre sa merg la culcare. Acum, daca voi intra in concediu, cred ca o sa aplic alta tactica: dorm cand mi-e somn si gata. O sa ocoloesc seara patul pana nu mai pot si o sa dorm eu cumva de oboseala. iar laptele il urasc in continuare si il ocolesc cu gratie (ma rog, cu cata gratie pot si eu la volumul meu [:D] ). Fetelor, va multumesc de urarile de ziua mea si de sms-uri. Va pup. Azi e ultima zi la birou... Am venit foarte relaxata, imbracata mult mai sport decat de obicei, simt o strangere de inima, dar stiu ca o sa mai apar pe aici totusi din cand in cand. :) O zi buna! Pupici pt parinti! Copii frumosi si sanatosi! http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu deja respir mai bine.cred ca a mai coborat bb.dar cum a fost acum 2sapt...nici nu vreau sa-mi amintesc.degeaba trageam eu aer ca simteam cum ma duc.l-am speriat pe tati si chiar eu am sfeclit-o putin.de-asta am si apelat la soacra care a stat cu mine sapt trecuta. de dormit inca reusesc sa dorm.in mare parte si cu trezirile de rigoare.e mai rau de ca bb e transversal caci nu mai pot sta pe-o parte cd el e intins.tb sa-l gadil ca sa se stranga[:D] sufar in continuare de caldura[bang]rau de tot. mai nou parca imi pierd oasele.incheieturile mele incep sa cedeze.parca as fii o babutza. sper ca sunteti bine si bb-i zburda in continuare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catia, m-ai amuzat cu treaba cu pierdutul oaselor. [:D][:D] Stii bine ca si eu sufar de cald, asa ca macar nu esti singura. Mai nasol este ca eu nu am aer conditionat acasa si nici nu am de gand sa pun, doar pt o luna cat o sa mai stau in Bucuresti. Pupici pt parinti! Copii frumosi si sanatosi! http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...