Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Salaj - Zalauance poftiti aici ( p.14 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Primavara. Furnica sapa, pune seminte, face straturi. Greierul, cu mingea sub brat, trece pe langa ea. - Ce faci, greierasule? - Merg la un fotbal cu baietii. - Bai, ce faci, bai? Ia vezi ca stii tu cum se intampla... Treci la treaba, ca la iarna iar vii sa-mi ceri mancare. - Da, da,lasa... Vara. Furnica iriga, lucra de zor. Apare si greierul cu o racheta sub brat - Ce faci, greierasule? - Merg la un tenis cu baietii. - Bai, bai!Sa nu vii la iarna sa-mi ceri mancare ca nu stiu ce-ti fac! - Da, da, bine... Toamna. Furnica culegea de zor, facea dulceturi, punea conserve. Trece greierul, cu o chitara sub brat. - Ce faci, greierasule? - Merg in parc, sa cant ceva cu baietii. - Bai, nebunule, nu ai facut nimic pentru iarna. Iti arat eu tie daca vii sa-mi ceri ceva! - Da, da, bine...Iarna. Furnica, in pridvor, cu un ceai fierbinte cu lamaie, cu un sal gros in jurul ei. In fata casei apare o limuzina. Opreste. Din ea se da jos greierul. Furnicii ii pica fata. - Ce faci, greierasule? - Ma duc la Paris, la un concert, cu baietii, ca am avut mare succes in parc, cu cantatul. - Du-te - zice furnica - si daca-l vezi pe unu' Toparceanu, spune-i ca-mi bag picioarele in fabula lui !!! Ioana scuze ca am copiat fabula de la septoct2005 dar am ras cu lacrimi ...[:-)))] [:-)))] [:-)))][:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_ciotlaus/my_photos"]albumele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare !salutare! cafengiste la apel!!!!!! noi , adica eu si matei acuma ne-am trezit. adriana da ce harnicutza esti.felicitari pt teme.ma bucur ca-si revine paula.andreea ce face? mihaela sunt incantate fetele de cadouri? ioana pe unde esti?????????? elutza sper ca deseara intri la raport? elvira hai la o cafea.te asteptam.ce-ti face printesa? mai, da ce vreme de Kk-at.sper sa-l pot scoate putin afara pe matei , desi vad ca sufla vantu. va tzuc si mai vin.........fug sa-mi beu cafeloiu si sa-i dau papica la matei. Bianca - soacra cu DOUA nurori[bang]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tot insipred by septoct2005 Cum faci un barbat fericit? 1. Gateste pentru el 2. Fa dragoste cu el 3. In rest lasa-l in pace Cum faci o femeie fericita? Trebuie sa fii pentru ea: 1. prieten 2. societate placuta 3. iubit 4. frate 5. parinte 6. maestru 7. educator 8. bucatar 9. timplar 10. instalator 11. mecanic 12. electrician 13. stilist 14. sexolog 15. co-insarcinat 16. psiholog 17. psihiatru 18. terapeut 19. autodidact 20. organizator 21. tata bun 22. curat 23. simpatic 24. atletic 25. tandru 26. atent 27. galant 28. inteligent 29. glumet 30. creativ 31. puternic 32. intelegator 33. tolerant 34. precaut 35. ambitios 36. curajos 37. credincios 38. respectuos 39. pasional 40. competent si nu uita : 41. sa-i faci des complimente 42. sa mergi cu placere la cumparaturi 43. sa nu exagerezi 44. sa fii bogat 45. sa fii rezistent la stres 46. sa nu te uiti dupa alte femei si in acelasi timp : 47. sa nu fii gelos 48. sa-i dai libertate 49. sa ai o relatie buna cu familia ta, fara s-o neglijezi pe ea 50. sa o consolezi si sa-i ridici moralul in momentele dificile si foarte important: 51. sa nu uiti aniversarile: a ei si a celorlalti membri ai familiei, prieteni, aniversarea casniciei voastre si a tuturor prietenilor, aniversarea logodnei voastre si....toate datele posibile pe care ea le uita ____________________________________________ [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_ciotlaus/my_photos"]albumele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Noi tocmai am parcat dupa o luuuunga plimbare, sa nu va spun ca si ieri am facut tur-retur bradet-dumbrva pe jos si am dormit toti pana azi la 10. Acum am ajuns sa-mi beau cafeaua la magazin, Cristina se intretine cu fetele in sala. Parca vad ca iar sare Bianca cu gura pe mine ca mi-s denaturata. Da' am lasat partea buna la urma, e si tat'su cu ea, na. Noi mai stam putin pe aici si ne intoarcem acasa dar nu stiu in ce formula si daca pe jos ca nu ma mai tin picioarele. Ma mir cum o tin pe cristina. [:)] ca a pedalat la bicicleta aproape tot drumul. Hai sa va zic cea mai noua faza, avem si noi pe perete printre altii pe alba ca zapada si cei sapte pitici, pitici de care cristina e foarte incantata si-i saluta in fiecare dimineata cand se trezeste cu chiotele de rigoare. Vazand-o atat de atrasa de ei, am inceput sa-i spun cate ceva despre ei, cum ca ala e piticul somnoros, ala cutarica si tot asa. un pitic, doi pitici...sapte pitici, in speranta ca va invata cuvantul pitici. Ia ghiciti cu ce a ramas ea din poveste? Nu cu "pitic" bineinteles. Insa intinde mana spre ei si spune "tapte" [bang] Se pare ca trebuie sa iau lectii ca nu reusesc s-o invat niciodata ce vreau. Mai tineti minte faza cu cine e cea mai cuminte din lume? Ei, si in ziua de azi arata spre ea si spune TU. [bang] Cine zicea ca uita copii repede ce invata? Aiurea, nu uita nimic. [:D] Gata, m-am intins destul si am trecut la tigara 2, cafeaua tot prima. Va las pana nu vine tati dupa mine cu bota. [:D] pupici. [url="http://photos.yahoo.com/for2nity"]eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elvira ,[pup][pup][pup]tie si printesei.mai , da bag sama ca alexia te-a mostenit pe tine in toate.auzi , da cate tzigari bagi pe zi? sper ca nu multe.poate poate renuntzi la ele, ca nu-s bune mama.ai vazut ce scrie pe pachetul de tzigari? TUTUNUL DAUNEAZA GRAV SANATATII!Am fost ieri la tine la maga , dar nu erai.mai, mi un dor nebun de tine , dar si de fetele de pe forum. adriana ai adormit cu paula? pe unde esti? ioana TRECI la raport!!!!! Bianca - soacra cu DOUA nurori[bang]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...